İĞNE OYASI ÖRNEKLERİ

igne-oyalari
igne-oyalari

Çatalla Kalemle İğne Oyası Yapılışı-İğne Oyası Modelleri 2016-Yeni İğne Oyalı Yazmalar,İğne Oyası Yemeni ve Tülbentler,İğne Oyası Namazlık Örtüleri ve İğne Oyalı Havlu Kenar Örnekleri arasından seçilen en güzel İğne Oyası Örnekleri tam 48 tane.Çeyizlik İğne Oyaları içinden seçeceğiniz İğne oyalı el işlerini Hediyelik olarak Gelin damat Bohçası içinde kullanabilirsiniz.

Eskiden sadece Baş örtüsü olarak kullanılan Yazma,Yemeniler ve Tülbentler için işlenen iğne oyalı Yazmalar ve Yemeni modelleri artık bayanların boyunlarında fular olarak ta çok moda. Nostaljiye el işlerinde de geri dönüş yaşadığımız bu yıllarda çıkan Panç işi Havlularda İğne oyalarını ben çok yakıştırıyorum.

igne-oyalari
igne-oyalari

İğne oyalarını tek iple yapabildiğimiz gibi süslemek için yardımcı malzemeler olan Kırık Boncuklu İğne oyalar,Pullu ve halkalı İğne oyası kenar örnekleri kadar artık Tahta boncuklu İğne oyaları da çok beğeniliyor.Boru boncuklu Çengelli iğneli iğne oyaları gibi farklı iğne oyaları da görebilirsiniz.Tığ oyası Örnekleri,Kadife Boncuklu İğne oyaları son yıllarda en ilgi çeken örnekler arasında.Hatta Plastik çatal ve Cetvelle yapılan İğne oyalarını usta iğne oyacı hanımların yaptığı modellerde görebilirsiniz.

İğne oyası malzemeleri arasında baş malzeme ipek ipliktir.  İpin kalınlığına göre kalın iğne ya da ince iğne oyası iğneleri kullanmanız gerekir. İşlenecek iğne oyası örneğine göre 2 ya da 3 telli iğne oyası ipi tercih edebilirsiniz.Beyaz İğne oyası için merserize iplik kullanabilir ve bunlar içinde naylon karışımı olan esnek iplerdir. Havlu ve keten kumaşlar için daha kalın Merserize ipler tercih ederseniz örnekler daha güzel ve şık olur.

İğne Oyası Mutfak Havluları ve İğne oyalı Yazma Modelleri arasında en beğenilen Facebook İğne Oyaları,İnstigram İğne Oyaları ve Netten alıntı İğe oyası modellerini paylaştım.Ayrıca Açıklamalı İğne oyası istekleri üzerine Youtube İğne Oyaları modelleri içinden anlaşılır yeni iğne oyası işlemeye başlayan hanımlarında yapabileceği bazı modelleri seçtim.

Sizler için sayfa altına bir kaç adet Anlatımlı İğne Oyası Modelleri ve Videolu açıklamalı İğne Oyası Bileklikler,İğne Oyası Takılar nasıl yapılır? videolarını da paylaşacağım.

Resimli Anlatımlı İğne Oyası modelleri içinden seçtiğim çok beğenilen bir modele buradan bakabilir hatta hemen sizde kendinize bir tane yapmaya başlayabilirsiniz.

İğne Oyası Bileklik Yapım Aşamaları Videolu

Plastik Çatalla İğne Oyası Yapılışı

Kalem İle İğne Oyası Nasıl Yapılır?

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

5 Comments on İĞNE OYASI ÖRNEKLERİ

  1. Dilek ablacım blog sayfana bi şekilde ulaştım ancak bana hitap etmese de sevgili anneme ulaştıracağıma emin olabilirsin :) Size bu yolda başarılar diliyorum :)

4 Trackbacks & Pingbacks

  1. ORTADA BAŞAKLAR TÜRKÇE VİDEOLU ÖRNEK YAPILIŞI | Nazarca.com
  2. EN YENİ YAZMA OYASI ÖRNEKLERİ YAPILIŞI VİDEOLU | Nazarca.com
  3. TIĞ İŞİ HOROZ VE TAVUK HAVLU KENARI YAPILIŞI VİDEOLU | Nazarca.com
  4. 2017 EN GÜZEL 65 TANE TIĞ OYALARI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*