Dekorasyon PLASTİK KOVADAN SAKALLI İPLE GERİ DÖNÜŞÜM SEPET YAPILIŞI

PLASTİK KOVADAN SAKALLI İPLE GERİ DÖNÜŞÜM SEPET YAPILIŞI

1570

Videolu Açıklamalı Geri Dönüşüm Kendin Yap Projeleri-Tüm hanımların Evde kullandıktan sonra attığı Plastik Yoğurt Kovaları vardır. İşte Bugün bu Plastik kovaları nasıl değerlendiririz? Evde Sakallı iple nasıl Kovaları süsler şık birer Geri dönüşüm Sepetler yapabiliriz burada Türkçe Videolu olarak bu aşamaları öğreneceğiz.

Sepet süslemek için Örgü ipleri dışında bir çok materyalden faydalanabilir ve çok güzel Depolama alanında kullanabileceğimiz Sepetler ve Saklama kapları yapabiliriz.

plastik-kova-geri-donusumu
plastik-kova-geri-donusumu

Hobiler bölümüne baktığınızda çok daha önce paylaştığım Evde Sepet Yapılışı ile ilgili bir çok değişik Geri Dönüşüm Kendin Yap Projeleri görebilirsiniz. Bunlardan bazılarından bahsetmem gerekirse ilk olarak en çok ilgi gören Mandaldan Plastik Kova Dekoru adlı çalışmamıza bakabilirsiniz.

plastik-kova-geri-donusumu-1
Etrafı Örgü Modellerin kanalının gösterdiği gibi  tığ ile delikten geçirilen ip örülerek tüm çevresine yapılır

plastik-kova-geri-donusumu-2
Aynı Teknik kullanılarak Plastik kovanın çevresi ve  kovanın sapı ip ile örülür

Birde Tığla bir şeyler örmeyi seven Arkadaşlar için önerebileceğim burada olan Tığ İşi Keten İple Kova Dekorasyonu çalışmasına bakabilirsiniz. Bu çalışmada Çuval ipi olarak ta bildiğimiz Keten ip Tığ ile kova çevresine örülüyor.

Plastik Kaplardan Nasıl Sepet Yapılır? çalışmalarına bir de Evde Nişan Sepeti Yapılışı hakkında Türkçe videolu Bebek Sepeti,Kına Gecesi Sepeti ev yapımı çalışmasını videolu olarak buradan izleyebilirsiniz.

sakalli-iple-plastik-kovadan-sepet-yapilisi-izle
sakalli-iple-plastik-kovadan-sepet-yapilisi-izle

Özellikle çok Çocuklu Ailelerde evde tüm çekmeceler atılmaya kıyılamayan ” Bir gün işime yarar” diye sakladığımız bir sürü şeyler ile dolu olur. İşte bu noktada hazır satılan Süs kutularından almaktan sa ev de kendimiz Saklama kutuları yapabiliriz

Plastik kovanın altı kesilerek çıkarılır ve ortasına delik açılır Kovayı sizde resimdeki gibi Örgü çiçekler ya da toka çiçekleri ile süsleyebilirsiniz.

Not: Kırmızı Sepetin Videosu yayından kaldırıldığı için bu modelin videosunu ekledim

Plastik Kovalardan Sepet Yapımı

Plastik Kovadan Sepet Yapımı

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz