Hobi El İşi Oyuncak Yapımı PONPON İLE EL YAPIMI NELER YAPILIR EN GÜZEL ÖRNEKLER

PONPON İLE EL YAPIMI NELER YAPILIR EN GÜZEL ÖRNEKLER

1676
sevimli-ponpon-oyuncak-kurbagalar

Hayırlı Cumalar sevgili okurlarım. Bugün size Rus bir hanımefendinin yaptığı Ponpon, Eva Kağıdı ve Keçe ile yaptığı El Yapımı sevimli Oyuncakları göstermek istiyorum.

Bu şirin Oyuncakları özel kılan Orijinal el yapımı olması. Baktığınızda Fabrikasyon izlenimi verecek kadar Profesyonelce ve temiz bir çalışma ile yapılmış Ponpon Hayvanlar..

Sitemde sizler ile paylaşmak, gördüğüm ,yaptığım ve bildiğim şeyleri sizlere de aktarmak.

İşinize yarayacağını düşündüğüm İlham alabileceğimiz ve yaratıcılığımızı geliştirecek güzel şeyler sunmaya çalışıyorum.

Bakın bu görmüş olduklarınızı ve sitemdeki 3000 sayfadaki paylaştıklarımın çoğunu yabancıların site ve blogların dan alıp derleyip-boyutlandırıp ve düzenleyip  sizlere sunuyorum.

Sitemde gördüğünüz tüm yazılanları ve nasıl yapıldıklarını resimlere bakıp öğrenip size yazıyorum.

Eğer sitem de küçük bir gezinti yapmışsanız yaratıcılığın ve el becerilerinin nelere kadir olduğunu görmüşsünüzdür.

Elbetteki bizler de de bu kadar yaratıcı ve ellerini kullanmakta olan bir çok Bay ve Bayan var.

Fakat bu yabancılarda öyle bir seviye ye gelmişler  sanki hepsi doğuştan yaratıcı gibiler.

Bu elbette onların genleriyle de alakalı olabilir fakat bu onlar için bir Hobi den ziyade bir ekmek kapısı ek kazanç diyebilirim.

Kendilerinin yaptıkları el yapımı ürünleri sergiler de, pazarlar da, İnternet’te,Dükkanlar da kısa ca her yerde satıp kendilerine birer meslek yaratmış kendi işlerinin patronu olmuş oluyorlar.

Yaratıcılıklarını ve el becerilerini nasıl kullanacaklarını iyi biliyorlar. Mesela şöyle söyleyeyim! Alttaki resimlerde görmüş olduğunuz Pon pon Oyuncaklar hepsi el yapımı..

Çeşitli Hobi malzemeleri kullanılarak yapılmış oyuncaklar. İlginizi çektiyse resimlerin altlarına nasıl ve neyler ile yapılmışlar fikirlerimi yazacağım.

Bu arada bunları ne kadar sattıklarını yazıyordum tam 25 le 50 dolar arası satıyorlar. Bu TL olarak 50 Tl bir para yapıyor.

Ülkelerinde bu tarz Hobiler çok önemli ve herkes bu gibi el becerilerin de bilgili ve yetenekli olduğu için en iyisini yapmak durumunda kalıyorlar.

Alın elinize mesela şu ilk resimdeki Oyuncak Ponpon Kurbağaları götürün sokakta herkese gösterin. Sorun bunun aynısından yapabilir misin? diye neredeyse tamamı -Yapamam.. neyle yapılmış ki bunlar? gibi cümleler kurarlar.

Halbuki hiç biri becerilerinin farkında değiller çünkü tecrübe etmemişler tembellik ve öz güvensizlik var.

Halbuki kim bilir ne gizli henüz daha hiç keşfedemediğiniz yetenekleriniz var haberiniz yok.

Yabancı ülkelerdeki Ekonomi durumu niye iyi seviyeler de? ne için çok fazla Ekonomik sıkıntı yok? çünkü kendilerine iş yaratıyor yeteneklerini keşfedip o doğrultu da hareket ederek kendilerine istihdam yaratıyorlar.

Kendilerine Patronluk yapacak birilerini aramaktansa kendi patronları oluyorlar.

Şimdi belki bazıları özellikle Erkekler bu tip şeyler ile pek ilgilenmezler.

Onun için kim alacak bunları diyebilirler. Özellikle bekar erkekler.

Emin olun ki parası olan her Anne her Baba çocuğuna çok seveceğini bildiği bu oyuncağı alır.

Zaten onlar da yaptıklarını satmakta hiç sıkıntı çekmiyorlar çünkü İnsanlar el yapımı olan her şeye ilgi gösterdiği gibi emekleri görüp değerlendire biliyorlar.

Kısacası demem o ki bir kaç yazım da da değindiğim gibi, sizde kendinize iş sahası yaratacak zor olan hayatlarınızı kolaylaştıracak hem ürünlerinizi yaparken de zevk alacağınız keyif verici şeyler yapabilirsiniz.

Ben yapamam demeyin ilginizi çeken şeyleri yapabilir misiniz denemeden bilemezsiniz.

Mesela ben bir İlkokul mezunu bir kadınım. Bundan 12 yıl önce İnternet dedikleri şeyin ne olduğunun bile bilincin de değildim.

10 yıl önce bir Bilgisayarın nereden dahi açıldığını bilmiyordum.

7 yıl önce bir Web Sitesi nasıl yapılır?. Html, Css, Php, Weritabanı vs vs nedir hiç bir fikrim yotu.

Şimdi 5 kadar sitenin sahibi ve kendine Meslek edinmiş ek kazanç getiren çok severek yaptığı bir işin sahibi oldum.

Hem burada bildiklerimi sizlere aktarmaktan, gördüğüm güzel şeyleri sizlere de göstermekten sizler ile bir bağ kurmaktan çok mutluyum.

Sitem benim Dünya’ya açılan kapım küçük Dünya’mı devasa hale getiren ibadet hanem gibi. Bakın sitede biraz dolaşın bakalım sizler de neler yapabileceksiniz?

Şimdi Emek verilerek yapılan bu güzel Ponpon oyuncakları nasıl yapmışlar? Hangi malzemeleri kullanmışlar?

sevimli-ponpon-oyuncak-kurbagalar
sevimli-ponpon-oyuncak-kurbagalar

En korktuğum Hayvan Kurbağadır. İlk defa gördüğüm bir Kurbağa bana bu kadar sevimli geldi diyebilirim. Burada Ayak ta duran Kurbağa için anlatayım ilk önce.

Ponponlar için renkli yün ipler,Kollar ve bacaklar için Şönil gözler için ince Keçe kumaşı kullanmışlar.

Yerde yatan Oyuncak Kurbağa için Kol ve bacaklar Eva kağıdı, gözlerin bir bölümü için Keçe ve hazır satılan Oyuncak gözü kullanılmış.

Şimdi Öncelikle Kurbağayı yapabilmek için hangi boy ve renklerde Ponpon gerekiyorsa ilk onu yapmışlar. Bu ponponları kafa,beden,el ve ayaklar olacak şekilde birbirlerine dikmişler.

İki adet yeşil sarı şönili birbirine dolamuşlar ve onları kol ve ayak yapmışlar. Yerde yatan Kurbağanın da el ve ayakları Eva kağıdı.

Not: Sayfa altında oyuncaklar da kullanılan malzemeler hakkında detaylı bilgi vereceğim bilginize.

sirin-ponpon-hayvan-oyuncaklar-tavsan
sirin-ponpon-hayvan-oyuncaklar-tavsan

Buradaki bu şirin ve renkli oyuncak Tavşalra için Ponpon ve sadece Keçe kullanmışlar. Kulaklar ve ayakların altı için şekildeki gibi kesilerek gerekli yerlere dikilip yapıştırılmışlar.

Burada da gördüğünüz gibi yaptıkları Ponponları ana malzeme olarak kullanmışlar.

ponpon-renkli-tirtillar
ponpon-renkli-tirtillar

Burada bana en zor gelen Ponponları böyle renkli yapabilmek oldukça zor çünkü. Tırtıllar için akrilik boya ile Beyaza boyanmış ahşap boncuklar,

Antenleri için Şönil,Oyuncak gözü ve Ponponlar.

Ponpon-Kece-Oyuncak-Ayi
Ponpon-Kece-Oyuncak-Ayi

Yine aralarında en çok sevdiklerimden Oyuncak Ponpon Ayı. Bayıldım çok şirin değil mi? Ayaklar ve Kulaklar Keçe, Burun için iri siyah boncuk,yalancı oyuncak gözü ve yine ponponlar. 2 büyük 4 küçük ponpon kullanılmış.

ponpon-kece-civci-oyuncak
ponpon-kece-civci-oyuncak

Aman da aman ne şirin şey bu :)  Bacaları Şönil,ayaklar,gaga,kanatlar ve ibikler Keçe. İki ayrı boyda Ponpon ve yalancı oyuncak gözü. Bakın ilk olarak böyle yapılışı daha kolay bir ponpon oyuncak ile başlayabilirsiniz.

ponpon-elma-canavari
ponpon-elma-canavari

Valla ben bunlara Elma Canavarı dedim ama ne oldukları hakkında sizin bir fikriniz varsa alttaki yorum bölümün den bizimle paylaşabilirsiniz.

Keçe ve Tek boy büyük Ponpon

mor-ponpon-eva-kagitla-su-aygiri
mor-ponpon-eva-kagitla-su-aygiri

İşte yine en çok beğendiğim Ponpon oyuncaklardan Ponpon oyuncak Suaygırı

Gözler oyuncak gözü,Kulak el ve ayaklar Eva kağıdı (isteyen yerine keçe kullanabilir)  3 büyük 4 küçük ponpon kullanılmış.

elma-ve-ponpon-ciflik-hayvanlari
elma-ve-ponpon-ciflik-hayvanlari

Kuzuyu gördünüz mü? ne şirin :) Tek Ponpon kullanılarak yapılan Hayvan oyuncaklar.

cok-sirin-sari-civciv-oyuncak
cok-sirin-sari-civciv-oyuncak

Platform için keçe ile kaplanmış bit kavanoz kapağı, iki boy Ponpon , keçe ve boncuk.

Eva Kağıdı Nedir?

Eva kağıdını Hobi malzemesi satan dükkan ve mağazalar dan, İnternet’ online Hobi malzemesi satan E-Ticaret sitelerinden ya da mahallenizdeki , sokağınızdaki Kırtasiyelerden alabiliriz.

Eva kağıdı Fiyatı Nedir?

Eva kağıtları tek, tek ve Paketler halinde satılıyor. Paketin içinde 10 adet olan Simli Eva Kağıtları 10 tl civarı-Tek tarafı yapışkanlı olan Ea paketleri 8 Tl- Dalga desenli olan Eva kağıdı 12 Tl paketi- tek Eva kağıdı 1 tl- gibi fiyatlara satılıyor.

Eva Kağıtları Çeşitleri Neler?

Simli,Tek tarafı yapışkanlı,desenli,kalın,ince,büyük,küçük,renkli,paketli, giğbi bir çok çeşidi var daha

Eva kağıdından neler yapılır? görmek için tıkla

 

Şönil Nedir?

Şönil Nerelerde Satılır? Şönil hobi dükkanları,hobi malzemeleri satan İnternet siteleri,oyuncakçılarda ve en çok Kırtasiyeler de

Şönil Çeşitleri: Tüylü,kadife,simli,ince,kalın,tek,paket halinde,naylon püsküllü, gibi daha bir çok çeşidi var.

Şönil Fiyatları: Şönil tek olarak 50 kuruş ile 1 tl arasında değişiyor. İçinde 10 adet olan Paketler 4-7 tl arası, 50 adetlik paketler 10-12 Tl arasında satılıyor

Şönil ile neler yapılır? Sitemizdeki Hobi bölümünde bir çok işte kullanıldığını görebilirsiniz. örnek: Şönil,Keçe ve Ahşap Boncuktan Bebek Yapılışı 

 

Yalancı Oyuncak Gözü Nedir?

Yalancı oyuncak gözü bütün Kırtasiyelerde satılıyor. Paket halinde içinde 10 çift olan paketlerde boy, boy hareketli gözler bulabilirsiniz. Genelde öğrencilerin yaptıkları Etkinlikler de ve oyuncakların gözleri için kullanılır. Bizim buradRa paketi 1TL satılıyor

Renkli Ponpon Nasıl Yapılır?——Ponpon Nasıl Yapılır?

 

3 YORUMLAR

  1. Bizim hoca oyuncak yapma ödewi werdi ama bu pompomlari yapistirirken ne kullanacagiz dikecek ,miyiz simdiden tesekkurler ….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz