Dekorasyon GAZETE KAĞIT TÜPLERİNDEN FOTOĞRAF ÇERÇEVESİ ÖRME

GAZETE KAĞIT TÜPLERİNDEN FOTOĞRAF ÇERÇEVESİ ÖRME

1090
gazete-kagitlarindan-fotograf-cercevesi-orme
gazete-kagitlarindan-fotograf-cercevesi-orme

Evde Gazete Kağıtlarından Fotoğraf Çerçevesi Yapılışı-Videolu ve Resimli açıklamalı Resim Çerçevesi dekore etmek için Sepet Örmek için yaptığımız Gazete kağıtlarından yapılan ince uzun çubuklar ile Örme hasır görünümlü şık bir Fotoğraf Çerçevesi yapımı-Resimli Fotoğraf Çerçeve Dekoru.

nazarca.com sitemin müdavimleri bu şekilde yapılan Sepet çalışmalarından bu tekniği görmüşlerdir. Bir çubuk ya da örgü şişi yardımı ile şerit çubuklar haline getirilen Gazeteler Sepet,Kutu Dekoru,Yelpaze Örme,Şapka yapımı gibi daha bir çok süslemeler için sitemde nasıl kullanıldığını gösterdim.

Daha sonra boyamakta zorluk çekeceğiniz nesneleri yapmaya başlamadan önce Çubukları boyadıktan sonra yapmanız işinizi kolaylaştırır.

Kağıt çubuklar ya da Gazete Tüplerinden Sepet örme Süs eşyaları yapma dediğinizde bu tarz çalışmaları yabancıların sitelerinde çok görürsünüz. Yabancı ülkelerde Biblo,Süs eşyaları,Dekor amaçlı ve değişik ebat ve şekillerde Sepetler yapılıyor.

Kapaklı Sepet Sandık Örme çalışmamızda bu şekilde hazırlayacağınız Gazete kağıtları ile yapılan Dekoratif Sandık Sepeti görebilirsiniz.

Videolu Sepet Örülüşünü detayları ile gösterildiği Evde Sepet yapmayı öğreten sayfamız da isteyenler Sepette yapabilirler

Karton koli ve Teneke Kutuları değerlendirmek için burada gösterilen videolu olarak öğretici ve detaylı Teneke Kutu Süsleme çalışmasına da bakabilirsiniz.

Plastik Kovalardan değerlendirme Bebek Sepeti yapılışını bizler için Hobi ve El sanatları kanalının sahibi arkadaş videolu olarak göstermiş

Fotoğraf Çerçevesi Nelerden Yapılır?

Lütfen biraz vakit ayırarak Dekorasyon ya da Hobiler yazan menülere bakınız. Emin olun ilginizi çekebilecek Ev de boş zamanları değerlendirecek Geri dönüşüm Hobileri görebilirsiniz.

gazete-kagitlarindan-fotograf-cercevesi-orme
gazete-kagitlarindan-fotograf-cercevesi-orme

gazete-kagitlarindan-desenli-sepet-cubuklari-yapilisi-1
yaklaşık 10-15 santim genişliğinde uzun gazete kağıtları hazırlayın. Köşeden başlayarak bir çubuk veya örgü şişi yardımı ile gazeteyi rulo hale getirin en sonunu yapıştırın çubuğu çıkarın.
gazete-kagitlarindan-desenli-sepet-cubuklari-yapilisi-3
Dikkat edin çok gevşek olmasın ve bitirme aşamasına gelince yapıştırıcı ile sağlamlaştrınız.
gazete-kagitlarindan-desenli-sepet-cubuklari-yapilisi-5
Çubuklar hazır. Burada Fotoğraf çerçevesi yapmadan önce bu çubuklar Akrilik boya ile boyanmış. Ama isteyenler ördükten sonra da boyayabilirler fakat araları boyamak zor gelirse öncesinde boyayın ve iyice kuruması için bekleyiniz.
gazete-kagitlarindan-fotograf-cercevesi-orme-2
Ortası pencere şeklinde açılan Kartonun çerçevesinin etrafını öreceğiz.9 adet çubuk boyanıp kuruduktan sonra yapıştırarak alttan mandalla tutturunuz.
gazete-kagitlarindan-fotograf-cercevesi-orme-11
Yanlardan bir alttan bir üsten olacak şekilde kağıt tüpleri geçirin.
gazete-kagitlarindan-fotograf-cercevesi-orme-3
Şimdi ortasının uzun olan çubukları kesilerek arkaya doğru katlanmış ve yapıştırılmış. Yanlar 2 şer tane çubuk bırakılarak aynı şekilde altından üstünden çevirerek örülmeye devam ediliyor
gazete-kagitlarindan-fotograf-cercevesi-orme-12
Burada tersten nasıl yapılmış görebilirsiniz.
gazete-kagitlarindan-fotograf-cercevesi-orme-4
Fotoğraf çerçevesinin sonunu da başlangıcı gibi yapın.
gazete-kagitlarindan-fotograf-cercevesi-orme-5
Arkasına üstü açık kalıp fotoğraf geçirilecek şekilde açık bırakın alt ve yanları karton ile yapıştırın.
gazete-kagitlarindan-fotograf-cercevesi-orme-1
Videolu Fotoğraf Çerçevesi Yapımı

Yuvarlak Fotoğraf Çerçevesi Nasıl Yapılır İzle-Video

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz