Örgü Modelleri YARIM ELMAS ŞİŞ İŞİ ANNE YELEK ÖRNEĞİ TÜRKÇE VİDEOLU YAPILIŞI

YARIM ELMAS ŞİŞ İŞİ ANNE YELEK ÖRNEĞİ TÜRKÇE VİDEOLU YAPILIŞI

2245
Open -Heart-Loop-Knitting-Pattern-for-Scarves
Open -Heart-Loop-Knitting-Pattern-for-Scarves

Şişle örülen Kadın Yelek Örnekleri arasında en beğendiğim Yelek Örneği olan Türkçe Videolu Açıklamalı Yarım

Elmas Örgü Modelini sitede izler öğrenir ve Kendinize Modern Şiş İşi Anne Yeleği modeli örebilirsiniz.

Bu örneği yakın zaman önce Fıstıklı Şemsiye Örneği sayfasında sizlere desen olarak göstermiştim.Ancak Türkçe videosunu paylaşmak Bugüne nasipmiş.

Şerife hanım bu örneği Yarım Papatya Örgü Modeli adı altında paylaşmış.Ancak Yarım Papatya Örneği benim sitemde buradan baktığınızda göreceğiniz gibi çok farklı bir örnek.

Bu tarz Şık örnekler Yelek örmek için çok yakışıyor.Mesela benim ara,ara Facebook sayfam da paylaştığım Elmas Madeni Örneği de bu örgülerden biri.

yarim-elmas-sis-isi-videolu-anlatimli-orgu-modeli-yapimi
yarim-elmas-sis-isi-videolu-anlatimli-orgu-modeli-yapimi

Çam Dalı örneği sayfasına tıklayıp baktığınızda bu İnternet ve Pinterest’te örneklerini sıkça gördüğünüz Şişle Yelek Örgüsü modellerinden biri.

Şimdi sayfaya Yarım Elmas Örgü deseninin 2 tane farklı resmini ekledim.Resimlerden birin de Yarım Elmas Örgüsü Gri örgü ipi ile,Şerifi hanımın ördüğü ise Pembe örgü ipi ile örülmüş.

Örnekler arasında ki tek farklı Elmaslar çevresinde birinde Düz örgü diğerinde haraşo örgüsü ile yapılmış.Siz hangini beğenirseniz o şekilde örebilirsiniz.

yarim-papatya-orgu-modeli-yapilisi
yarim-papatya-orgu-modeli-yapilisi

Tığ işi Yelek Örnekleri bulacağınız Fıstıklı Yelpaze Örneğinin de videolu anlatımı olan bu sayfayı ise Tığ seven hanımlar için hazırlamıştım.

Ajurlu Kalpler  Örneği son yazılarımdan olan bir örnek.Kalp şeklide Örgü deseni olan bu örneği Örgü kadın kazakları ve Şiş işi Battaniye örnekleri olarak yakıştırmıştım.

yarim-elmas-orgusu
yarim-elmas-orgusu

Örnek Yarım Papatya Örneği olarak yazıyor ancak o örnekte sitede farklı yelek örneği olduğu ve bende bilinen adı Yarım Elmas Örgü Modeli olduğu için bu şekilde adlandırdım.


Open Heart Loop Knitting Pattern for Scarves, Stoles, Skirts, Cardigans. Easy and Beautiful Design

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz