PONPONLU İĞNE OYASI LİF İPİNDEN TÜRKÇE VİDEOLU EĞİTİMİ

lif-ipinden-ponponlu-igne-oyasi-yapilisi
lif-ipinden-ponponlu-igne-oyasi-yapilisi

Ponponlu İğne Oyaları-Lif İpinden yapılan Ponponlu İğne Oyası- Kenar oyası nasıl yapılır? Türkçe videolu açıklamalı İğne Oyaları.Örgü Battaniye ve El işlerinin çevresine,Havlu kenarı İğne Oyası olarak ta kullanılır.

Ören hanımın sunumu olan Örgü ipi ile yapılan Kolay Ponpon yapılışı sayesinde sizde bu güzel İğne Oyası Modelini öğrenerek el işlerinizde kullanabilirsiniz.

İpten yapılan Ponponları biraz daha büyük ya da biraz daha küçük yaparak İğne oyası tekniğini Tığ Oyası olarak ta yapabiliriz.Renkli Ponponlar ile yapılan Örgü Battaniye örtüleri,Örgü Koltuk örtüleri ya da Kumaşlar ile diktiğiniz Ponponlu Kırlent ve Çantalarda Tığ işi şeklinde de yapabiliriz.

lif-ipinden-ponponlu-igne-oyasi
lif-ipinden-ponponlu-igne-oyasi

Sizin kendi bildiğiniz Dantel Havlu kenarlarında yine aynı şekilde yapılan Ponponları Tığ ya da İğne ile sonradan dikerek İğne oyalı Boyun Fularları ya da Ponponlu Şal Kenarı iğne oyası olabilir.

Ponponlar ile neler yapılır? Ponponlu Örgü Kenar Örneği olarak sizlere farklı bir modeli daha burada göstermek istiyorum.

Örgü ve Kumaş kenarları için kullanılan Ponponlu Örgü kolay ve istediğiniz yerlerde farklı şekillerde Tığla örerek kullanılır.

Ponponlu Battaniye Kenarı olarak Tığla yapılan başka bir Örgü Tığ işi örneği daha görmek isterseniz burada hem kolay hem de yine farklı alanlarda kullanılan modele de bakabilirsiniz.

Ponpon kullanımı Örgü ya da El işlerinde kullanıldığında ortaya şirin el işleri çıkıyor.

Örgü içinde Ponpon kullanımı dediğimiz de örnek olarak Ponponlu Örgü Yaka Yapılışı Örgü Kazak örecek olan hanımlara tavsiyem.

Yazma Örnekleri,Yemeni ve Tülbent kenarlarında Boncuklu İğne Oyaları seven hanımlara bir sayfada tam 3 tane Boncuklu İğne Oyası Örnekleri bulunan Türkçe videolu İğne Oyası eğitim videolarını burada göstermiştim.

Sayfada 1 tane Boncuklu Tığ Oyası 2 tanede Boncuklu İğne Oyası Modelleri bulunuyor.

Son olarak Örgü istekleri üzerine size sunduğum Tunus Çilek Örneği nasıl yapılır? buradan bakabilirsiniz.

İp Ponpon yapılışı
İp Ponpon yapılışı
ponponlu-igne-oyalari
ponponlu-igne-oyalari

Lif ipinden Ponponlu İğne Oyası Tülbent Kenarı

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Trackbacks & Pingbacks

  1. İĞNE OYASI ÖRNEKLERİ VİDEOLU TÜRKÇE TARİFLERİ | Nazarca.com
  2. PONPONLU ÇİÇEK BEBEK ÖRGÜ SÜSÜ YAPIMI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*