Dekorasyon YUMURTA KABUKLARI İLE ÇAYDANLIK DEKORU

YUMURTA KABUKLARI İLE ÇAYDANLIK DEKORU

692

Yumurta Kabukları İle Çaydanlık Dekoru süs amaçlı kullanılmayan Seramik veya Porselen Çaydanlıklar için yapılınca Orijinal ve çok farklı bir Aksesuar elde etmiş oluyorsunuz.

Boş zamanları eğlenceli Hobiler ve Etkinlikler ile Evde geçirmek isteyen Hanım ve Beylere tavsiye edebileceğim bir çok Yumurta Kabukları ile yapılan değişik çalışmalar bulunuyor.

Dekupaj ve Yumurta Kabukları ile Dekorasyon yapmak ikisi bir arada kulağa çok alakasız gelse de yapılan çalışmalar harika görünüyor.

Yumurtaların kabukları nesneler üzerine tutkal yardımı ile yapıştırılıyor ve sonrasında isterseniz Akrilik ile boyar isterseniz Peçete ile Dekupaj yapabilirsiniz.

Yumurta Kabukları ile neler yapılır? Resimli anlatımlı çalışmalar.

Sizlere Dekorasyon çalışmaların da çok işe yarayacak Yumurta kabuğu ile neler yapılmış ve bunların resimli olarak detaylı yapım aşamalarından bazı örnekler sunmak istiyorum.

İlk olarak Şişe Dekorasyonu  duymuşsunuzdur. Cam Boyama ve bazı teknikler ile Çam kavanozlar,Şişe ve Cam nesneler dekore edilir.

Burada göreceğiniz Çalışmada da Şişe Dekoru Yumurta Kabukları ile nasıl yapılır? görebilirsiniz.

Ahşap Çay Tepsisini Dekor Etmek için bir çok teknik bulunur. Fakat Yumurta Kabukları ile AhşapTepsiye Mozaik şekli vermek çok akla gelecek bir çalışma gibi görünmese de sonuç gerçekten şaşırtıcı.

Evinizin Salon dekorasyonu ve ya Mutfak Dekoru için yine yaratıcı Yumurta Kabukları ile yapılan şık bir Mozaik Yumurta Kabuklarından Tabak Dekoru.

İçine sevdikleriniz ile mutlu günleriniz de çekildiğiniz güzel Fotoğrafları yerleştireceğiniz Resim Çerçevesi Dekorasyonu içinde Yumurta Kabukların dan faydalanabilirsiniz.

Hobiler bölümüne bakarsanız diğer çalışmalara da bakabilirsiniz.

Çaydanlık Dekoru için gerekli malzemeler:

  • Yumurta Kabukları
  • Şeffaf Dekupaj Tutkalı
  • Akrilik boya
  • Fırça
  • Desenli Kağıt Mutfak Peçeteleri
    a
yumurta-kabuklari-ile-caydanlik-dekoru
yumurta-kabuklari-ile-caydanlik-dekoru

yumurta-kabuklari-ile-caydanlik-dekoru-3
malzemeler
yumurta-kabuklari-ile-caydanlik-dekoru-1
yumurta-kabuklari-ile-caydanlik-dekoru-4
Yumurtaların kabukları küçük,küçük kırılır ve şeffaf tutkal ile Porselen Çaydanlık üzerine yapıştırılır.
yumurta-kabuklari-ile-caydanlik-dekoru-5
Burada Sünger kullanırsanız çok daha şık görünür. Akrilik boya bir parça sünger ile dokunup çekme yöntemi ile Çaydanlık boyanır
yumurta-kabuklari-ile-caydanlik-dekoru-6
En son boya iyice kuruduktan sonra üzerine tekrar beyaz şeffaf Tutkalı fırça ile sürerseniz daha sağlam olur.
yumurta-kabuklari-ile-caydanlik-dekoru-2
Burada Çaydanlık üzerine desenli kağıt peçete yapraklara ayrılır üzerinde desenli olan en ince kağt peçete şekillerin çevresinden kesilir çaydanlık üzerine konulur ve peçeteye zarar vermeden resmi bozmadan bol tutkal ile resim çaydanlık üzerine Dekupaj yöntemi ile yapıştırılır
yumurta-kabuklari-ile-caydanlik-dekoru-7

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz