Örgü Modelleri BURGU LASTİK ÖRGÜ MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU

BURGU LASTİK ÖRGÜ MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU

1207
burgulu-lastik-ornegi
burgulu-lastik-ornegi

Sevgi hanım yine döktürmüş ve bize Bugünün Örgü Modeli Burgulu Lastik Örgü Modeli nasıl örülür ?Petekli Örgü Modelinde nasıl durur ? Türkçe Videolu açıklamalı olarak bizlere sunmuş.

Örgü Kazaklarda,Örme Yelek ve Hırka modellerinde Burgu lastik modeli Etek ucu lastik örgüsü olarak kullanıldığı gibi aynı zaman da Örgü Modeli olarak ta tek başına kullanılıyor.

Tek renkli Burgu Lastik Örneği sade hali ile de şık duruyor.Burgulu Lastik Deseni örneği özellikle esnek örgü modeli gerektiren Çorap,Patik ve Örgü bereler de çok kullanılıyor.

Aynı zamanda sadece 2 sıra şeklinde farklı bir örnek ile snobe edebilir bir kaç örnekli Yelekler olabilir.

Sevgi hanım Yeşil örgü modelinin üsteki örneğini de çok yakında bizler ile paylaşacak ve ben örneğin devamında ki Örgü deseni anlatımını da sayfada paylaşacağım.

Çocuk ve Bebek örgülerinde üzerine Örgü ya da Lif ipleri ile örneğin Kazakların üstüne ya da Şiş işi Battaniyelere yapabileceğiniz Etamin ve Kanaviçe Örneklerine bakabilirsiniz.

Çünkü bu Etamin Örnekleri sevimli şirin örneklerden oluşuyor.Örnekler arasında minik hayvanlar,çiçekler,namazlık etamin örnekleri var.

petekliorguden-atki-modeli
petekliorguden-atki-modeli

Yaprak Örgü Modelleri için değişik Baklava Örgü modeli gibi görünen bu model de Sevgi hanımın Yeni Örgü Modelleri içinden Dün sizin ile paylaştığım bir model.

Bebek Yelekleri içinde harika çok güzel Yelek Modeli yapılışı için burada göreceğiniz gibi farklı Yelek örme tekniği ile oldukça ilgi çekici Örme Bebek Yelekleri görebilirsiniz.

Kışlık Bayan Yelek Örnekleri isteyenler bu örnek hem sıkı Ajurları olmadığı için hem sıcak ve yumuşak güzel bir Yelek modeli olabilir.

Güncelleme: 06.10.2016: Sevgili Örgü Seven hanımlar 1. videoda Burgulu Lastik modeli 2. örgü videosunda Burgulu Petek Örgü Modeli yapılışı gösterilmektedir

burgulu-lastik-ornegi
burgulu-lastik-ornegi
burgu-lastik-orgusu
burgu-lastik-orgusu

Burgulu Lastik Örneği Yapımı

Burgulu Petek Örgü Modeli Yapımı

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz