Dekorasyon JÜT İPİNDEN TENEKE KUTULAR İLE ŞIK ORGANİZER

JÜT İPİNDEN TENEKE KUTULAR İLE ŞIK ORGANİZER

833
teneke-kutulardan-jut-ipiyle-organizer

Jüt ipi Keten iple yapılan Dekor ve Süsleme ve Organizer  çalışmaları Resimli anlatımlı Jüt İpinden Geri Dönüşüm,Sepet,Vazo,Karton kutu,Teneke kutu Organizeler  ve Pano çalışmaları Hobiler menüsünde sizler için.

Burada gördüğümüz çalışmasa Karton süt kutuları gibi içi metalik renk olan Karton rulo kullanılmış. Ancak bu şekilde yuvarlak olarak karton kutu bulmak zor.

Yada Süt veya meyve suyu kutularını makas ile kesip onları bu şekilde silindir haline getirdikten sonra onları banta yapıştırarak ta yapabiliriz.

Teneke kutular,silindir kutular kullanabilir ya da bildiğimiz Süt ve Meyve suyu olan Karton kutulardan geri dönüşüm olarak faydalanabilirsiniz.

Örgü ipi satan Yüncüler de ve Tuhafiyede Jüt ipi ya da Keten ip dediğinizde bu tür ip çeşitlerini de satın alabilirsiniz.Tabi farklı çeşitte bir pile de hayde hayde olabilir.

Jüt İple Neler Yapılır?

Jüt Keten ipi ile hem el işleri hem Hobi ve Geri dönüşüm etkinlikleri için çok yararlandığımız görsel olarak ve dokusu nedeni ile çok faydalanıyoruz.

Jüt İpinden Sepet Örme çalışmasında burada bulunan ipin biraz daha kalını ile Sepet Örme aşamalarını adım,adım görebilirsiniz.

Usta sınıfı Hobiciler ve sanat severler için Jüt İpinden Telkari çalışması önerebilirim. Ama acemi olanlar daha basit çalışmalar ile başlayabilirler.

Keten ipin Örgü işlerinde özellikle Tığ işlerinde yaygın olarak ta kullanıldığını biliyor musunuz? Keten İple Plastik Kova Süslemek için hangi aşamaları geçmemiz ve Nasıl İple Sepet Örülür? buradan görebilirsiniz.

Plastik Şişe Değerlendirme Faaliyetleri içinde Keten iple Şişeden Vazo yapımı aşamaları bizlere çok güzel bir Ev de yapılan Vazo Modeli sunuyor.

teneke-kutulardan-jut-ipiyle-organizer
teneke-kutulardan-jut-ipiyle-organizer

İçinde Pringles Patates cipsi bulunan metal kutuları,Mısır,Salça ve yemek konservesi vs ile yapabilirsiniz. Allta örnek bir resim de ekledim
metal-silindir-citos-gida-kutulari

Üst Resim kaynak: mysunnyfunnydays.blogspot.com
teneke-kutulardan-jut-ipiyle-organizer-2
Teneke veya Karton kutularınız hazırsa yapıştırıcı,makas Cd ve Jüt ipinizi de hazırlamalısınız.
teneke-kutulardan-jut-ipiyle-organizer-3
Kutuların çevresine ipi sararak yapıştırınız.
teneke-kutulardan-jut-ipiyle-organizer-4
Zemin altlık olacak Cd içinde aynı şekilde Keten iple tek tarafını iple yapıştıryoruz.
teneke-kutulardan-jut-ipiyle-organizer-5
Altlarını da resimdeki örnek gibi yapınız.
teneke-kutulardan-jut-ipiyle-organizer-6
Burada kutuların apız kısmını yapmamayı tercih etmişler ancak Kurdele,Desenli tek tarafı yapışkanlı kağıt,Organze Tül benzeri bir şeyler ile bir biye yaparsak daha şık olur bence
teneke-kutulardan-jut-ipiyle-organizer-1
Kuru Kahve çekirdekleri her zaman Jüt Etkinliklerinde çok şık oluyor ama siz farklı materyaller ile de süsleyebilirsiniz. Mesela Boncuk,Düğme,Simli Pullar vs ile
teneke-kutulardan-jut-ipiyle-organizer-7

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz