Örgü Modelleri AJURLU YARIM PAPATYA ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU

AJURLU YARIM PAPATYA ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU

539
ajurlu-yarim-papatya-orgu-modeli-yapilisi
ajurlu-yarim-papatya-orgusu
ajurlu-yarim-papatya-orgusu

Daha önce Elmas Madeni Örgü Modeli olarak paylaştığım bu Model bize Sevgi Hanımdan Ajurlu Yarım Papatya Örgü Modelini Türkçe Videolu anlatımlı olarak sunmuş.Örnek adı burada farklı anca Sevgi hanımın detaylı ve Türkçe Açıklamalı olarak anlatması bu örneği daha rahat ve daha kolay bir şekilde çıkarmamızı sağlar.

Bu arada Elmas Madeni Örgüsü daha ince Örgü şişleri ve daha ince bir Örgü ipi ile örüldüğü için arada ki Ajur desenleri daha belirgin görünüyor.Buradan Elmas Madeni Örgüsü nasıl görebilirsiniz. Hatta burada Ajurlu Yarım

Papatya Örneği Sarı renk ip ile örüldüğünde nasıl daha farklı oluyor görebilirsiniz.

alın örgü ipi ile bu örneği ördüğünüz de Ajurlar olmasına rağmen yinede Kışlık için Örgü Kazak,Hırka ve Yelekler için kullanabilirsiniz.Daha ince Örgü ipi ile de Yazlık örgüler örülür.Yani oldukça kullanışlı bir Örgü Modeli.

Dün Sevgi hanım Örgü örmede acemi olan ve yeni Örgü Örnekleri örmeyi öğrenmek isteyen hanımlar için oldukça Basit bir Örgü Modeli olan 3’lü Su Yolu Örgüsünü paylaşmıştı.

Yarım Papatya Örneği ile Şiş kullanarak çok şık Yazlık Yelekler örülür. Örneğin her iki tarafı da çok şık olduğu için iki yönlü örgü deseni olarak Etol Örgüler ve Şal Örneği olarak ta oldukça güzel olabilir. Fıstık Yeşili olan örgü 4 numara şiş Sarı olan Papatya Örgü Modeli de 3,5 numara Örgü şişleri ile örülmüş.

 

ajurlu-yarim-papatya-orgu-modeli-yapilisi
ajurlu-yarim-papatya-orgu-modeli-yapilisi

Ajurlu Yarım Papatya Şiş Örneği Yapımı Videolu ve Türkçe Anlatımlı Örnek

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz