Örgü Modelleri 2 ÖRGÜ DESENİ AYI PENÇESİ VE TARAKLI ÖRGÜ MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU

2 ÖRGÜ DESENİ AYI PENÇESİ VE TARAKLI ÖRGÜ MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU

4438
ayi-pencesi-tarakli-supurge-orgu-modeli

Burada 2 Örgü Modeli Taraklı Örgü Modeli ve Ayı Pençesi Örgü modeli ve Süpürge Örgü Modeli olarak ta bilinen Özellikle Örgü Bayan Yelek Modellerinde Yelek Örnekleri olarak çok kullanılan güzel ve ağır bir Örgü deseni olan Modeli öğrenmek isteyenler Türkçe Videolu açıklamasını izleyebilirler.

Örneklerden 2. olan Ayı Pençesi Örgüsü Türkçe diğeri ise yabancı anlatımlı.Fakat yabancı olanı anlamakta zorluk çekmezsiniz çünkü sadece aralarda minik delikler yani Ajurlar ve 2 sıra Haraşo örgü örülmüş hali.

Gönülden Örgüler bu güzel örneği 19 ilmek ve atları ile oluşa yanlara 2 ilmek ile kurulan Süpürge Örneği ya da Ayı Pençesi örneği olarak detayları ile bizime paylaşmış.

Ayı pençesi Örgü Deseni farklı şekillerde örülüyor. Örnek olarak Ayı Pençelerinin altına 2 sıra Haraşo örüp örneği bölüp tekrar aynı örneği baştan örüyorlar.

Ancak o zaman biraz daha farklı bir Örgü Modeli olan Taraklı Örgü Modeli olarak söyleniyor. Hatta o örneğin hem videosunu hem resmini de sayfa içine eklerim kendiniz hangisini öreceğiniz konusunda arar verin.

Birde az önce sizlere Aşk Yelpazesi Örneği adında yine Türkçe videolu ve Örnek eğitim videosu olan oldukça güzel Örgü Modeli paylaştım ona da buradan bakabilirsiniz.

supurge-orgu-modelli-bayan-yelek
supurge-orgu-modelli-bayan-yelek
Taraklı Örgü Deseni
tarakli-orgu-modeli-yapilisi
Taraklı Örneği
Taraklı Örgü Şiş İşi

Yabancı anlatımlı Taraklı Örgü Modeli-Ayı pençesi örneğinin biraz daha farklı olanı

supurge-orgu-modeli-yapimi
supurge-orgu-modeli-yapimi

Türkçe Videolu Süpürge Örgü Modeli-Ayı Pençesi Örgü Modeli Yapılışı İzle

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz