Dekorasyon JÜT KUMAŞI İLE DEKORATİF KELEBEK YAPILIŞI

JÜT KUMAŞI İLE DEKORATİF KELEBEK YAPILIŞI

815
jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi
jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi

Jüt kumaşı Keten (Çuval Kumaşı) ile Dekoratif süsleme amaçlı yapılan Kelebekler ile evinizin Dekorasyonun da ve Evde kendinizin yaptığı çalışmalar,Hobileri süslemek için hatta Broş olarak kullanabileceğiniz Şık Kelebekler yapmak isterseniz resimli anlatımına buradan bakabilirsiniz.

Geri dönüşüm projeleri ve Evde kendinizin yaptığı Fotoğraf çerçevelerine,Ayna ve Pano süslemesi gibi bir çok çalışmanız da bu güzel Kelebekleri kullanabilirsiniz.

Tabi isteyenler farklı kumaş türleri ile de yapabilir ancak burada Jüt kumaşında durduğu kadar şık ve Zarif durmaz. Düşünün bir! Keçe kumaşı ile yapmış olsanız sıradan Keçe Kelebek olmaktan öteye gitmez ancak Keten yani bizim tabirimiz ile Çuvaldan yapılınca böylesine zarif olabiliyor.

Çuval kumaşı ya da gerçek bilinen adı Jüt kumaşı ile neler yapılır? diye merak ediyorsanız kumaşı kadar Jüt ipin (keten ip-çuval ipi) ile de Plastik kova süsleme,karton kutu dekoru gibi çok güzel şeyler yapılıyor.

Tabi bunlardan sadece bahsetmek yeterli değil bu sebeple sizlere sitemde sizler için paylaştığım çalışmalara ait sayfaların linkini de buradan şimdi vereceğim.

keten-cuval-jut-kumasi-kelebekler
keten-cuval-jut-kumasi-kelebekler

Jüt ipinden yapılan Sepet eminim gördüğünüzde sizin de çok hoşunuza gidecek. Yada Teneke kutuları değerlendirmek için Jüt ipi ile şık bir Organizer yapabilirsiniz.

Kendinizi Jüt kumaşı ve ipi ile çalışmalarınızda geliştirdiğiniz de level atlama zamanı :) yani daha zor olan Jüt çalışmalarından Jüt Telkari ile buradaki gibi bir vazo yapabilirsiniz.

Yine gördüğümde bayıldığım evde yapabileceğiniz harika bir Keten Pano çalışması bunu mutlaka görmenizi tavsiye ederim.

Yine Plastik kova dekorasyonu ama bu sefer Tığla örülen Keten İp ile çok şık bir Kova Dekoru yapılıyor.

Ortadan ikiye kestiğiniz Şampuan veya deterjan şişelerinden yine güzel bir dekor ile şişe değerlendirme Şişe Süsleme Şişeden Vazo çalışmasını Jüt ipi ile nasıl yapılır? buradan bakabilirsiniz.

jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi
jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi

jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi-2
Burada ilk olarak kumaşın sertleşmesi ve yanlardan saçakları çıkmaması için Kırtasiyelerden satın alabileceğiniz Şeffaf tutkal ile kumaş sertleştirilmiş. Fırça yardımı ile kumaşa sürün ve iyice kurumasını bekleyin. Burada tutkalın şeffaf yani Dekupaj tutkalı olmasının amacı kuruduğunda beyazlığın görünmeyecek olmasından kaynaklı.
jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi-3
Bu arada Kelebek Şablonları olan sayfamıza buradan bakarak farklı kelebekler de yapabilirsiniz.Ayrıca burada İple Telkari Kelebek yapımına da bakabilirsiniz.Kelebekleri kestikten sonra yanlardan ip çıkarsa parmağınızın ucuna tutkal sürerek bunları yapıştırınız.
jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi-4
İki ip ile Kelebeğin antenlerini yapınız.
jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi-5
yapıştırın
jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi-6
üzerine daha küçük kelebek yapıştırın
jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi-7
burada kelebeğin üzerini süslemek için bu ipleri veya
jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi-8
Burada bulunan Taşı evde eski tokalardan vs yapabilirsiniz. Ya da farklı şekilde de süsleyebilirsiniz.Eğer alttaki gibi kelebekleri renklendirmek isterseniz Sprey akrilik boya ile yapabilirsiniz.
jut-kumasi-cuvaldan-dekoratif-kelebek-yapimi-1

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz