Örgü Modelleri Bebek Örgüleri REGLAN KOLLU ÖRGÜ ÇOCUK HIRKASI TÜRKÇE VİDEOLU

REGLAN KOLLU ÖRGÜ ÇOCUK HIRKASI TÜRKÇE VİDEOLU

7890
reglan-kol-orgu-cocuk-hirka-yapilisi
reglan-kol-orgu-cocuk-hirka-yapilisi

Reglan Kol KesimiReglan Kol Yaka Kesimi-Reglan Kollu Örgü Çocuk Hırkası- Anlatımlı Türkçe Videolu Tarifli Örgüden Çocuk Hırkası Nasıl Yapılır? Açıklamalı Reglan Kollu Kapşonlu Bebek Hırka Modeli.Burgu Lastik örgü modeli ile yapılan Hırka Örneği.

Sevgi hanım daha önce Burgu Petek Örgü Modeli ve Burgu Örgü Lastik Modeli adı altında ilk olarak Bu örneğin nasıl örüldüğünü bizimle burada paylaşmıştım.

Örgü Reglan Kol Modelli Örgü Hırka Çocuk modelinde Reglan Kol Yaka Kesimi-Reglan Kol Kesimi-Reglan Kol Hırka Yapılışı Detayları ile gösterilmiş.

Reglan Kol Nedir?

51 İlmek ile başlanan Örgü modeli Reglan Kol Bebek Hırkası Arkası 40 santim uzunluğunda örülüyor.Kol altına kadar 27 cm Reglan kol 18 cm yapılacak.

reglan-kol-kesimi
reglan-kol-kesimi

Bebe yüne ile 2 kat iple yapılan  5 numara şiş ile örülen 2-3 yaş Çocuk Hırka modeli Erkek çocuk düşünerek ilmek yerleri açılmış.

Örgüden Reglan Kol çocuk Ceketi için Ön 28 ilmek ile başlanır ve Ön  4 numara şiş ile örülür.

Hırka arkası için 5 Reglan Kol Hırka Ön parçası için 4 numara şiş kullanılmış.

Hırka Ön bant lastik için yine yukarıda Burgu Örgü Lastik örneği olarak linkini verdiği modeldeki gibi Aynı Lastik örneği ile örülüyor.

Reglan Kollu Hırka Modelleri kadar bu Reglan Kol Tekniği aynı zamanda Örgü Reglan Kol Elbise Modelleri,Örgü Reglan Kol Bebek Hırka,Reglan Kol Örgü Kazak ve Yeleklerde de kullanılıyor.

Reglan Kol Hırka kol 32 ilmek ile başlanır gizli artırma ile 44 ilmek oluncaya kadar 5 petek modeli oluncaya kadar Örülür.

Örgü Reglan kol kesimi Ön parçaya bakan kısımda 16 Arka kısma bakan parçada 17 cm olarak yapılır.Kolay Reglan Kol Yapımı detayları ile altta izleyebilirsiniz.

Bugün bu 2. Bebek Hırka Modeli anlatımı bir düğer Örgü Hırka yapımı Sakallı İple Bebek Hırkası yapılışı burada ki gibi Türkçe videolu açıklamalı.Buradaki modeldeki Hırka Açıklamalı Tığ ve Şişle yapılan Hırka Modeli şeklindedir.

Örgü Yelek Modeli Yetişkinler için Yeleklerde,Tığ işi Yelek Modelleri için ,Battaniye örneği olarak her türlü Tığ işleri için kullanılır bir örnek olan 3 Fıstıklı Yelek Modeline buradan bakabilirsiniz.

burgu-lastik-bebek-hirka-modeli-bebek
burgu-lastik-bebek-hirka-modeli-bebek
Burgu Örnekli Reglan Kol Çocuk Hırkası
burgu-lastik-ornekli-orgu-cocuk-hirkasi

Reglan Kol Şapkalı Örgü Hırka Yapılışı

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz