Örgü Modelleri ÇATAL İĞNE OYALARI CADI SÜPÜRGESİ OYASI

ÇATAL İĞNE OYALARI CADI SÜPÜRGESİ OYASI

11182
igne-isi-catal-ignei-cadi-supurgesi-oyasi
igne-isi-catal-ignei-cadi-supurgesi-oyasi

Çengelli İğne İğne Oyası Modelleri.Çatal İğne Cadı Süpürgesi Oyası ya da diğer adı ile Çengelli İlgiçli İğneden Yazma Oyası İğne İşi Modeller.

Süpürge oyası modelleri dediğimizde Bu modelin tığ ile yapılan Tığla Cadı Süpürgesi Yazma Oyası modeline de iğneden çevirilen tığ oyası modeli olarak bakabilirsiniz.

Benzer motifler ile bir Tığ oyası için Gelin Süpürgesi Tığ Oyası firkete ile yapılan farklı, İncili oldukça güzel bir model bakmanızı öneririm.

igne-oyasi-catal-igneli-cadi-supurgesi-oyalari
igne-oyasi-catal-igneli-cadi-supurgesi-oyalari

İğne İşi Oyası modelinin alt oyası yeşil renk, yazması siyah, motifleri pembe ve kırmızı ile yapılmış. Burada motifleri farklı ve aynı renkli yapabilirsiniz.

Alt sıradaki kullandığınız Yeşil iğne oyası yerine farklı renklerde düşünebilirsiniz. Burada daha çok kullanılan yazmaya da başörtüsünün rengi ve desenleri baz alınmalı.

cengel-igne-oyasi-ornekleri
cengel-igne-oyasi-ornekleri

Tekrar ediyorum bazen başörtüsü kullanmayan, tesettürlü olmayan arkadaşlar iğne oyası ve tığ oyası modellerini çok gereksiz buluyorlar ve çok ayıp ediyorlar.

Bu modelleri, bu oyaları sevenlere hem haksızlık, hem de bu emeklere yazık. Onun için lütfen El işi zevkleri SİZDEN farklı olanlar diğer El İşlerini eleştirmeyi bir kenara bıraksınlar.

ilgicli-igneli-cadi-supurgesi-ceyiz-oyasi
ilgicli-igneli-cadi-supurgesi-ceyiz-oyasi

Bu cadı süpürgesi motiflerini tespih imamesi başında, fular ucunda, yemeni yazma, başörtüsü, Mevlüt oyası modellerinde de kullanabilirsiniz.

supurge-igne-oyasi-ornekleri
supurge-igne-oyasi-ornekleri

Genelde firkete ile yapılan oya tekniğini firkete bulamayanlar çatal iğnelerinin ya da ilginçli iğne, çengelli iğne ne olarak biliyorsanız uç tarafını keserek motiflerin yapımında kullanabilirsiniz.

Becerikli Hanim kanalına ait olan bu güzel anlatım için çok Teşekkürler.Çok güzel ve temiz anlatımlı Şahane bir İğne Oyası modeli,ellerine sağlık Hanımefendinin.

Çatal İğneli Cadı Süpürgesi İğne Oyası Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz