Dekorasyon KAĞITLARDAN GERİ DÖNÜŞÜM KAPAKLI SEPET YAPILIŞLARI

KAĞITLARDAN GERİ DÖNÜŞÜM KAPAKLI SEPET YAPILIŞLARI

1122
dergi-kagit-kapakli-mucevherlik-taki-kutusu

Okullar bitti ve hepimizin evinde çocuklardan kalan Defter ve Kitaplar var.Bu Kitapları,Dergileri ya da Gazeteleri değerlendirmek istiyorsak Videolarda ki gibi Takı Kutuları,Mücevher kutuları ve Ufak tefek eşyalar için Kapaklı küçük Sepetler yapabiliriz.

Bunun için Kağıt dışında Hızlı yapıştırıcı ya da Silikon yapıştırıcı,Akrilik ya da guaj boya Ayrıca kuruduğunda hiç iz bırakmayan Şeffaf tutkal kullanmak gerekir.

Gazete ya da Dergi kağıtlarından Sepet yapmanın bir kaç değişik tekniği var.Bunları burada sayfa içinde ve sayfa altındaki Benzer içerikler de görmeniz mümkün.

Eğer Kağıt Sepetleri 2-3 renk yapmak istiyorsanız o zaman sepetleri yapmadan önce kağıt halka ya da çubukları boyamanız gerekiyor.Eğer tek renk ya da üzerine desenler yapmak isterseniz işte o zaman Sepetleri yaptıktan sonra boyayabilirsiniz.

Gazete Kağıdı,Dergi yaprakları ya da Defter kitap yaprakları ne kullanırsanız kullanın sepet yapımı bittikten ve boyama yapılıp kuruduktan sonra Beyaz boya gibi fırça ile Tutkal yani Dekupaj tutkalı denilen Kırtasiyelerde satılan tutkallar ile tüm sepeti boyarsanız sepetler çok saha sağlam olur.

Bu şekilde Geri Dönüşüm Projeleri çerçevesinde  Plastik Kovaları,Yoğurt kovalarını değerlendirebilir ve dekoratif kutular,sepetler yapabilirsin.

Burada daha önce Türkçe Videolu Sepet Yapımı gösterilen bu sayfada değişik örgü sepet yapılışı gösteriliyor.

kagit-kivirma-kapakli-takilik
kagit-kivirma-kapakli-takilik
kagit-dergi-sepet
kagit-dergi-sepet
kagit-bukme-kapakli-sepet
kagit-bukme-kapakli-sepet
dergi-kagit-el-yapimi-sepet
dergi-kagit-el-yapimi-sepet
gazete-kagit-evde-sepet
gazete-kagit-evde-sepet


How to make newspaper basket with top

Wie zu machen Zeitung Korb mit oben

Hvordan laver avis kurv med top

Hoe kan ik de krant mand met top maken

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz