Menü Kapat

HOBİ ÇUBUKLARINDAN FOTOĞRAF ÇERÇEVESİ YAPILIŞIMetal resim çerçeveleri güzel anıları,unutmak istenmeyen hatıraları,anları hatırlatmak için hep çok soğuk gelmiştir bana.

Sevimsiz ve soğuk hiç bir ışığı,al benisi olmayan bir resim çerçevesi hatıralara  O an resimlerini taşımaya laik değil gibi geliyor bana.Benim tercihim oyma sanatı ile Ahşap oyma resim çerçeveleri yada emek verilerek içine sevgini katarak yaptığın çerçeveler manen çok daha önemli benim için.

Benim gibi düşünen bir hanımefendinin yaptığı hobi çubuklarından yapılan sevimli çerçeveyi sizlerde görün istedim.

İster yediğiniz dondurma çubuklarını biriktirin ,ister hiç uğraşmayın ve aynı dondurma çubuğu gibi görünen ve değişik boy ve kalınlıkları olan bu hobi çubuklarını kullanabilirsiniz.

Merak edenler için bu Hobi Çubukları nerede satılır,fiyatları ne kadar? bilgi vereyim. Büyük boy hobi çubuklarının eni 1,5 santim boyu 15 santimdir bir paket içinde 45 adet bulunur ve fiyatları 6 TL.

Mini boy hobi çubuklarının eni 0,5 santim boyu da 11 santim pakette 45 adet vardır fiyatları da 4 Tl. Küçük boy hobi çubuklarının eni 1 santim boyu 11, santim bir pakette 45 adet bulunur ve fiyatı 5 Tl dir. Nerede satıldıklarına gelince Hobi mağazaları,Kırtasiyeler,Japon pazarlarında.

Evet gerekli bilgileri verdikten sonra resimleri inceleyerek hangi malzemeler kullanılmış ve nasıl yapılmış anladığım kadarıyla sizlere de anlatayım.

nelerden-resim-cercevesi-yapilir-hobi-cubuklari

nelerden-resim-cercevesi-yapilir-hobi-cubuklari-1
nelerden-resim-cercevesi-yapilir-hobi-cubuklari-1

Evet öncelikle 7 adet hobi çubuğunu 1. resimdeki gibi boy,boy yan yana koyunuz.2 adet hobi çubuğunu 7 adet olan çubukları bir arada tutması için enine tutkal(yapıştırıcı) sürerek 2. resimdeki gibi yapıştırınız.

3. resimde tekrar iki çubuk kullanarak boyuna 2 adet çubuk daha sonra tekrar 4. resimdeki gibi Anne 2 adet çubuk yapıştırarak çerçevenin  tasarımını oluşturuyoruz. Fakat şuna çok dikkat ediniz son yapıştırılan çubukların orta bölümünü yapıştırmayın çünkü orası açık kalmalı ki resmi oradan çerçevenin içine koyabilesiniz.

Tüm bunları yaptıktan gerisi sizin yaratıcılığınıza ve içerisine koyacağınız fotoğrafı seçmenize kalıyor.Hobi çubuklarından yapılan Fotoğraf Çerçevesi süslemesini isterseniz resimdeki gibi çimleri kırtasiyeden alacağınız şönil den yapabilir çerçevenin etrafına kuru dal parçalarından ağaç Eva kağıdından yada fon kağıdından Güneş yapabilirsiniz.Çerçevenin çevresine renkli minik düğmeler yapıştırabilirsiniz de.

5 Comments

  1. Geri bildirim: NAZARCA.COM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir