Dekorasyon YUMURTA KABUKLARINDAN PEÇETE DEKUPAJI TABLO ETKİNLİĞİ

YUMURTA KABUKLARINDAN PEÇETE DEKUPAJI TABLO ETKİNLİĞİ

1483
yumurta-kabuklarindan-pecete-dekupaj-etkinligi-tablo

El sanatları Yumurta Kabuklarından Peçete Dekupajı Etkinliği.Peçete ve Yumurta kabukları ile nesnelere ve düz yüzeylere Dekupaj yöntemi ile ortaya harika Dekoratif çalışmalar çıkarabilirsiniz.

Dekupaj Etkinliği El sanatları dışında ülkemizde genelde Hobi olarak kullanılır. Ancak resimlerden de gördüğünüz gibi Rusya da ve yabancı ülkelerde Öğrencilere Etkinlik Ödevi olarak Okulda da yaptırılıyor.

El sanatları ile ilgili Faaliyetler için Öğrencilere Öğretmenlerimizin okulda yaptırabileceği ve Öğrencilerin kendilerini geliştirebileceği harika bir Dekupaj Tablo Etkinliği olur.

Dekupaj faaliyetlerinde en çok Peçete tekniği kullanılır. Yapısı ince olan Peçete Tutkala rahat yedirilir ve yüzeyle rahat bütünleşir bu şekilde yaptığınız çalışma daha doğal bir görünüm alır.

Ancak Dekupaj ustaları İnternet’ten beğendikleri her resmin çıktısını yazıcı ile alarak istedikleri nesneler üzerinde ustaca kullanırlar.

Peçete ile Dekupaj yapmak her ne kadar zor olmuş olsa da Dekupaja yeni başlayan herkese tavsiyem Peçete Dekupajı ile başlamalarından yana.

Bu arada Dekupaj Yumurta kabukları olmadan Cam,Ahşap,Porselen gibi her türlü nesne üzerine sadece Peçete kullanarak yapılıyor.

Ama Yumurta kabukları nesneye hacim ve boyut kazandırdığı için bana göre çok daha güzel oluyor.

Dekupaj Nasıl Yapılır? Örnek Dekupaj çalışmalar

yumurta-kabuklarindan-pecete-dekupaj-etkinligi-tablo
yumurta-kabuklarindan-pecete-dekupaj-etkinligi-tablo

yumurta-kabuklarindan-pecete-dekupaj-etkinligi-tablo-9
yumurta-kabuklarindan-pecete-dekupaj-etkinligi-tablo-2
Karton mukavva üzerine Dekupaj tutkalı sürün ve kırık Yumurta kabuklarını üzerine yapıştırın
yumurta-kabuklarindan-pecete-dekupaj-etkinligi-tablo-3
Bulaşık süngeri ile kurumuş olan Yumurta kabuklarını iyice yapışmamış olanlardan arındırn.
yumurta-kabuklarindan-pecete-dekupaj-etkinligi-tablo-4
Yumurta kabuklarının aralarında biraz boşluk olmas iyidir. Peçetenin üzerindeki deseni dikkatlie ayırın ve Tutkal sürdüğünüz yumurta kabuklarının üzerine yavaşça koyun. Fazla tutkal sürmeyin çünkü peçete yırtılır.
yumurta-kabuklarindan-pecete-dekupaj-etkinligi-tablo-5
Fırça ile peçeteye zarar vermeden üzerine yavaşça tutkal sürün ve Bulaşık süngeri ile hafifçe bastıra,bastıra peçeteyi yırtmadan yumurta kabukları ile bütünleşmesini sağlayın.
yumurta-kabuklarindan-pecete-dekupaj-etkinligi-tablo-6
Tablonun arkasına yine tutkal sürün ve biraz daha büyük beyaz karton üzerine yapıştırın. Bu noktadan sonra isteyenler camlı tablo yapar ya da burada ki öğrencilerin izlediği yöntemleri uygular.
yumurta-kabuklarindan-pecete-dekupaj-etkinligi-tablo-7
yumurta-kabuklarindan-pecete-dekupaj-etkinligi-tablo-8
Öğrenciler tabloyu biraz daha süslemeye karar vererek Dış çerçeveyi sulu boya ile renklendirmişler
yumurta-kabuklarindan-pecete-dekupaj-etkinligi-tablo-1

5 YORUMLAR

  1. Bir kaç gündür araştırıyorum cam şişeye peçete ile dekupaj yöntemini. İLK defa deneyeceğim için çok çekiniyor ve bilmiyorum. O kadar güzel anlatmissiniz ki hayran kaldım. Ayrıca ilk defa bu kadar detaylı ve resimli bir anlatım ile karşılaştım. Çok teşekkürler ..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz