Dekorasyon PLASTİK KAPLARDAN NASIL SEPET YAPILIR ANLATIMLI

PLASTİK KAPLARDAN NASIL SEPET YAPILIR ANLATIMLI

1920

Plastik Yoğurt kaplarını değerlendirerek Evde Plastik kap ve Kovalardan Bebek Sepetleri,Nişan Sepeti ve Kına gecesi Sepeti nasıl yapılır? Videolu olarak tüm detayları ile Bebek Sepeti Yapımı.

İçinde Tava Yoğurdu satılan Plastik kapları bazılarımız atmaz ve onları Buzdolabında yemek muhafaza etmek için kullanırız.

Bugün El sanatları ve Hobiler adlı Youtube sayfası hanımın becerikli ellerinden Plastik Yoğurt Kabından Dekoratif Kurdeleler,tüller ve Boncuklar ile nasıl Süslü Bebek Sepeti Yapılır? öğrenelim.

Bu sepetleri Bebek Sepeti olarak kullanabileceğiniz gibi Banyonuzda içinde kokulu Sabunlarınızı koyabileceğiniz şık bir Sepet olarak ta kullanabilirsiniz.

Nişan Sepeti yapımı ile ilgilenen arkadaşlar daha sonra üzerine şık bir Tül ile kaplayabilirler. Kına gecesi Sepeti olarak içinde Kına merasimi yapılır.

Sünnet Sepeti olarak bir kaç değişiklik yaparak şirin bir Plastik değerlendirme Sepeti de yapabiliriz.

Sizlerin de gördüğü gibi Bebek odasında Bebeğinizin eşyalarını koyabilir ya da Yeni doğum yapmış veya yapacak olan arkadaşınıza veya yakınınıza Hediye edebilirsiniz.

Bebek Şekeri Sepetleri ve Modellerine baktığınız da aynı bu şekilde yapılmış değişik Sepetler sizlere Sepeti süsleme konusunda ilham verebilir.

Videoda Sepet süslemek için yapılan Gazete kağıdından yapılan rulo şeritler ile Kağıt Sepetlerin yapımını burada farklı bir Sepet çalışmasın da detaylı olarak görebilirsiniz.

Sepetin çevresinin yumuşak olması için yaprak elyaf kullanılıyor. İlk aşama da bunu bulmakta zorluk çeken Arkadaşlar kalın bir kumaş ya da Keçe ile yapabilirler.

Kumaş Bebek Sepeti yapımına buradan bakabilirsiniz. Elinden terzilik dikiş,nakış gelenler için Kumaştan Bebek Sepeti yapımı.

evde-plastik-kaptan-bebek-sepeti-yapimi
evde-plastik-kaptan-bebek-sepeti-yapimi

Sepet yapmak için bazı malzemeleriniz olmasa da ilk yapacağınız Sepeti farklı malzemeler ile oluşturarak olmayan malzemelerin yerine Alternatifler düşünebilirsiniz.

Daha sonra eliniz alışınca gerekli malzemeleri temin eder yeniden daha şık bir Sepet Yapmak için tecrübe kazanmış olursunuz.

Plastik kovaları süslemek içinde benzer teknikleri kullanabilir değişik Kutu Süsleme çalışmalarını kendi yaratıcılığınız ile de ortaya çıkarabilirsiniz.

Hobi işleri ile yakından ilgilenen Arkadaşların evinde Silikon tabancası olabilir. Fakat her evde bulunmayacağı için siz farklı sağlam yapıştıran bir yapıştırıcı ile yapabilirsiniz.

Zaten Silikon tabancaları da öyle düşündüğünüz gibi çok pahalı değiller. Her şeyin satıldığı  dükkanlardan ve İnternet üzerinden 20-30 tl gibi fiyata satın alabiliyorsunuz.

Silikon tabancasına takılan silikonların fiyatları 1 tl olarak tabancayı satın aldığınız yeren temin edebilirsiniz. Ben pazardan hırdavat,alet,edevat ıvır zıvır satan bir tezgahtan 15 liraya satın almıştım.

Hobiler yazan menüye baktığınız da emin olun çok ilginizi çekecek daha bir çok Videolu veya Resimli anlatımlı Sepet yapılışı çalışmaları görebilirsiniz.
Anlatımlı Sepet Yapılışı-Sepet Nasıl Yapılır İzle-Nişan Sepeti adım,adım

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz