Dekorasyon KAĞIT RULOLARDAN UZUN SAPLI GENİŞ SEPET ÖRÜLÜŞÜ

KAĞIT RULOLARDAN UZUN SAPLI GENİŞ SEPET ÖRÜLÜŞÜ

5817
Sepet-Orme-Kagittan

Evde Her İşinize Yarayacak Gazete Kağıdından Saplı Geniş Sepet Örülüşü

Kağıt ile nasıl şık, kullanışlı ve Dekoratif  Sepetler örebiliriz sizler ile en çok paylaşmayı sevdiğim geri dönüşüm etkinliklerinden biridir. Alttaki videoda izlediğinizde resimli anlatıma baktığınızda sizlerde çok fazla zor olmadığını göreceksiniz.

Yapılışı hem kolay hem çok zevkli olan Kağıt rulolardan örülen Sepetler evimizde çok işimize yarayacak. Geçenlerde bana mail yollayan sevgili okuyucularımdan Zeynep hanım  kızı için Gazete kağıtlarından Kına sepeti örmüş ve onu tüller ile süslemiş , gerçekten harika olmuş.

İsterseniz sizde bu şekilde güzel sepetler örerek Aranjman için kullanabilir, çamaşır makinesinin üzerinde sabunlarınızı ve kozmetik malzemelerinizi koyabilirsiniz.

Öncelikle videoyu izleyerek kağıt rulolar nasıl yapılıyor mutlaka görmelisiniz. Sayfa altındaki diğer sepet nasıl yapılır sunumlarımızı görebilirsiniz.

Mutfakta çok işinize yarayacağı kesin. Yaz geliyor piknik sepeti olarak kullanabilirsiniz. Daha bir çok yerde ve şeklde kullanabileceğiniz  Sepet örme aşamalarına beraber bakalım nasıl yapılıyor

Sepet-Orme-Kagittan
Sepet-Orme-Kagittan


Mutlaka Videoyu izleyerek sepet örme detaylarını öğreniniz.
Sepet-Orme-Kagittan-1
Sayfanın en altındaki Benzer içeriklerde resimlerini gördüğünüz sepet örme çalışmaları genelde kare ya da dikdörtgen şeklindeydi. Bugün yuvarlak sepet nasıl örülür göreceğiz. Kağıt ya da gazetelerden kağıt rulolar yapıp onları güzelce sprey akrilik ya da guaj boya ile boyayın iyice kuruduktan sonra üstteki resimdeki gibi yapım aşamasına geçiyoruz. Kağıt ruloları 4 altta 3 üstte olacak şekilde tam orta yerinden koyunuz. Alttaki rulolardan birini üstte kıvırınız.
Sepet-Orme-Kagittan-2
Burada dikkatli olun. Üste kıvırdığımız ruloyu etrafından üstten ve alttan dolandırarak başladığımız noktaya geri dönüyoruz.
Sepet-Orme-Kagittan-3
Aynı şekilde bir alttan bir üstten sepetin tabanını örmeye devam ediyoruz. Elbetteki kağıt rulonuz çok uzun olmadığı zaman bitecek o noktada yeni bir kağıt ruloyu bunun içine geçirip yapıştırarak örmeye devam ediyoruz.
Sepet-Orme-Kagittan-4
Belirli bir aşamadan sonra rahat çalışmak ve düzgün bir yuvarlak oluşturabilmek için öreceğiniz sepetin genişliğinde bir kap kullanınız.
Sepet-Orme-Kagittan-5
Sepet yeterli boya geldiğinde kapı kaldırabilirsiniz.
Sepet-Orme-Kagittan-6
Fazla olan uçları 5 santim boy kalacak şekilde kesin ve içine kıvırarak açılmaması için sepetin arasına geçiriniz. Bu noktada kağıt ruloları kesmeden önce alttaki talimatı lütfen okuyunuz yanlış bir yerden kesmeyiniz. Kolay Gelsin.
Sepet-Orme-Kagittan-7
Sap için her iki taraftan 4 er adet kolon vazifesi görecek rulo bırakıyoruz. Sepet sapı nasıl örülür diye soran hanımlarımız burada net olarak göreceklerdir.
Sepet-Orme-Kagittan-8
2 rulo yine dik olarak dururken diğer iki rulo ile çaprazlama etrafından altından üstünden geçirerek sepetin sapını örüyoruz.
Sepet-Orme-Kagittan-9

6 YORUMLAR

  1. Ebru Hanım, ilk etapta da 12 tane var dikkat ederseniz (aslında 6 tane; ama merkezden üst, alt, sağ ve sola bakarsanız)

  2. Ben rulolari yaparken bir tarafi ince bir tarafi kalin oluyor ve bükülmüyor ve baska ruloyu da takamiyorum buyuk geliyor ve iyice itsemde ide yaramıyor

  3. Merhabalar Ebru hanım.
    Öncelikle bu çalışma bana ait değil fakat şöyle bir şey yapmış olabilirler. Sepetin başlangıcını 7 tane ile gösterip gerçek bitirilmiş sepette çubuk sayısı 12 ile başlanmış olmalı. Yani çubukları daha sonra ilave etmiş olsaydı belli olurdu.

  4. Merhaba ,
    Öncelikle emeğinize sağlık çok güzel bir sepet olmuş.Ben sizden bir şey öğrenmek isityorum.Açıklamaları okudum fakat ilk etapta 7 adet rulo ile başlıyorsunuz bir tanesini örmek için başladınız sonra 12 adet oluyor 6 adetti nasıl ve ne zaman ilave ediyorsunuz onu bulamadım.
    Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz