Dekorasyon YUMURTA KABUKLARI İLE EVDE NELER YAPILIR GÖRMELİSİNİZ

YUMURTA KABUKLARI İLE EVDE NELER YAPILIR GÖRMELİSİNİZ

1786
yumurta-kabuklarindan-yapilanlar
yumurta-kabuklarindan-yapilanlar

Evet sevgili Arkadaşlar Bugün hem Beylerin hem hanımların evde yapabileceği Yumurta Kabukları ile Cam Kavanoz,Şişe,Porselen ve Ahşap Tabaklar nasıl süslenir? Nasıl Eskitme yapılır? Nasıl Dekupaj yapılır? Videolu anlatımda görebilir ve Evde sizde ek kazanç sağlayacak Evden para kazanmak için neler yapabilirsiniz görebileceksiniz.

İçini yedikten sonra attığımız Yumurta kabukları Bitkilerin toprağına konulduğu zaman zararlı böceklerden bitkileri koruduğu gibi Evde boş zaman uğraşları Hobi çalışmaları için Duvara 3 Boyutlu Tablolar,Panolar yapabilirsiniz.

Yumurta Kabukları ile her türlü nesne üzerinde çalışabilirsiniz. Bunlar Konserve teneke kutuları,Salça Teneke kutuları,Cam nesneler,Porselen,Plastik,Ahşap,Tuval ve Karton gibi her türlü nesne üzerine yapılır.

Yumurta Kabuklarından Resimli Anlatımlı Çalışmalar

 1. Yumurta Kabuklu Peçete Dekupajı Tablo Yapılışı
 2. Yumurta Kabukları İle Porselen Çaydanlık Dekoru
 3. Yumurta Kabuklu Şişe Dekoru Yapılışı
 4. Yumurta Kabuklarından Ahşap Tepsi Dekorasyonu
 5. Yumurta Kabuklarından Tabak Dekupaj Yapılışı
 6. Yumurta Kabuklarından Fotoğraf Çerçevesi Dekoru
 7. Yumurta Kabuklarından Ahşap Sandık Süsleme

Cam kavanozları geri dönüşüm Baharatlı yapabilir hatta Salon dekorasyonunda,Masa veya Konsol üzerine yerleştirilen çok şık Süs Tabaklar,Şişeler süsleyerek kullanabilirsiniz.

yumurta-kabuklarından-yapılan-calismalar
yumurta-kabuklarından-yapılan-calismalar

Değişik Tablo ve Resim çalışmalarını seven Arkadaşlar Aynı şekilde Tuval ya da Karton üzerine Pano ya da Tablolar yapabilirsiniz.

Sitede resimli anlatımlı Yumurta kabuklarını değerlendirme çalışmaları da bulunmakta. Ben sizler için ayrıca buradan Yumurta Kabuklarından nasıl çalışmalar yapılır? Hangi malzemeler kullanılır? Nasıl hangi boya ile boyanır buradan yazacağım.

Burada gördüğünüz tüm çalışmalar Rus vatandaşlar tarafından evde kendileri için ya da satmak amaçlı yapılan İnternet’te paylaşılan çalışmalar. Biz Türkler Evde ne yaparak nasıl para kazanırız diye düşüne duralım Yabancıların neredeyse tamamı Evde geri dönüşüm Projeleri ile ortaya harika şeyler çıkarıp satarak geçimlerine ek kazan sağlıyorlar.

Yumurta Kabuklarından Süsleme Teknikleri için gerekli

yumurta-kabuklari-ile-cicekli-tablo-yapilisi
yumurta-kabuklari-ile-cicekli-tablo-yapilisi

malzemeler nelerdir?

 1. Yumurta kırıkları küçük parçalar halinde üzerine bez ya da peçete örtülerek merdane ya da el yardımı ile küçük parçalara ayrılır.
 2. Yumurta kabukları yapıştırılacak nesne üzerine bolca Marangoz Tutkalı sürülür.İsterseniz Yumurta kabuklarını kırmadan önce boyayabilir ya da yapıştırma işlemi bittikten sonra boyayabilirsiniz.
 3. Yumurta kabukları Akrilik ya da Guaj boya ile boyanır. Akrilik boya ile parlak Guaj boya ile mat bir renk alır.
 4. Yumurta kabuklarını yapıştırma işlemi bittikten sonra arzu edilirse üzerine Peçete Dekupajı uygulanır bu daha uzmanlık isteyen ilerleyen zamanlarda yapılan bir çalışmadır.

Buradaki Videolu anlatımda Yumurta Kabukları ile nasıl Plastik Kap Dekore Edilir izleyebilirsiniz.

Yumurta Kabukları ile Porselen Tabak Süsleme Çalışması Video izle

Yumurta Kabukları ile Cam Şişe Süsleme çalışması izle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz