Skip to main content


reglan-kol-orgu-cocuk-hirka-yapilisi

REGLAN KOLLU ÖRGÜ ÇOCUK HIRKASI TÜRKÇE VİDEOLU

Reglan Kol KesimiReglan Kol Yaka Kesimi-Reglan Kollu Örgü Çocuk Hırkası- Anlatımlı Türkçe Videolu Tarifli Örgüden Çocuk Hırkası Nasıl Yapılır? Açıklamalı Reglan Kollu Kapşonlu Bebek Hırka Modeli.Burgu Lastik örgü modeli ile yapılan Hırka Örneği.

Sevgi hanım daha önce Burgu Petek Örgü Modeli ve Burgu Örgü Lastik Modeli adı altında ilk olarak Bu örneğin nasıl örüldüğünü bizimle burada paylaşmıştım.

Örgü Reglan Kol Modelli Örgü Hırka Çocuk modelinde Reglan Kol Yaka Kesimi-Reglan Kol Kesimi-Reglan Kol Hırka Yapılışı Detayları ile gösterilmiş.

Reglan Kol Nedir?

51 İlmek ile başlanan Örgü modeli Reglan Kol Bebek Hırkası Arkası 40 santim uzunluğunda örülüyor.Kol altına kadar 27 cm Reglan kol 18 cm yapılacak.

reglan-kol-kesimi
reglan-kol-kesimi

Bebe yüne ile 2 kat iple yapılan  5 numara şiş ile örülen 2-3 yaş Çocuk Hırka modeli Erkek çocuk düşünerek ilmek yerleri açılmış.

Örgüden Reglan Kol çocuk Ceketi için Ön 28 ilmek ile başlanır ve Ön  4 numara şiş ile örülür.

Hırka arkası için 5 Reglan Kol Hırka Ön parçası için 4 numara şiş kullanılmış.

Hırka Ön bant lastik için yine yukarıda Burgu Örgü Lastik örneği olarak linkini verdiği modeldeki gibi Aynı Lastik örneği ile örülüyor.

Reglan Kollu Hırka Modelleri kadar bu Reglan Kol Tekniği aynı zamanda Örgü Reglan Kol Elbise Modelleri,Örgü Reglan Kol Bebek Hırka,Reglan Kol Örgü Kazak ve Yeleklerde de kullanılıyor.

Reglan Kol Hırka kol 32 ilmek ile başlanır gizli artırma ile 44 ilmek oluncaya kadar 5 petek modeli oluncaya kadar Örülür.

Örgü Reglan kol kesimi Ön parçaya bakan kısımda 16 Arka kısma bakan parçada 17 cm olarak yapılır.Kolay Reglan Kol Yapımı detayları ile altta izleyebilirsiniz.

Bugün bu 2. Bebek Hırka Modeli anlatımı bir düğer Örgü Hırka yapımı Sakallı İple Bebek Hırkası yapılışı burada ki gibi Türkçe videolu açıklamalı.Buradaki modeldeki Hırka Açıklamalı Tığ ve Şişle yapılan Hırka Modeli şeklindedir.

Örgü Yelek Modeli Yetişkinler için Yeleklerde,Tığ işi Yelek Modelleri için ,Battaniye örneği olarak her türlü Tığ işleri için kullanılır bir örnek olan 3 Fıstıklı Yelek Modeline buradan bakabilirsiniz.

burgu-lastik-bebek-hirka-modeli-bebek
burgu-lastik-bebek-hirka-modeli-bebek
Burgu Örnekli Reglan Kol Çocuk Hırkası
burgu-lastik-ornekli-orgu-cocuk-hirkasi

Reglan Kol Şapkalı Örgü Hırka YapılışıBenzer Yazılar:

KALP DESENLİ BATTANİYE ÖRNEĞİNDEN TIĞ BAYAN PATİK VİDEOLU
Kalp deseni Tığ Örgü Örneği Patik Modeli Tarifi-Bebek Hırka,Şapka,Yelek ve Battaniye Modellerinde de aynı örneği kullanabilirsiniz. Uç kısımdan Sihirli Halka ile başlanarak 45 trabzana kadar 4 sıra artırmalar Krem renk ile yapılır. 2 numara Tığ ile 2 Patik ipi ile Tığ işi Kırmızı Krem renk Patik 37-38 numara Ayaklara uygulanmış. [caption id="attachment_98745" align="aligncenter" ...
DEĞİŞİK TABANLI ÇİÇEKLİ FİLE ERZAK TORBASI YAPIMI
Farklı Tabanlı File Erzak Çantası Yapılışı- Örgü Tığ İşi File Erzak Torbası Videolu yapımın da Makrome ip kullanılıyor.Tabandan başlanarak yukarı doğru örülür. El Örgü Yünleri Makrome İp 250 gr 175 metre- 3 numara Tığ ile Değişik tabanla File Çantaya başlanır. 64 zincir normal gevşeklikte çekilir.Size ilk baktığınız da dar gibi görünebilir.Ama değişik ...
PUF ÇINAR ÖBEKLERİ YAPRAKLI LİF VE BATTANİYELER İÇİN
Puff Stitch Blanket. Renkli Çınar Öbekleri Yapraklı Renk,renk Yapılan Battaniye ve Lif Modellerine çok uyan Puf Tığ Örgü Yapımı. 6 ve katlarını hesaplayıp ona göre zincir çekmelisiniz. Her Çiçek Motifi 6 zincirden oluşuyor. Eğer rengarenk yapılacaksa sıra sonunda ip kopartarak yine yeni renk ile baştan başlamak gerekiyor. renkli-puf-cinar-yapraklari-orgu-battaniye Puf ...
ÇİLEK ÖRGÜ MODELİ TUNUS ŞİŞ TIĞ İLE TÜRKÇE VİDEOLU
Tunus Tığı Şiş Örneği-Uzun şiş şeklindeki Tunus Tığları ile örülen Çilek Örgü Modeli Arzu hanımın güzel anlatımı ile Tunus örgü modelleri arasında en beğenilen Örgü modeli.Türkçe videolu açıklamalı Örgü Modelleri. Örgü Sezonunun başladığı Bu günlerde sizler için Yeni Örgü modelleri kadar sizden gelen istekler üzerine Nazarca Örgü Modellerini paylaşmaya devam edeceğim.Örgü ...
BALIKLI SARI BEBEK YELEĞİ TARİFİ
Boyu 30 cm genişliği 28 cm olan Tam Anlatımlı Balıklı Motifli Çok Kolay Sarı Bebek Yeleği Videosu ile tam olarak nasıl örülür? öğretilmekte. 3,5 numara şiş ile orta kalınlıklar da iple yapılan Bebek Yeleği Haraşo örneği ile örülmekte. Bebek Yeleği  9-12 aylık Bebeklere göre 30 cm Boy 28 cm en olarak ...
VİDEOLU ANLATIMLI ÖRGÜ PEMBE ÇİÇEKLİ MOTİF ÖRNEĞİ
İşte sizler için yine çok güzel Tığla Örülen Pembe renk ip renkleri ile örülen Harika Tığ işi Çiçekli Motif örneği.Videolu anlatımlı Çiçekli Örgü Motifi her el işinizde kullanabilirsiniz. Renk seçimi ve örnek seçimi ile çok beğendiğim Tığla örgü Çiçek Modelini isterseniz altındaki kare motifi örmeden tek çiçek olarak Şal,Bere ve örgü ...
ÖRGÜ KARE MOTİF ÖRNEKLERİ
Bu Senenin En Canlı,En Güzel kare Motifleri,Bu Kare Motiflerden Kendinize,Sevdiklerinize Harika El İşleri,Çantalar,Battaniyeler,Örtüler,Yatak Örtüleri,Kırlentler,Daha Bir Çok El İşi Yapabilirsiniz. Yaz Kış her Mevsim evimizde kullanmayı sevdiğimiz El İşi Örgüler fazlası ile Emek istiyor. Fakat El İşi Ev Aksesuarları, Örgü Bebek Yorganları, Örme Motif Örneği günümüze kadar hala çeyizlerden eksik edilmez. Koltuğunuzun üzerine Dantel ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “REGLAN KOLLU ÖRGÜ ÇOCUK HIRKASI TÜRKÇE VİDEOLU”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir