Örgü Modelleri Bebek Örgüleri UFAK KABARIK İNCİLER ÖRGÜ ÖRNEĞİ AÇIKLAMASI

UFAK KABARIK İNCİLER ÖRGÜ ÖRNEĞİ AÇIKLAMASI

50
Ufak-kabarik-inciler-orgu-modeli-tarifi
Ufak-kabarik-inciler-orgu-modeli-tarifi

Ufak Kabarık İnciler Örgü Modeli İlmeklerin yer değiştirmesi ile örülen, bir çok modelde kullanılan açıklamalı örgü modelidir.

Nako Baby lüks Minnoş iple örülmüş olan bu Kabarık çok şirin Örgü Modeli ile bugün örgümüze başlayalım.

Örneğimizin tarifi 3 numara şiş ile yapılıyor. Model 3 ve katlarından çalışıyor. İlmek katlarını ayarladıktan sonra 2 kenar ilmeği ilave edebilirsiniz.

capraz-ilmek-degistirmeli-incili-kabarik-orgu
capraz-ilmek-degistirmeli-incili-kabarik-orgu

Örneğin ilmeklerini ters olarak 1 sıra, ilmekleri düz taraftan düz olarak örelim. Lastik ile başlayanlar da aynı şekilde bir sıra ters, ön tarafını düz olarak örneği kurmaya başlamalı.

Modelin örneği ön yüzden kuruluyor. 3 sıra düz örüldükten sonra ilmeği örmeden alalım. 3. ilmeğin arkasından girip düz olarak örelim.

Ondan sonra Önümüzdeki ilmekler den diğer 2. ilmeğin arkasından girip yine düz olarak Örün. En son kalan tek ilmeği düz olarak örelim.

kabarik-minik-inciler-orgu-desen-yapimi
kabarik-minik-inciler-orgu-desen-yapimi

Yani burada ilk ilmeği örmeden aldıktan sonra önümüzdeki ilmekler den 3. ilmeği düz yapıyoruz, sonra 2. ilmeği, sonra son kalan bir tane ilmeği örüyoruz. Şişimiz de 4 ilmek olmuş oluyor.

Bu şekilde ilmekleri yerini değiştirmiş oluyoruz. Örneği tekrarlıyoruz. Önümüzdeki ilmekler den 3. ilmeğin arkasından alıp Düz ördükten sonra 2. ve kalan tek ilmeği de düz yapıyoruz.

Bu şekilde ilmeklerin yönünü değiştirme oluyoruz. Örgüde minik çapraz burgular oluşmuş oluyor. 3 ilmek örülür şişle bekletiliyor, 2. ilmek bekletiliyor, son kalan ilmekle birlikte 3 ilmek birden alınıyor.

Şişe aldıktan sonra kalan ilmekleri bırakıyoruz. Bu işleme her tekrarladığımız da şişin üzerinde ilmekleri üçerli ilmekler halin de görünüyor.

Örgünün ömrümüzü bu şekilde tamamlanır. Örgünün arka tarafındayız herhangi bir değişiklik yapmadan bütün ilmekler ters olarak örülür.

capraz-ilmek-degistireli-kabarik-ornek
capraz-ilmek-degistireli-kabarik-ornek

Örgü bitene kadar ilmekler arka yüzde sadece ters olarak örülecek. Model Sadece ön yüzünde kurulur.

Şerife’nin örgü dünyası kanalı Şerife Hanım’ın bize anlatmış olduğu örneği videolu tarif izleyebilirsiniz.

Minik kabarık İnciler örgü örneği ile Bebeklere Hırkalar, Bayanlara ve Çocuklara yelekler, Erkeklere Bere Modelleri yapabiliriz.

Bu örneği birçok örgü de kullanabilirsiniz. Diğer Anlatımlı Örgüler için nazarca.com Örgü Modellerini takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz