Dekorasyon GAZETE KAĞITLARINDAN ÖRÜLEN YUMURTA SEPETİ

GAZETE KAĞITLARINDAN ÖRÜLEN YUMURTA SEPETİ

972
gazete-kagitlarindan-yumurta-sepeti

Gazete Kağıtlarından Sepet Yapımı-Yumurta kartonundan yapılan Sepet yabancılar tarafından Paskalya Bayramları “Easter” için yapılmış. Siz içindeki Yumurta kartonunu çıkarıp geniş bir Sepet olarak kullanabilirsiniz.

Paskalya Yumurta Bayramı için yapılan Sepet içine konulan Yumurta kolisini çıkardığınızda Mutfağınızın masası için şirin ve işe yarar bir Sepet örebilirsiniz.

Gazete kağıtlarından elde edilen uzun çubuklar ile nasıl Sepetler yapılır? Hobiler bölümünde onlarca Sepet yapımını resimli,videolu ve açıklamalı olarak görebilirsiniz.

Gazete kağıdı ile yapılan Fotoğraf Çerçevesi süsleme çalışmasında Sepet örme tekniği düz zemin üzerine dekor amaçlı nasıl kullanılmış buradan bakabilirsiniz.

Gazete kağıdından Sandık yapımının detayları ile resimli anlatımlı olarak gösterildiği sayfamız da kapaklı yarım oval şeklinde Sandık sepet yapımına bakabilirsiniz.

Gazete Kağıtlarından Neler Yapılır?

 • Videolu Sepet Örme çalışması-Burada ki videoda Sepet örme aşamalarını izleyebilir hatta Gazete ile yapılan çubukların nasıl yapılacağını tüm detayları ile izleyebilirsiniz.
 • İkili Sepet Örme çalışmasında Dikdörtgen Sepet nasıl örülür? Resimli açıklamalı olarak aşamalı bir şekilde öğrenebilirsiniz.
 • Geri Dönüşüm Kutu Dekoru çalışmasında gazeteden yapılan çubuklar örmeden farklı şekilde bir dekor amaçlı kullanılıyor.
 • Gazeteden Sepet yapımı burada yine örmeden halka şekline getirilen kağıtlar ile kasa şeklinde resimli açıklamalı olarak gösteriliyor.
 • Gazeteden Yelpaze Örme-buradaki çalışmada Sepet örme tekniği kullanılıyor. Duvar süsü Yelpaze yapımı için yine biraz ustalaşmış olmanız gerekir.
 • Damacana Çevresine Sepet Örmek-İşte bir usta sınıfı çalışma daha. Fakat bu çalışma da ustalık ister çünkü örülen Sepet şekilli olarak örülüyor.
 • Dergi Kağıtlarından Sepet Örme-İşte bahsettiğim gibi burada Dergi kağıtları ile Sepet örülüyor. Kapaklı olduğu için biraz zor gelebilir.
 • Kağıt Şeritlerle Sepet Yapmak-Bu çalışma orta sınıf Sepet örmeyi bilenler için uygun. Karton kutu çevresine Kare Sepet örme aşamaları gösteriliyor.
 • Plastik Kaplara Bebek Sepeti-Videolu Bebek-kına sepeti yapımını farklı malzemeler kullanarak yapmışlar. Ancak çok beğendiğim ve ziyaretçiler tarafından da çok beğenildiği için size de göstermek istedim.
 • Jüt İpi Sepetler-Burada ki çalışmada Keten ip diye de bilinen Jüt ipi ile benzer teknikle örülen kase şeklinde Sepet örme aşamaları-Gazete kağıtlarından daha kolay bir Sepet yapımı gösteriliyor.
 • Desenli Kağıtlardan Sepet-Burada göreceğiniz Sepet için kendinden desenli kağıtlar kullanıldığı için boyama sorunu olmuyor. Ayrıca bu şekilde Sepet üzerine Dekupaj yapanlar da var.
 • Kağıt Rulolardan Sepet-İleri derecede Sepet örmeyi öğrenmenizi beklemeniz gerekir. Saplı Sepet örmek biraz daha zor gelebilir.
 • Videolu Sepet Örme Tekniği-gösterilen bu sayfamız da Yuvarlak Sepet nasıl örülür videoda izleyerek öğrenebilirsiniz.
 • Boncuklu Kağıt Sepet Yapma-İşte burada diğerlerinden farklı olarak Sepet aralarına örme aşamasında iri renkli Ahşap boncuklar dahil ediliyor.
 • Çift Burma Sepet Yapımı– Sepet örme normalde çubukların dik duran çubuklar arasından bir altından bir üstünden geçirilerek örülür. Ancak ileri düzeyde Sepet örenler bu aşamaları burada ki gibi farklı 2 şerit ya da çift şekilde burarak ta örüyorlar.
 • Sepet Örme Çubuklarının yapılışı-Burada göreceğiniz sayfada resimli açıklamalı olarak Sepet örmekte kullanacağınız çubuklar nasıl yapılır? gösteriliyor.
 • Beyaz Kağıtlarla Sepet Yapma-Gazete dışında farklı kağıtlar ile de sepet örülür. Ancak kağıt rulolar kısa geldiği için sürekli yeni kağıtları bir diğerinin içine sokarak şerit boyunu uzatmak gerekir.
 • En Kolay Gazeteden Sepet Örme-İşte Başlangıç olarak yeni başlayanların örebileceği hem çok kolay hem çabuk biter.
 • Videolu Dikdörtgen Sepet Örme-Videolu olarak izleyeceğiniz Sepet yapımında Akrilik renkler canlı renklerden seçilmiş ve detaylı bir Sepet örme videosu daha.
 • Geri Dönüşüm Sepetler-Burada ki sayfada yazdığım gibi ev de ek kazanç sağlamak için Sepet örme işinde kendinizi geliştirirseniz herkese satabileceğiniz sermayesi az kazancı çok bir evde para kazanma imkanı ile kendi işinizin patronu olabilirsiniz.
gazete-kagitlarindan-yumurta-sepeti
gazete-kagitlarindan-yumurta-sepeti

gazete-kagitlarindan-yumurta-sepeti-2
Eğer kağıt,dergi ve gazete kağıtları ile nasıl sepet örülür detayları daha önce görmemişseniz yukarıda makalede verdiğim linklerdeki Sepet yapılışı hakkındaki sayfalara da bakmanızı öneririm.
gazete-kagitlarindan-yumurta-sepeti-3
İki adet kalın karton mukavva Dikdörtgen olarak kesilir. 10 genişliğindeki uzun Gazete kağıtları şiş ya da çubuk yardımı ile yapıştırılarak uzun çubuklar elde edilir.Bu Sepet yapımı usta sınıfı için daha acemi olanlar için yazı başında sizlere daha basit Sepet yapma çalışmalarının linklerini verdim.
gazete-kagitlarindan-yumurta-sepeti-4
Sepeti örme aşaması bir alttan,bir üstten fakat bitirme aşaması için 2 li çubuk kullanılacak
gazete-kagitlarindan-yumurta-sepeti-5
Yabancılar Paskalya Yumurta sepeti olarak yapmış siz isterseniz Yumurta kartonu yerine Sepetin içine güzel bir Kumaş peçete serebilirsiniz.
gazete-kagitlarindan-yumurta-sepeti-1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz