Skip to main content


jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi

JÜT KUMAŞI İLE DEKORATİF KELEBEK YAPILIŞI

Jüt kumaşı Keten (Çuval Kumaşı) ile Dekoratif süsleme amaçlı yapılan Kelebekler ile evinizin Dekorasyonun da ve Evde kendinizin yaptığı çalışmalar,Hobileri süslemek için hatta Broş olarak kullanabileceğiniz Şık Kelebekler yapmak isterseniz resimli anlatımına buradan bakabilirsiniz.

Geri dönüşüm projeleri ve Evde kendinizin yaptığı Fotoğraf çerçevelerine,Ayna ve Pano süslemesi gibi bir çok çalışmanız da bu güzel Kelebekleri kullanabilirsiniz.

Tabi isteyenler farklı kumaş türleri ile de yapabilir ancak burada Jüt kumaşında durduğu kadar şık ve Zarif durmaz. Düşünün bir! Keçe kumaşı ile yapmış olsanız sıradan Keçe Kelebek olmaktan öteye gitmez ancak Keten yani bizim tabirimiz ile Çuvaldan yapılınca böylesine zarif olabiliyor.

Çuval kumaşı ya da gerçek bilinen adı Jüt kumaşı ile neler yapılır? diye merak ediyorsanız kumaşı kadar Jüt ipin (keten ip-çuval ipi) ile de Plastik kova süsleme,karton kutu dekoru gibi çok güzel şeyler yapılıyor.

Tabi bunlardan sadece bahsetmek yeterli değil bu sebeple sizlere sitemde sizler için paylaştığım çalışmalara ait sayfaların linkini de buradan şimdi vereceğim.

keten-cuval-jut-kumasi-kelebekler
keten-cuval-jut-kumasi-kelebekler

Jüt ipinden yapılan Sepet eminim gördüğünüzde sizin de çok hoşunuza gidecek. Yada Teneke kutuları değerlendirmek için Jüt ipi ile şık bir Organizer yapabilirsiniz.

Kendinizi Jüt kumaşı ve ipi ile çalışmalarınızda geliştirdiğiniz de level atlama zamanı :) yani daha zor olan Jüt çalışmalarından Jüt Telkari ile buradaki gibi bir vazo yapabilirsiniz.

Yine gördüğümde bayıldığım evde yapabileceğiniz harika bir Keten Pano çalışması bunu mutlaka görmenizi tavsiye ederim.

Yine Plastik kova dekorasyonu ama bu sefer Tığla örülen Keten İp ile çok şık bir Kova Dekoru yapılıyor.

Ortadan ikiye kestiğiniz Şampuan veya deterjan şişelerinden yine güzel bir dekor ile şişe değerlendirme Şişe Süsleme Şişeden Vazo çalışmasını Jüt ipi ile nasıl yapılır? buradan bakabilirsiniz.

jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi
jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi

jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi-2
Burada ilk olarak kumaşın sertleşmesi ve yanlardan saçakları çıkmaması için Kırtasiyelerden satın alabileceğiniz Şeffaf tutkal ile kumaş sertleştirilmiş. Fırça yardımı ile kumaşa sürün ve iyice kurumasını bekleyin. Burada tutkalın şeffaf yani Dekupaj tutkalı olmasının amacı kuruduğunda beyazlığın görünmeyecek olmasından kaynaklı.
jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi-3
Bu arada Kelebek Şablonları olan sayfamıza buradan bakarak farklı kelebekler de yapabilirsiniz.Ayrıca burada İple Telkari Kelebek yapımına da bakabilirsiniz.Kelebekleri kestikten sonra yanlardan ip çıkarsa parmağınızın ucuna tutkal sürerek bunları yapıştırınız.
jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi-4
İki ip ile Kelebeğin antenlerini yapınız.
jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi-5
yapıştırın
jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi-6
üzerine daha küçük kelebek yapıştırın
jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi-7
burada kelebeğin üzerini süslemek için bu ipleri veya
jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi-8
Burada bulunan Taşı evde eski tokalardan vs yapabilirsiniz. Ya da farklı şekilde de süsleyebilirsiniz.Eğer alttaki gibi kelebekleri renklendirmek isterseniz Sprey akrilik boya ile yapabilirsiniz.
jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi-1

Benzer Yazılar:

LAPTOP BİLGİSAYARLAR İÇİN ÇEKMELİ YAN KOLTUK SEHPASI ÖLÇÜLERİ
Tablet ve Laptop cihazları üzerine koyup Koltuğunuzda rahatça oturarak İnternet keyfi sürmek için Uygun Sehpa bulamadıysanız buyrun size ölçüleri ile Yan Koltuk Sehpası. Umarım düzgün anlatabilmişimdir. Masaüstü pc ler olduğu dönemde onlara özel Bilgisayar ...
YARATICI FARE EVİ KAPISI GÖRÜNÜMLÜ PRİZ DEKORE FİKRİ
Valla olurda bir gün evim olursa içindeki prizleri bu şekilde kamufle edeceğim. Artık bu priz dekore fikrimi nasıl gerçeekleştirebilirim ? minik ahşap fare deliği kapıları nasıl izah ederimde ustasına yaptırırım:) ?. İlk gördüğümde ...
NAZARCA SİTESİ YENİ YILINIZI KAR KÜRESİ YAPILIŞIYLA BERABER KUTLUYOR
Nazarca.com sitesi olarak misyonumuza uygun bize ve amacımıza ,sitemize yakışır bir yeni yıl kutlaması yapmak istedim. Beni tanıyanlar ve takip edenler bilirki ben sizlerle sadece resimleri ve bilgileri paylaşmıyorum,aynı zamada duygularımı paylaşıyorum. Hani ...
EN KOLAY KEÇE NOEL YILBAŞI AĞACI İLE RESİMLİ DİKİM AŞAMALARI
Ev süslemek ve Noel Ağacını süslemek için Keçe ile dikilen En Kolay Keçe Noel Ağaçları. Renkli ve üzerinde çarpı dikişler olan Yılbaşı Keçe Ağaçlar içlerine elyaf doldurularak daha şirin ve kullanışlı olmuş. Buradaki Keçe Ağaç ...
ŞÖNİLLE YAPILAN HAYVAN FİGÜRLERİ
Şönilden yapılan hayvan şekilleri çocukların odalarına renk ve neşe katacaktır. Benim çocuklarımın en sevdiği etkinliklerden biride şönille yapılanlar. Kalemlerin arkasına takmayınız ders esnasında dikkatiniz dağılır.Odalarınızda bu sevimli şönil hayvanlara bir dünya yaratabilirsiniz.Şönilden yapılan figürler ...
KEÇE OYUNCAK NOEL BABA DİKME
Yeni yıla 3 Ay kadar bir zaman kaldı. Keçe ie sevimli bir Noel Baba Yapalım mı? Resimli ve kalıplı olarak Nasıl Oyuncak Noel Baba Dikilir Resimleri. Ayakta durabilen şirin Oyuncak Keçe Noel Babanın dikilişinin tüm ...
İP İLE KUMAŞ GÖRÜNÜMLÜ HARİKA FİYONK NASIL YAPILIR
Renkli İpler İle Şık Kumaş gibi Fiyonklar Farklı şeylere bayılıyorum Bugün göreceğiniz Fiyonk bildiğiniz Fiyonklar dan çok farklı. Farkı İpler ile yapılan Fiyonkların Kumaş görünümüne sahip olması. Bu güzel İple yapılan Fiyonkları evinizde Aksesuar ve ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “JÜT KUMAŞI İLE DEKORATİF KELEBEK YAPILIŞI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir