Dekorasyon GAZETE KAĞIDINDAN SEPET SANDIK YAPILIŞI

GAZETE KAĞIDINDAN SEPET SANDIK YAPILIŞI

922
usta-sinifi-kagit-sepetten-sandik-yapilisi
usta-sinifi-kagit-sepetten-sandik-yapilisi

Gazete Kağıtlarından Sepet Yapılışı-Gazete kağıdı,Dergi kağıtları ve Simit gibi besinleri sardıkları büyük Beyaz kağıtlar ile Sepet Sandık yapımı.Usta sınıfı Sepet Yarım yuvarlak şeklinde ve kapaklı dekoratif Sandık olarak Sepet nasıl yapılır? Resimli anlatımlı.

Başlıkta da belirtiğim gibi Gazete kağıtlarından Sepet yapmakta acemi olan veya ilk defa görüp çok beğenerek aynısını yapmak isteyecekler için zor bir Sandık Sepet yapımı.

Sizlere Tavsiyem yeni olan arkadaşlar makale içinde linkini vereceğim daha kolay ve Basit Sepetler ile başlasınlar. Bu sayfayı yer imlerine ekleyin elinizi geliştirince bu Sepeti yapmaya çalışırsınız.

Sepet yapma hakkında Püf noktalar nedir? ilk olarak biraz onlardan bahsedelim. Elbette gazete dışında başka kağıtlarda kullanılır.

Ancak Gazete yapraklar büyük kağıtlardan oluştuğu için Sepet örmek için yapılan Çubuklar uzun olduğu için Gazete tercih ediliyor.

Simit,Gevrek benzeri gıdaları aldığımızda sarmak için kullanılan şu Beyaz büyük kağıtlarda Sepet Örmek için çok kullanışlı.

Küçük Sepetler için Dergi Kağıtlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca Sepetleri yaptıktan sonra boyamak veya öncesinde hazırladığınız kağıt şeritleri boyamak sizin seçiminize kalmış.

Sprey Akrilik boya ile boyayacaksanız daha sonra ama Fırça ile boyayacaksanız Sepeti örmeden önce kağıt tüpleri boyamanız gerekir.

Gazete Kağıtlarından Neler Yapılır?

 • Videolu Sepet Örme çalışması-Burada ki videoda Sepet örme aşamalarını izleyebilir hatta Gazete ile yapılan çubukların nasıl yapılacağını tüm detayları ile izleyebilirsiniz.
 • İkili Sepet Örme çalışmasında Dikdörtgen Sepet nasıl örülür? Resimli açıklamalı olarak aşamalı bir şekilde öğrenebilirsiniz.
 • Geri Dönüşüm Kutu Dekoru çalışmasında gazeteden yapılan çubuklar örmeden farklı şekilde bir dekor amaçlı kullanılıyor.
 • Gazeteden Sepet yapımı burada yine örmeden halka şekline getirilen kağıtlar ile kasa şeklinde resimli açıklamalı olarak gösteriliyor.
 • Gazeteden Yelpaze Örme-buradaki çalışmada Sepet örme tekniği kullanılıyor. Duvar süsü Yelpaze yapımı için yine biraz ustalaşmış olmanız gerekir.
 • Damacana Çevresine Sepet Örmek-İşte bir usta sınıfı çalışma daha. Fakat bu çalışma da ustalık ister çünkü örülen Sepet şekilli olarak örülüyor.
 • Dergi Kağıtlarından Sepet Örme-İşte bahsettiğim gibi burada Dergi kağıtları ile Sepet örülüyor. Kapaklı olduğu için biraz zor gelebilir.
 • Kağıt Şeritlerle Sepet Yapmak-Bu çalışma orta sınıf Sepet örmeyi bilenler için uygun. Karton kutu çevresine Kare Sepet örme aşamaları gösteriliyor.
 • Plastik Kaplara Bebek Sepeti-Videolu Bebek-kına sepeti yapımını farklı malzemeler kullanarak yapmışlar. Ancak çok beğendiğim ve ziyaretçiler tarafından da çok beğenildiği için size de göstermek istedim.
 • Jüt İpi Sepetler-Burada ki çalışmada Keten ip diye de bilinen Jüt ipi ile benzer teknikle örülen kase şeklinde Sepet örme aşamaları-Gazete kağıtlarından daha kolay bir Sepet yapımı gösteriliyor.
 • Desenli Kağıtlardan Sepet-Burada göreceğiniz Sepet için kendinden desenli kağıtlar kullanıldığı için boyama sorunu olmuyor. Ayrıca bu şekilde Sepet üzerine Dekupaj yapanlar da var.
 • Kağıt Rulolardan Sepet-İleri derecede Sepet örmeyi öğrenmenizi beklemeniz gerekir. Saplı Sepet örmek biraz daha zor gelebilir.
 • Videolu Sepet Örme Tekniği-gösterilen bu sayfamız da Yuvarlak Sepet nasıl örülür videoda izleyerek öğrenebilirsiniz.
 • Boncuklu Kağıt Sepet Yapma-İşte burada diğerlerinden farklı olarak Sepet aralarına örme aşamasında iri renkli Ahşap boncuklar dahil ediliyor.
 • Çift Burma Sepet Yapımı– Sepet örme normalde çubukların dik duran çubuklar arasından bir altından bir üstünden geçirilerek örülür. Ancak ileri düzeyde Sepet örenler bu aşamaları burada ki gibi farklı 2 şerit ya da çift şekilde burarak ta örüyorlar.
 • Sepet Örme Çubuklarının yapılışı-Burada göreceğiniz sayfada resimli açıklamalı olarak Sepet örmekte kullanacağınız çubuklar nasıl yapılır? gösteriliyor.
 • Beyaz Kağıtlarla Sepet Yapma-Gazete dışında farklı kağıtlar ile de sepet örülür. Ancak kağıt rulolar kısa geldiği için sürekli yeni kağıtları bir diğerinin içine sokarak şerit boyunu uzatmak gerekir.
 • En Kolay Gazeteden Sepet Örme-İşte Başlangıç olarak yeni başlayanların örebileceği hem çok kolay hem çabuk biter.
 • Videolu Dikdörtgen Sepet Örme-Videolu olarak izleyeceğiniz Sepet yapımında Akrilik renkler canlı renklerden seçilmiş ve detaylı bir Sepet örme videosu daha.
 • Geri Dönüşüm Sepetler-Burada ki sayfada yazdığım gibi ev de ek kazanç sağlamak için Sepet örme işinde kendinizi geliştirirseniz herkese satabileceğiniz sermayesi az kazancı çok bir evde para kazanma imkanı ile kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Nelerden nasıl Sepetler yapılır? sitede Hobiler bölümüne baktığınız da hepsini görebilirsiniz. Yüzlerce Sepet Örme fikirleri sizler için ancak bu sayfa dan daha fazlasını verebilmem mümkün değil.

usta-sinifi-kagit-sepetten-sandik-yapilisi
usta-sinifi-kagit-sepetten-sandik-yapilisi

usta-sinifi-kagit-sepetten-sandik-yapilisi-2
Kaç tane kağıt çubukla yapılacak buradaki delikleri sayarak anlayabiliriz. Tam 49 tane delik var yani bu büyüklükte Sepet için bu 49 kağıt çubuk sadece Sepetin altı ve yanları için. Sepet örme aşamasında daha yanları ve üstü örmek için çok daha fazla çubuk kullanılacak.
usta-sinifi-kagit-sepetten-sandik-yapilisi-3
49 çubuk tam ortaya gelecek şekilde deliklere takılmış. Burada kullanılan Plastik kovanın amacı alta sarkan şeritlerin Sepetin yanlarını rahat örmemiz için. Bu arada bu usta işi onlar altın nasıl yapılacağını bilir ama ben ilk defa görenler için biraz açıklamaya çalışayım.Alttaki çubuklar ikili,üçlü olarak birbirine dolanarak sepet çevresinden döndürülür. Ancak çıkan uçları sepetin aralarına sokarak sağlamlaştırmak gerekiyor.Üstteki çubuklara dokunulmuyor onlar sepetin yanları için kolon olarak kullanılacak.
usta-sinifi-kagit-sepetten-sandik-yapilisi-4
Bu arada dikkat ettiyseniz burada ki kağıt çubuklar,şeritler önceden boyanmış. Bu resimde renk ışıktan dolayı farklı görünse de rengi kahve rengi tonlarında ve renk seçimi gerçekten çok hoş.Üstte makalede sitede bulunan bir çok Sepetin nasıl yapıldığını resimli ve videolu olarak gösteren sayfaların linklerini paylaştım. Lütfen o linkleri de inceleyiniz. Çubuklardan bir tanesini kıvırın yandaki çubukların bir altından bir üstünden sıkıca geçirin. Tabi bir süre sonra çubuk tükeniyor hemen yeni bir çubuk alıp onun içine sokun ancak ucuna tutkal sokun sağlam olsun.
usta-sinifi-kagit-sepetten-sandik-yapilisi-5
Yine yarım ay şeklinde yanı yarım yuvarlak ta diyebiliriz kapak kesilmiş. Cetvel ile belirli aralıklar ile çubukların konulacağı yerler belirlenmiş. Tabi bu çizgilerin tamamına çubuk konulup bunlarında altından ve üstünden mandalla tutturacak ve yine ayne sepetteki gibi öreceğiz. Oldukça zor ve detaylı ama sonuç harika.
usta-sinifi-kagit-sepetten-sandik-yapilisi-1
İşte Sepetin bitmiş hali rengi ile beni cezbetti. Renk seçimi gerçekten çok güzel. Kahve ile füme rengi arasında bir renk.Sepetin içine desenli basma kumaş ile kılıf yapmışlar. Tabi yabancılar bu hobilerinden para kazanyorlar ve bu yaptıklarını sattıkları için hiç bir detayda üşenmeden yapıp iyi paralara satarak ek kazanç sağlıyorlar.Vallahi harika yapanın eline emeğine sağlık
usta-sinifi-kagit-sepetten-sandik-yapilisi-7

Daha Fazlasına Bakabilirsiniz..
ORİGAMİ KAĞIT SEPET ÇANTA NASIL YAPILIR

Origami Dekoratif küçük bir Sepeti Kağıtları katlayarak Nasıl Yapabiliriz? Renkli Devamına Bak

KURTÇUK TIRTIL TOKA YAPIMI:KIZ ÇOCUK EL ÖRGÜ TOKALAR
Nazarca-kurcuk-ornekli-kiz-cocuk-sac-tokasi

Tığ işi lastikli Örgü kız çocuk Toka modelleri. Bu sayfamızda Devamına Bak

PİYASADAKİ EVDE YAPILAN KOLAY KORONA MASKE TARİFLERİ
evde-kendin-yap-corona-virus-maske-tarifleri

Kolay COVID-19 Yüz Maskesi Eğitimi DIKIŞ OLMADAN, DIY Yıkanabilir yüz Devamına Bak

SAMAN EVLER EKOLOJİNİN VE YAPI DÜNYASININ YENİ TRENDİ
ekolojik-saman-evler-hakkinda-tum-bilgiler

Saman Evler Ekolojinin ve Yapı Dünyasının Yeni Trendi.Ekonomik,Doğal Malzemeler ile Ev Devamına Bak

YAPMAKTAN KEYİF ALACAĞINIZ HOBİLER
hobiler-bos-zaman-ugraslari-kendinyap

Yorucu ve stresli hayatınızı daha çekilir hale getirmek için yapmaktan keyif alacağınız Devamına Bak

BETON SAKSILAR VE OBJELER EV DE NASIL YAPILIR
evde-beton-saksi-imalati-ile-renkli-cimento-saksilar

Dekorasyonda Beton Saksı Yapma fikri son dönemlerde kendini iyice gösterir Devamına Bak

BALKON YENİLEME VE BALKON DEKORASYONU TASARIMLARI
balkon-yenileme-balkon-dekorasyonu-fikirleri

En ekonomik, en ucuz Balkon Yenileme ve Balkon Dekorasyon Fikirleri Devamına Bak

AHŞAP BOYAMADA YENİ PRATİK TEKNİKLER
pratik-yeni-ahsap-boyama-teknikleri

Ahşap Boyama Teknikleri Nelerdir? Ahşap boyama, son yıllarda oldukça revaçta Devamına Bak

LAMİNAT PARKE NEDİR? & LAMİNAT PARKE DÖŞEME
laminat-parke-nedir-laminat-parke-nasil-dosenir

Herhangi bir laminasyon işlemi sonucunda bir araya getirilen ve birbirinden Devamına Bak

6 FARKLI GERİ DÖNÜŞÜM FİKRİ
6-tane-geri-donusum-fikirleri-dekorasyon

Hem Hobi, Hem Sanat, Hem Geri Dönüşüm.Atmıyoruz, yeniliyoruz… Atmıyoruz, dönüştürüyoruz.. Devamına Bak

2 ÇORAPLA ÇİZGİ FİLM KARAKTERİ GİBİ OYUNCAK KÖPEK
Nazarca-coraptan-gri-siyah-oyuncak-kopek-yapimi

1 Çift 2 Çorapla Çizgi film karakteri gibi Oyuncak köpek Devamına Bak

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz