Bademli-dag-pirpirli-igne-oyasi


BADEMLİ DAĞ VE PIRPIRLAR İLE ÇEYİZLİK YENİ İĞNE MODELİ TARİFİ

El İşleri, Havlu Kenarları, Örgü Videoları, Yazma,Yemeni

Mutfak Havlusu veya Çeyizlik Yazmalara,Misafir Havlularına,Bohçaya Önemli ve Özel günlere İğne Oyalı Harika bir Model yapılışı.

Dilerseniz Sayılarını büyüterek Büyük Havlulara ya da Banyo Havlularına da kullanabilirsiniz. Model de Ara örneği Minik Dağ ve Pırpırlar ile şahane görünüyor.

Ara Oyası için 3 tane mink pırpırlı dağ  oyası yaptıktan sonra Motifleri yapabilirsiniz. Arzu edenler 4-5 tane de yapar ama araları çok açık olur.

bademli-dag-pirpirli-yeni-yazma-oyasi
bademli-dag-pirpirli-yeni-yazma-oyasi

Zürafa ile Kenar Oyası tamamlanan Yazmaya Dağları da 3 sıra Zürafa yaptıktan sonra kenarlarına Pırpırlar ile bitirebilirsiniz.

Motifte Aynı şekilde farklı İple bir Dağ yapılıp üzerine yapraklar yapılır.Yapraklar 2 zürafa ile başlayıp 6 tane zürafa yapılıp tekrar 2 tane kalana kadar eksiltilir ip kırılır.

MUHTEŞEM İĞNE OYASI YAZMALARA HAVLULARA ÖRNEK YAPILIŞI

Yine Ayşegül hanımın Tarifini gösterdiği bu Havlulara Yazmalara İğne Oyası Model yapılışı aynı şekil de Tarifi le yapılışı burada.

Motiflerin içine Yaprak damarları yapılıp bittiğin de aralara yapılan Pırpırlı dağlara farklı renkler ile 3 er tane daha pırpırlar yapılır.

dagli-bademli-pirpirli-igne-isi-havlu-oya
dagli-bademli-pirpirli-igne-isi-havlu-oya

Pırpırların üzerine Zürafalar ile kapatılır ve bademler yapılır.Motiflerin renkleri ile yapılan Bademleri arzu edenler yapmaz.Ama Badem oyası ile çok daha güzel oluyor.

Marifetli Eller İğne Oyası Tarifleri için Ayşegül Hanımın Eline emeğine Sağlık.Çok Teşekkür ederiz.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “BADEMLİ DAĞ VE PIRPIRLAR İLE ÇEYİZLİK YENİ İĞNE MODELİ TARİFİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir