Menü Kapat

DESENLİ KUMAŞLARDAN AYAKLI ŞIK FOTOĞRAF ÇERÇEVESİ YAPILIŞIEvde Karton Mukavva ve Kumaşlardan Resim Çerçevesi Yapımı

Desenli güzel kumaşları nasıl değerlendirebilirim diye düşünenler için hem evinizin Dekorasyonuna şıklık katacak hem de herkeste olmayan kendi yaptığınız ayaklı Dekoratif bir Kumaş Fotoğraf Çerçeveniz olacak.

Fakat burada öncelikle mutlaka kullanacağınz Kumaşları ütüleyiniz hatta eğer elinizin altında tela varsa önce kumaşları telaladıktan sonra kartonları kaplamanız çok daha iyi sonuç verecektir.

Gerekli malzemeler tam boy Karton Mukavva, Desenli,çiçekli güzel kumaşlar, makas,yapıştırıcı. Malzemeleri gösteren resimdeki spatula, silindir ve fırça yapıştırıcıyı düzgün sürebilmek için.

Spatula yardımı ile kumaşta hava kalmasını kabarcık oluşmasını önlemek için kullanmışlar. Eğer Tela kullanmış olsalardı kumaşta kabarcık kalır düşüncesi olmazdı fakat Tela kullanacağınız zaman kartonu kumaşla kaplayacağınız kenar bölümlere tela uygulamayın aksi taktirde kıvırması zorlaşabilir.

Eğer Kumaş ve Karton mukavvadan yapacağınız Resim çerçevesini koyacağınız yer odanın her tarafından görülecek şekildeyse her iki tarafa fotoğraf koyma bölgesi yaptığınız taktirde çift yönlü Fotoğraf çerçevesi elde edersiniz.

desenli-kumastan-fotograf-albumu-cerceve-nazarca.com
desenli-kumastan-fotograf-albumu-cerceve-nazarca.com

kumas-ve-kartondan-ayakli-fotograf-cercevesi-1
Malzemeler
kumas-ve-kartondan-ayakli-fotograf-cercevesi-2
Fotoğraf çerçevenizin hangi ebatlarda olmasını istiyorsanız o ebatlarda iki adet aynı boyda dikdörtgen mukavva karton kesiniz ve ikisini resimdeki gibi kumaşın ortasına yerleştiriniz.
kumas-ve-kartondan-ayakli-fotograf-cercevesi-4
Kartonları iyice güzelce yapıştırıcı sürünüz ve aynı boydaki diğer kumaşı üzerine koyup kaplayınız. Fakat burda dikkat etmeniz gereken kartonun yapıştırcıyı emerek kumaşı kirletmesine ve ıslatmasına engel olmalısınız.
kumas-ve-kartondan-ayakli-fotograf-cercevesi-5
Resimdeki gibi kartonları kumaşlarla birleştirerek yapıştırmadan önce araya bir birit koyacaksnız altaki resmi inceleyiniz lütfen.
kumas-ve-kartondan-ayakli-fotograf-cercevesi-6
Araya konulan birit fotoğraf çerçevesini ayakta tutan mekanizmayı sağlayacak.
kumas-ve-kartondan-ayakli-fotograf-cercevesi-8
Burdaki üste bulunan çerçeve kartonların tek bir ucunun olmadığına bakmayınız siz altaki resimdeki gibi ortası açık dikdörtgen çerçeve karton kesiniz. Eğer fotoğraf çerçeveniz iki taraflı olacaksa iki adet kesiniz.
kumas-ve-kartondan-ayakli-fotograf-cercevesi-7
Kesilen çerçeve kartonları kumaşla kaplayınız. Resimdeki gibi farklı ama alta fon görevi gören kumaşa uygun tonlarda ve renklerde olursa çok iyi olur. Burada dikkatli olun çerçeveyi diğerinin üzerine yapıştırırken üst tarafı fotoğrafı sokacağınız alanı açık bırakınız. Bu arada fotoğrafınızın ebatlarına göre bir çerçeve yapmazsanız düzgün durmaz.

kumas-ve-kartondan-ayakli-fotograf-cercevesi
kumas-ve-kartondan-ayakli-fotograf-cercevesi

Az önceki bahsettiğim ip şeklindeki birit ne işe yarıyor şimdi daha net görüyoruz.
kumas-ve-kartondan-ayakli-fotograf-cercevesi
Sizinde resimlerde gördüğünüz gibi çok şık ve Dekoratif bir Fotoğraf çerçeveniz olacak.

1 Comment

  1. Geri bildirim: KARTON VE İP İLE DEKORATİF ÇİÇEK YAPILIŞI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir