Skip to main content


yumurta-kabuklarindan-yapilanlar

YUMURTA KABUKLARI İLE EVDE NELER YAPILIR GÖRMELİSİNİZ

Evet sevgili Arkadaşlar Bugün hem Beylerin hem hanımların evde yapabileceği Yumurta Kabukları ile Cam Kavanoz,Şişe,Porselen ve Ahşap Tabaklar nasıl süslenir? Nasıl Eskitme yapılır? Nasıl Dekupaj yapılır? Videolu anlatımda görebilir ve Evde sizde ek kazanç sağlayacak Evden para kazanmak için neler yapabilirsiniz görebileceksiniz.

İçini yedikten sonra attığımız Yumurta kabukları Bitkilerin toprağına konulduğu zaman zararlı böceklerden bitkileri koruduğu gibi Evde boş zaman uğraşları Hobi çalışmaları için Duvara 3 Boyutlu Tablolar,Panolar yapabilirsiniz.

Yumurta Kabukları ile her türlü nesne üzerinde çalışabilirsiniz. Bunlar Konserve teneke kutuları,Salça Teneke kutuları,Cam nesneler,Porselen,Plastik,Ahşap,Tuval ve Karton gibi her türlü nesne üzerine yapılır.

Yumurta Kabuklarından Resimli Anlatımlı Çalışmalar

 1. Yumurta Kabuklu Peçete Dekupajı Tablo Yapılışı
 2. Yumurta Kabukları İle Porselen Çaydanlık Dekoru
 3. Yumurta Kabuklu Şişe Dekoru Yapılışı
 4. Yumurta Kabuklarından Ahşap Tepsi Dekorasyonu
 5. Yumurta Kabuklarından Tabak Dekupaj Yapılışı
 6. Yumurta Kabuklarından Fotoğraf Çerçevesi Dekoru
 7. Yumurta Kabuklarından Ahşap Sandık Süsleme

Cam kavanozları geri dönüşüm Baharatlı yapabilir hatta Salon dekorasyonunda,Masa veya Konsol üzerine yerleştirilen çok şık Süs Tabaklar,Şişeler süsleyerek kullanabilirsiniz.

yumurta-kabuklarından-yapılan-calismalar
yumurta-kabuklarından-yapılan-calismalar

Değişik Tablo ve Resim çalışmalarını seven Arkadaşlar Aynı şekilde Tuval ya da Karton üzerine Pano ya da Tablolar yapabilirsiniz.

Sitede resimli anlatımlı Yumurta kabuklarını değerlendirme çalışmaları da bulunmakta. Ben sizler için ayrıca buradan Yumurta Kabuklarından nasıl çalışmalar yapılır? Hangi malzemeler kullanılır? Nasıl hangi boya ile boyanır buradan yazacağım.

Burada gördüğünüz tüm çalışmalar Rus vatandaşlar tarafından evde kendileri için ya da satmak amaçlı yapılan İnternet’te paylaşılan çalışmalar. Biz Türkler Evde ne yaparak nasıl para kazanırız diye düşüne duralım Yabancıların neredeyse tamamı Evde geri dönüşüm Projeleri ile ortaya harika şeyler çıkarıp satarak geçimlerine ek kazan sağlıyorlar.

Yumurta Kabuklarından Süsleme Teknikleri için gerekli

yumurta-kabuklari-ile-cicekli-tablo-yapilisi
yumurta-kabuklari-ile-cicekli-tablo-yapilisi

malzemeler nelerdir?

 1. Yumurta kırıkları küçük parçalar halinde üzerine bez ya da peçete örtülerek merdane ya da el yardımı ile küçük parçalara ayrılır.
 2. Yumurta kabukları yapıştırılacak nesne üzerine bolca Marangoz Tutkalı sürülür.İsterseniz Yumurta kabuklarını kırmadan önce boyayabilir ya da yapıştırma işlemi bittikten sonra boyayabilirsiniz.
 3. Yumurta kabukları Akrilik ya da Guaj boya ile boyanır. Akrilik boya ile parlak Guaj boya ile mat bir renk alır.
 4. Yumurta kabuklarını yapıştırma işlemi bittikten sonra arzu edilirse üzerine Peçete Dekupajı uygulanır bu daha uzmanlık isteyen ilerleyen zamanlarda yapılan bir çalışmadır.

Buradaki Videolu anlatımda Yumurta Kabukları ile nasıl Plastik Kap Dekore Edilir izleyebilirsiniz.

Yumurta Kabukları ile Porselen Tabak Süsleme Çalışması Video izle

Yumurta Kabukları ile Cam Şişe Süsleme çalışması izleBenzer Yazılar:

EVDE YAPIŞTIRICI NELERDEN YAPILIR
Bazen Evde etkinlik yaparken yada herhangi birşey yapıştırıcıya ihtiyaç duyarız, bakarız evde yok. zor br durumdur heleki dışarı çıkmak zor geliyorsa, gecese vs vs.neyseki ben size evde kendi yapıştırıcınızı yapabileceğiniz bir tarif vericem. siz ne olur ne olmaz evde limon tozu olmuyabilir :) bakkaldan alın bir tane yapıştırıcınız her daim ...
ESKİYEN TİŞÖRTLERİNİZİ DEĞERLENDİRİN KIZ ELBİSE DİKİN
Eski Tişörtlerden Kız Çocuk Elbisesi yapımı-Eskiyen veya artık size olmayan Tişörtleriniz ile çapraz Askılı kız Çocuk Elbisesi dikerek geri dönüşüm Eski eşya değerlendirme yapabilirsiniz. Kış ayında içine bir badi giydirebileceğiniz kumaşına göre yazlık veya Body ile giydirilen Kışlık Kız Elbisesi dikebilirsiniz. Kullanılmayan Eşyaları değerlendirmek için Eskiyen Kazaklardan Etek dikme projesinde de yine ...
BEBEĞİNİZİN KÜÇÜLEN BEŞİĞİNİ DEĞERLENDİRİNİZ
Bebeklerimiz büyüdüğünde onca Para vererek aldığımız Beşikleri çevremizde verebileceğimiz hiç kimse yoksa eğer onca paraya yazık oluyor. Çocuklarımızın Beşiklerini Nasıl değerlendirebiliriz? diye düşünüyorsanız burada ki gibi sizde Çocuk odası için Bir raflı Masa yapabilirsiniz. Burada ki Örnekte Cam yüzey kullanılmış tabi siz isterseniz Sunta ya da Mdf ile üzerini Masa haline getirebilirsiniz. Size ...
OYUNCAK KOLAY KEÇE BEBEK VE KALIBI
Çocuğunuza yada yapıp satmak için güzel bir oyuncak keçe bebekmi arıyorsunuz? Buyrun bu sevimli küçük bebeğe bakın beğendiyseniz altaki kalıbıda kullanarak bebeğinizi hemen yapabilirsiniz.Keçeden yapılan Oyuncak Bebeğin içine elyaf veya pamuk koyabilirsiniz. kece-melek-bebek-kalibi
PONPONLU YASTIK YAPILIŞI
Evimizin dekoruna yenilikler katmak istiyorsak, minik dokunuşlar yeter.şöyle 2 tane  güzel etrafında ponponları olan kırlentler yapsanız bunları Berjerlerinize yada koltuklarınızın köşelerine koysanız nasıl olur? güzel olur diyorsanız buyrun başlıyalım. :) ama durun önce bilmiyenler için ponpon nasıl yapılır onuda göstereyim :) Ponpon Nasıl Yapılır Altaki Videodan İzliyebilirsiniz. [caption id="attachment_8617" align="alignnone" width="407" ...
ELDİVEN,KEÇE DEKORATİF BİBLO HİNDİ TAVUK AİLESİ DİKMEK
Eldivenden neler dikilir sitemde biraz dolaşsanız şaşırırsınız hangisini yapacağınıza karar veremezsiniz. Eldiven kullanarak bir çok biblo,süs ve oyuncak dikebileceğinizi biliyormusunuz sitedeki El işi oyuncak bölümüne bakın menüden çorap ve eldivenlerden örülenleri görün mutlaka derim. Evet gördüğünüz gibi oldukça şirin evde dekoratif bir süs özel bir köşe neden olmasın:). Eldivenden anne ...
EL NAKIŞI RESİMLİ ANLATIMLI DİKİŞ TEKNİKLERİ
Nakışlık el işlerinde henüz nakış işlemeye yeni başlamış olan hanımlarımız için El Nakışı Dikiş Teknikleri Resimli Anlatımları. Nakış gibi el işleri dikkat istediği gibi Nakış işli el işleri çok güzel oluyorlar. Nakıştan yapılan Çeyizlikler günümüze kadar her zaman çeyiz sandıklarının vazgeçilmezi olmuştur.  Osmanlı Nakışı şablonları el işinde en çok kullanılan şablonlardan dır Bir çok ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir