Dekorasyon KETEN PANO ÜZERİNE AKRİLİK BOYALI RESİMLERİ GİYDİRME

KETEN PANO ÜZERİNE AKRİLİK BOYALI RESİMLERİ GİYDİRME

869
keten-pano-ustu-akrilik-boyali-resim-giydirme
keten-pano-ustu-akrilik-boyali-resim-giydirme

Tuval ve Keten Kumaşa Resimli Pano-Keten Kumaşa Yapılan Resimleri Akrilik Boya ile Boyadıktan Sonra Resimleri Giydirme çalışmaları ile Bebek ve Çocuk odası Dekoru yapabilirsiniz.

İspanyol sanatçı Maria tarafından yapılan ve benim gerçekten çok beğendiğim , en kısa süre içinde kendimin de evde yapacağı harika Dekoratif Şirin Panolar.

Burada Keten tercih edilmiş ancak Tuval üzerine de aynı işlemi yapabiliriz diye düşünüyorum. Eğer Keten ve artık kullanmadığınız bir kıyafetiniz varda ondan biraz kumaş alarak bu çalışmayı yapabilirsiniz.

Patchwork resimleri veya Çocuklar için Boyama sayfaları yazdığınızda da Pano için kullanılacak basit ve kolay resimler bulmanız da hiç zor değil.

Boya olarak Akrilik boya kullanılmış. Akrilik boyayı daha önce hiç kullanmamış olanlarınız varsa Kırtasiyeden satın alabilirsiniz. Ancak kullanmadan önce içine azıcık su katarak boza kıvamına getirmeyi unutmayın.

Resim giydirme kulağa çok farklı geliyor ancak Bu Panoların ne kadar şirin ve yaratıcı bir fikir olduğu ortada. Siz ne düşünürsünüz bilmiyorum ancak ben gerçekten çok beğendim.

Resimleri giydirmek için ince şerit kurdele-Boncuk,Keçe kumaşı,Kumaş çeşitleri,Düğmeler ve Tül kullanmışlar. Tabi siz kendi fikirlerinizi de içine katarak farklı malzemeler de kullanabilirsiniz.

Keten kumaşı rahat boyamak ve güzel olması için ilk önce ütüleyin. Panoyu gergin bir şekilde Panoya yerleştirmek te gerekiyor. Pano için içi boş bir Fotoğraf Çerçevesi kullanabilirsiniz.

İlk olarak işleyeceğiniz Boyama sayfasının çıktısını alın ve resmin üzerinden boya kalemi ile bastırarak geçin. Haha sonra bu resmi ters çevirerek arkasından yine bastırarak aynı yerlerden geçin ki izi kumaş üstüne çıksın. Yada sizin aklınıza gelen bir yöntem ile resmi kumaşa geçirin.

Resmi ince fırça ile Akrilik boya ile boyayın iyice kuruduktan sonra giydireceğiniz alanları seçerek malzemeleri hazırlayın ve Resmi giydirin.

Bu güzel çalışmayı Öğretmenlerimiz Görsel sanatlar ödevinde de Öğrencilere yaptırabilirler diye düşünerek aynı zamanda Öğrencilere adlı menüde de paylaştım.

 

keten-pano-ustu-akrilik-boyali-resim-giydirme
keten-pano-ustu-akrilik-boyali-resim-giydirme

keten-pano-ustu-akrilik-boyali-resim-giydirme-1
Bu güzel Balerin kızlı Pano kız çocuklarının odasında çok Dekoratif ve şirin görünecektir.Saçlar için ince kurdele,Bale kıyafeti için Tül ve Bale ayakkabısının ponponu için Strafor yani Köpük tanesi kullanmışlar. Küçük beyaz bir kum boncuk tanesi de olabilir
keten-pano-ustu-akrilik-boyali-resim-giydirme-2
Bu şirin Pilotu süslemek için en ince Keçe kumaşı veya Polar kumaş kullanabilirsiniz. Kırmızı düğmeler ve Pilotun atkısı ile uçak kanadı için aynı kumaş yapıştırılmış sonra kalem ile üzerine dikiş izleri yapılmış
keten-pano-ustu-akrilik-boyali-resim-giydirme-3
Burada oldukça şirin çalışmaları toplu şekilde görebilirsiniz.
keten-pano-ustu-akrilik-boyali-resim-giydirme-4
Şirin Aşçıya cep ve aşçı şapkası için biraz kumaşın yanı sıra minik beyaz düğmeler kullanılmış.
keten-pano-ustu-akrilik-boyali-resim-giydirme-5
Toka ve Ayakkabı kurdele ile süslenirken Pembe düğmeler tam yerini bulmuş çok sevimli değil mi?
keten-pano-ustu-akrilik-boyali-resim-giydirme-6
Bisiklet süren çocuk panosunda sadece çocuğun şapkasını süslemeyi tercih etmiş Maria
keten-pano-ustu-akrilik-boyali-resim-giydirme-8
Bebek odası için düşünülen bu Pano üzerinde yeni doğan bebeğin doğum kilosu,doğduğu tarih ve boyunun ölçüleri yazılarak sadece düğme kullanılmış
keten-pano-ustu-akrilik-boyali-resim-giydirme-7
Minik kardeşlerin şapkaları ve oyuncakları için Kumaş ve düğmeler kullanılırken ,abla ve abi içinde Kumaş,düğme ve kurdele seçilmiş.Alttaki çalışma çok daha Profyonellik istiyor. Burada oyuncak minik Ayı kumaş ile yapılıp kullanılırken kurdele ve düğmeler ile resim tamamlanmış. Ayrıca Yeni doğan bebeklerini temsil eden bu panoda Bebeğin adı ve doğum bilgileri panoya işlenmiş.Bu panolarda Çocuklar kullanılmış ancak basit manzara boyama sayfaları ve Ağaç çiçek resimleri kullanarak ta harikalar olabilir:) Kolay gelsin.
keten-pano-ustu-akrilik-boyali-resim-giydirme-9

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz