Dekorasyon YUMURTA KABUKLARINDAN PEÇETE DEKUPAJ RESİM ÇERÇEVESİ YAPIMI

YUMURTA KABUKLARINDAN PEÇETE DEKUPAJ RESİM ÇERÇEVESİ YAPIMI

863

Dekupaj çalışmaları içinde en sevdiklerimden biri olan Yumurta kabukları ile mozaik şeklinde resimler yapılması.

Fakat burada Yumurta Kabuklarından Dekupaj Fotoğraf Çerçevesi YapılışıResimli Anlatımlı olarak göreceğiz.

Yapılışı çok basit ve keyifli. Fotoğraflarını görmüş olduğunuz çalışma Rus bir Bayan olan Bayan Julia‘ya ait bir çalışma. Sitesinin adı Myjulia.ru ziyaret etmek isterseniz buyurun.

Ben bu güzel Yumurta kabuklarıyla yapılan Dekupaj Resim Çerçevesi çalışmasın da kendisinin özel resimleri olduğu için resimleri göstermemeyi tercih ettim kendisine saygımdan.

Dekupaj hobiler arasında en çok sevilen hatta Dekupaj yapanların kendilerini tutamayıp her şeyin üzerinde Dekupaj tekniklerini denediği çok keyif veren bir Hobidir.

Dekupaj Nerelere Yapılır diye şöyle bir araştırma yaptığınızda karşınıza bir çok güzel çalışma çıkacaktır. En yaygın olan Dekupaj Ahşap üzerine yapılandır.

Aynı zaman da cam kavanozlara, Mdf üzerine bir çok nesnenin üzerine uygulayabilirsiniz.

İnternette Dekupaj Siteleri aradığınız da bir çok site de Dekupaj Nasıl Yapılır Video ve görselleri ile bu hobiyi yakından tanıyabilir hatta sizde bir Dekupaj ustası olabilirsiniz.

Hem öyle çok pahalı bir hobi de değildir.Yine İnternet’te Dekupaj yapımında kullanılan Dekupaj Resimleri bulabilirsiniz. Ya da en yaygın olan Peçete ile Dekupaj yapabilirsiniz.

Marketlerde satılan Servis Peçeteleri bu iş için çok uygundur,her markette rahatlıkla bulabilirsiniz. Buradaki sayfamızda Dekupaj Çalışmalarında Peçete Tekniği Nasıl Kullanılır resimli anlatımlı olarak görebilirsiniz.

Alttaki Youtube videosun da Dekupaj nasıl yapılıyor izleyebilirsiniz. Bu arada videoda bir genç kız tüm detaylarıyla bildiklerini aktarıyor.

Dekupaj tutkalı Kırtasiyede 3 tl satılıyor. Ben geçen gün oğlumun Kağıt hamurundan maske yapma ödevi için aldım.


Yumurta Kabukları ile yapılan Dekupaj çalışması nasıl yapılmış beraber görelim.

yumurta-kabuklarindan-dekupaj-fotograf-cercevesi-yapilisi
yumurta-kabuklarindan-dekupaj-fotograf-cercevesi-yapilisi

yumurta-kabuklarindan-dekupaj-fotograf-cercevesi-yapilisi
3-4 adet yumurta kabukları gerekiyor.
yumurta-kabuklarindan-dekupaj-fotograf-cercevesi-yapilisi-1
Yumurta kabuklarını tutkal ile Karton ya da Ahşap çerçeve üzerine yapıştırınız. İsterseniz Dekupaj çalışmasında kullanılan şeffaf beyaz tutkalla da yapıştırma işlemini yapabilirsiniz.
yumurta-kabuklarindan-dekupaj-fotograf-cercevesi-yapilisi-2
Gördüğünüz gibi temiz bir çalışma oluyor.
yumurta-kabuklarindan-dekupaj-fotograf-cercevesi-yapilisi-3
Burada şimdi Dekupaj için İnternet’ten Dekupaj Resim çıktıları almak istemiyorsanız Marketlerde paket halinde 2 tl civarı satılan Kağıt çiçekli Servis peçetelerin den kullanabilirsiniz.
yumurta-kabuklarindan-dekupaj-fotograf-cercevesi-yapilisi-4
Servis peçetesinde ki çiçekleri resimdeki gibi kesiniz.Peçetenin üzerine de resmi dikkatlice peçeteden ayırınız. En ince kata kadar ayırınız.
yumurta-kabuklarindan-dekupaj-fotograf-cercevesi-yapilisi-5
Öncelikle burada az tutkal sürerek peçeteyi yumurta kabuklarının üzerine yapıştırınız. Bu işlemi gördüğünüz gibi fırçayla dikkatli bir şekilde yapıyoruz.
yumurta-kabuklarindan-dekupaj-fotograf-cercevesi-yapilisi-6
Burada bayan Julia akrilik boyalar ile resimlerin aralarında kalan boşlukları doldurmayı ve desenle me çalışması yapmayı tercih etmiş. Siz isterseniz direk Dekupaj işlemine geçebilirsiniz.
yumurta-kabuklarindan-dekupaj-fotograf-cercevesi-yapilisi-7
Tüm yumurta kabuğu ve peçete yapıştırma işi bittikten sonra tutkalı bol kullanarak tüm yüzeyi fırçayla tutkallayınız. Bu işlemi yaparken yavaş ve dikkatli olunuz. Tutkal şeffaf dekupaj tutkalı olduğu için kuruduğunda hiç bir beyazlık kalmayacak. Yüzeyin pürüzsüz olmasına dikkat ediniz.
yumurta-kabuklarindan-dekupaj-fotograf-cercevesi-yapilisi-8
Arzu ederseniz sprey vernik ile sizde bu şekilde Dekupaj çalışmanızı daha canlı gösterebilirsiniz. Fakat bunun için tutkalın iyice kurumasını bekleyiniz. Vernik şeffaf olsun. Tüm bu malzemeleri kırtasiyeler den satın alabilirsiniz. Kolay gelsin.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz