Skip to main content


tig-isi-orgu-sepet-orme-video

TÜRKÇE VİDEOLU TIĞ İŞİ SEPET ÖRME AŞAMALARI

Tığla Örgü Sepet Nasıl Örülür? Türkçe videolu anlatımlı Tığ işi Sepet örme aşamaları için kaç ilmek ile başlanır ve

tig-isi-orgu-sepet-orme-video
tig-isi-orgu-sepet-orme-video

Sepet nasıl yapılır detayları ile. Bu gibi çalışmalarda Jüt ipi,Keten,Çuval ipi gibi ipler kullanabilirsiniz.Kalın iple Sepet ördüğünüz de sepet daha düzgün durur.

Tabi bir de geri dönüşüm Plastik kovaların çevresine tığla Sepet yaparak hem Yoğurt ve boya kovalarını değerlendirir hem güzel örgü sepetler yapabilirsiniz.

Sizlere sitede bulunan Nelerden Sepet yapılır? ve Neler ile Sepet örülür bazı çalışmaları örnek olarak göstereceğim.Ek kazan sağlamak evden para kazanmak için bayanlar ördükleri sepetleri çevrelerine satabilirler.

Sayfa altında sizlere Resimli ve Videolu olarak sitede bulunan Sepet Nelerden Nasıl Yapılır? çalışmalara bakabilirsiniz.

Örme Sepetler için isterseniz saçaklı ip denilen Sakallı ipler ile boş plastik kapların çevresini örgü içini astar ile süsleyebilirsiniz.

Sepet Nasıl Yapılır? Sepet yapmak için Örgü şişleri ve Tığ ile örgü sepet modelleri nelerdir bir göz atalım.

videolu-anlatimli-evde-gazeteden-sepet-yapimi
videolu-anlatimli-evde-gazeteden-sepet-yapimi

Yukarıda resimlerde gördüğünüz Sepetler Gazete kağıdından Sepet yapılışı şeklinde Akrilik boya ile boyanarak yapılmıştır.

usta-sinifi-kagit-sepetten-sandik-yapilisi
usta-sinifi-kagit-sepetten-sandik-yapilisi

Burada yine Gazete kağıtlarını rulo şekle getirerek nasıl Sepet Sandık yapılır? burada resimli anlatımlı olarak yapılışına bakabilirsiniz.

jut-keten-iple-sepet-orme
jut-keten-iple-sepet-orme

Diğer adı Çuval ipi ve Keten Jüt ipi ile Sepet yapa aşamaları resimli açıklamalı olarak buradan Keten İple Sepet yapma bakabilirsiniz.

keten-iple-tig-isi-plastik-kova-dekoru
keten-iple-tig-isi-plastik-kova-dekoru

Plastik kovaları bu şekilde istediğiniz çeşit ip ile dekore ederek evde değişik amaçlar için kullanabilirsiniz. Plastik Kova Dekoru nasıl yapılır? buradan bakabilirsiniz.

evde-plastik-kaptan-bebek-sepeti-yapimi
evde-plastik-kaptan-bebek-sepeti-yapimi

Türkçe videolu açıklamalı Kına Sepeti-Bebek Sepeti nasıl yapılır? buradan görebilirsiniz.

gazete-tuplerinden-videolu-sepet-orulusu-detayli-anlatimli
gazete-tuplerinden-videolu-sepet-orulusu-detayli-anlatimli

Yine Kağıt Sepet nasıl yapılır? Videolu Sepet yapılışı ile buradan detayları izleyerek öğrenebilirsiniz.

gazetelerden-ikili-sekilde-sepet-orulusu
gazetelerden-ikili-sekilde-sepet-orulusu

Gazete Kağıtlarından İkili Sepet Yapımı aşamalar bu çalışma için resimli açıklamalı olarak buradan görebilirsiniz. Daha fazlasını görmek için lütfen Hobiler yazan menüye bakınız.

Benzer Yazılar:

KAFESLİ DAĞLI FISTIKLI TIĞ OYASI YAPILIŞI
Yapılışı Videolu Tığ Oyaları serimize Bugün Kafesli Dağlı Fıstıklı Çiçekli Tığ Oyası Kenar Modelini öğrenerek devam ediyoruz. Öncelikle Tığ battı yapılır.Tığ battı kaç zincirle yapılır? merak edenler Derya hanım 2 zincir ile yapıyor. Tığ ...
5 ŞİŞ İLE NASIL ÇORAP YAPILIR TAM TARİFİ
5 Şiş ile Nasıl Çorap Örülür? Bilmeyenler en başından başlayıp en sonuna kadar bu tarifi izleyip he öğrenecekler he de çok güzel İncili Mor Örgü Çorap modeline sahip olacaklar. Çorabın bileğine tığla çekilen zincire ...
YENİ DOĞAN ÖRGÜ BEBEK UYKU TULUMU RESİMLİ YAPIM AŞAMALI
Örgü Yeni doğan Bebek Uyku Tulumu. Resimli anlatımlı Örme Uyku Tulumu Bebek arabası ve Pusetin içine Bebeği sıcak tutması için de kullanabilirsiniz. Tığla örülen Örgü Bebek Tulumu tüm detayları ile örme aşamalı resimleri sayesinde ...
ÖRGÜ TIĞ İŞİ SÜS SAPLI ÇİÇEK YAPIMI
Süs Eşyası Örme Tığla yapılan Süs Eşyası Çiçekler benim çok hoşuma gitti. Tığ işi Örgü Sarı ve Beyaz İplerden yapılan Kolay Çiçek alışması Videolu Türkçe Tarifine buradan bakabilirsiniz. Şeymanın Örgü Modelleri kanalından aldığım bu ...
YALANCI İĞNE MODELİ FİYONK OYASI
Fiyonk Oyası modeli olan Yalancı İğne Oyası Fiyonklu Yelpazeli Yazma Oyası Videolu yapımı. İğne Oyası Yazma Modeli olarak kullanılan model Tığ Oyası olarak tekrar tasarlanmış ve yapım aşamalar bizler için paylaşılmış. İlk olarak Günün ...
ŞİŞ İŞİ KABARIK ÖRGÜ MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU
sis-isi-kabarik-orgu-yelek-orgu-modeli Örgü şişi ile yapılan Bayan Yelekleri için Gönül hanım her örgü modeli için uygun ve çok güzel bir Örgü Modelini Türkçe Videolu Açıklamalı Kabarık Örgü Şiş işi Yelek Modeli ...
OĞLANLARA AYILI KIZLARA TAVŞANLI BERE YAPILIŞLARI
Oğlan Çocuklara Ayılı Şapka Kız Çocuklara Tavşanlı Şapka Tarifleri-Her İki Sevimli Berenin de yapılışı ile Kardeşlere Şirin Hayvanlı Bere Modeli yapımı. Özellikle 1-5 yaş arası çocuklar böyle şirin değişik Hayvan Figürlü Berelere bayılıyorlar.Ben de ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir