Diyet KIŞIN NEDEN ZOR KİLO VERİLİR? KIŞIN KİLO VERMEK İÇİN GEREKENLER

KIŞIN NEDEN ZOR KİLO VERİLİR? KIŞIN KİLO VERMEK İÇİN GEREKENLER

688
kislik-sebze-meyveler-egsersiz-zayiflama-onerileri
kislik-sebze-meyveler-egsersiz-zayiflama-onerileri

Kiloları ile başı dertte olan birçok kişi için korkulan mevsim kış mevsimi geldi. Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte kilo verme işlemi de yavaşladı.

İnsanlar neden kış aylarında kilo veremez, kış aylarında kilo kaybının yavaşlamasında ki en büyük etken nedir. Kışın en çok sorulan sorular arasında bu sorular yer almakta.

saglikli-kis-diyeti-egzersiz
saglikli-kis-diyeti-egzersiz

Yaza fit bir şekilde girmek istiyor ancak nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız doğru yazıdasınız. Bu yazıda vereceğimiz taktikler sayesinde kış ayında kilo veriminiz normal düzeye dönecektir.

Öncelikle diğer mevsimlerde olduğu gibi bu mevsimlerde de yediklerinize içtiklerinize dikkat etmeniz gerekiyor.

Kışın Hava Koşulları Nedeni İle Kilo Alımı Yavaşlıyor

Kış aylarında kilo veremiyor oluşumuzun bir nedeni havaların soğuk olması. Havaların soğuk olması ısınmak için en fazla enerji harcamamız anlamına geliyor.

Hal böyle olunca vücut kendine yeterli enerjiyi sağlayabilmek adına daha fazla yemek istiyor. Kış aylarında artan yeme isteği ile birlikte kilo verimi daha da yavaşlıyor.

kisin-nasil-kilo-verilir-kis-diyatleri-ile-zayiflamak
kisin-nasil-kilo-verilir-kis-diyatleri-ile-zayiflamak

Oluşan açlık hissini bastırmak için kullanılan ufak atıştırmalıklar yüzünden kilo verimi yavaşlıyor olabilir.

Sadece fazla olan yemeği isteği ile değil, D vitaminin eksik oluşundan dolayı da kilo verimi yavaşlayabilir.

D vitamini en önemli vitaminlerden birsidir. Kış aylarında oluşan hava koşulları nedeni ile D vitamininden çokça uzak kalırız ki bu da metabolizmamızı yavaşlatmak için yeterlidir.

Kış aylarında kilo vermeyi kolaylaştıracak birkaç maddemiz var, gelin hep birlikte bu maddeleri inceleyelim ve kış ayının sonunda fit bir vücuda kavuşalım.

Sıvı Tüketimi Çok Önemli

Sadece kış aylarında değil, normal zamanlarda da sıvı tüketimi oldukça önemli bir etken. Bolca su tüketimi sayesinde kilo veriminizi hızlandırabilirsiniz.

Su, yağ hücrelerini parçalayarak kana karışmasını sağlar. Sadece kan değil idrara da karışan yağ hücreleri vücuttan kolay bir şekilde atılır.

Günde en az 1.5 ila 2 litre su tüketimi gerekiyor. Bu oran kilonuza, yaşınıza ve boyunuza göre değişiklik gösterebilir. Kış aylarında kilo veriminde su şu şekilde önemli.

Gelen açlık hissiyatını içilen su ile bastırabilir daha uzun süre tok kalabilirsiniz. Ya da yemeklerden önce midenizin büyük bir bölümünü su ile doldurup daha çabuk doyabilirsiniz.

Kış ayları boyunca aklınızdan çıkmaması gereken en önemli şeylerden birsi de gelen açlık hissinin yalancı olması. Her gelen açlık hissi için bir bardak su içerek gerçek mi yoksa yalancı mı olduğunu test edebilirsiniz.

Eğer açlık hissi 15 dakika içinde yok olmuşsa yalancı açlık hissi ile karşı karşıya kalmışsınız demektir.

Ekstra D Vitamini Almak

Kış aylarında oluşan hava koşulları nedeni ile D vitamininden yararlanmak oldukça zor bir hale geliyor. Bu gibi sorunların üzerinden gelmek için D vitamini takviyesi kullanabilirsiniz.

Doktorunuza danışarak alacağınız vitamin takviyesi sayesinde kış ayları boyunca gereken vitamin ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

D vitamini takviyesi dışında gözünüz her an dışarıya baksın, güneşli gördüğünüz alanlarda 15 dakika gibi süreler durarak D vitamini üretimini sağlayabilirsiniz.

Egzersizleri Arttırmak

Egzersizler kilo verimi için oldukça büyük etkilere sahiptir. Egzersiz olmadan verilen kilolar geride deri sarkıklıkları bırakabilir.

Egzersiz yaparak kilo verirseniz gelişen kas kütlesi deri fazlalıklarını bir nebze de olsun azalmasını sağlayacaktır.

Özellikle kış ayarında yapacağınız egzersizlerin sayısını ve süresini uzatarak istediğiniz hedeflere kolaylıkla erişebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz