Dekorasyon TÜRKÇE VİDEOLU GAZETEDEN SEPET YAPILIŞI

TÜRKÇE VİDEOLU GAZETEDEN SEPET YAPILIŞI

1145
gazeteden-sepet-yapim-asamalari-videolu
gazeteden-sepet-yapim-asamalari-videolu

Türkçe Videolu Açıklamalı Gazete Kağıtlarından 3 Katlı Meyve Sepeti Yapılışı– Sizlere Gazete,Dergi ya da büyük

gazeteden-sepet-yapim-asamalari-videolu
gazeteden-sepet-yapim-asamalari-videolu

kağıtlar ile yapabileceğiniz Geri Dönüşüm Kağıttan sağlam ve kullanışlı şık Sepetler Nasıl Yapılır? bir çok çalışmayı Hobi bölümünde göstermiştim.

Ancak Bugün sizlere Türkçe anlatımlı Gazeteden Sepet yapılışını göstermek istiyorum.Videoda ki bayan ben değilim bu bayan bu çalışmayı Biz Geri Dönüşüm Etkinliklerini seven hanımlar için kanalında paylaşmış ve bende gördüm sizler ile paylaştım.Kendisine emeklerinden dolayı teşekkür ettikten sonra size biraz Gazete ile nasıl Sepetler Yapılır? anlatmak istiyorum.

Farkındayım ki sizler Sepetlerin Gazete ve benzer Kağıtlar ile yapıldığından dolayı çok sağlam olmadıklarını düşünüyorsunuz.Aksine bükülen ve çubuk haline getirilen Sepetler çok sağlam oluyorlar.Eğer bu Sepetleri Akrilik ya da Guaj boya ile boyarsanız çok daha sağlam olur.Ancak Sepet yapılışı bittikten sonra Dekupaj yapılışı içinde kullanılan Beyaz Şeffaf Tutkal sürdüğünüzde işte en sağlam o zaman oluyor.

Kağıtlar ile yapılan çubukları ne kadar ince yaparsanız o kadar Zarif Sepetler elde edersiniz. Küçük boyda Sepetler yapmak için Dergi kağıtları veya A4 Kağıtları da kullanabilirsiniz.Gıda paketlemek için kullanılan şu büyük beyaz kağıtlar bu işlem için çok ideal.

Size sitemde bulunan diğer Sepet Yapma çalışmalarından bir kaç örnek göstermek istiyorum.İlk paylaştığım Sepet Yapma çalışmalarından Videolu Anlatımlı Sepet Yapımı gösterilen bu çalışmalarda Akrilik ile boyanmış renkli Sepetler görebilirsiniz.

gazeteden-sepet-yapilisi-turkce-videolu-yapilisi
gazeteden-sepet-yapilisi-turkce-videolu-yapilisi

Değişik Sepet Örme Tekniği öğrenmek için burada gösterilen çalışmaya bakabilir Sepetleri başka hangi teknikler ile örebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Daha usta olduğunuz zaman Sepet Sandık yapılışı çalışmasında ki gibi için astarlı çok şık bir Sepet yapabilirsiniz.

Gazetelerden İkili Sepet Örme Tekniği iki gazete kağıdı çubukları ile aynı anda nasıl örülür o gösteriliyor.Dikdörtgen şeklinde örülen Sepet biraz kumaş ve kurdele ile süslendiğinde ne kadar güzel durduğuna buradan bakabilirsiniz.

Alttaki Değişik malzemeler ile Sepetler nasıl yapılır? çalışmalara bakabilirsiniz.Sepetler arasında Tığ ve Çöp poşetleri ile Sepet yapımı-Çam Ağacı iğneleri ile Sepet yapmak-Yine Gazete Kağıtları ile Halkalar yapıp Kasa Sepet yapımı ve Örgü Sepet Örme aşamaları gösterilmiştir

Resimlere tıkladığınızda daha büyük olarak görebilirsiniz.

1. Gazeteden Sepet Yapımı Başlangıç Videosu

2. video

3. video

4. video

5. video

6.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz