Menü Kapat

2017-igne-oyalari-102-model

2017 İĞNE İŞİ KENAR OYALARI 102 TANE EN GÜZEL MOELLERTurkish needle lace-iğne işi oya modelleri- 2017 İğne Oyası Örnekleri içinden Oyalar ile ilgili olan hanımlar alıntı,Facebook İğne Oyaları ve Netten İğne Oyası Yazma,Yemeni,Tülbent,Namazlık,Baş Örtüsü,Tespih imamesi ve çeşitli şeyler için kullanılan İğne İşi Oyalar.

secmece-guzel-oyalar

Çeyizlik Yeni İğne Oyaları arayan Genç kızlarımız ve Kız Annelerine Yöresel İğne Oyaları arasından seçtiğim Trabzon İğne Oyaları,Hatay İğne Oyalar ve Çeşitli yörelere Ait iğne ile yapılan Oyalar.

Çeyiz İği İğne Oyaları çeşitli amaçlar için kullanılıyor. Her ne kadar bazı hanımlar “İğne Oyalarının vakti geçti” Günümüzde Tığ Oyaları mı kaldı? ” diye bazen yazsalar da bu güzel Emeklerin hiç bir zaman zamanı geçer diye düşünüyorum.

Anlatımlı İğne Oyaları için daha önce burada ki paylaşımın olan İğne Oyaları sayfasına baktığınızda hem 98 tane çeşitli amaçlar için kullanılan Oya Modelleri hem de 2 tane Türkçe videolu Açıklamalı İğne Oyası yapılışı görebilirsiniz.

Bizim gençliğimizde çeyizlik Oya Modelleri Yemeni Oyaları,Havlu Oyaları,Namazlık,Tülbent ve Baş Örtüsü İğne oyaları daha çok kullanılıyordu.

Ancak Şimdi İğne işi Oyalar Takılar için,Boynumuza bağladığımız Fularların kenarına Kenar iğne oyaları olarak,Tespih imamalerine oyaları gibi Değişik İğne Oyaları bulunuyor.

İğne oyasında usta olan hanımlar bu Yıllarda Artık İğne Oyası Oda Takımları,Şase ve Bohça süslemeleri için Oyalar,Masa Örtüsü Oyalar,Yatak Örtüsüne İğne oyaları gibi daha çok detay ve el becerisi isteyen oyalar yapıyorlar.

Kenar Oyaları için Açıklamalı İğne Oyaları yazan bu bölüme bakarsanız burada Türkçe Videolu 4 Tane İğne Oyası Yapılışı görebilirsiniz.

İğne Oyası Yapımı

Çiçekli İğne Oyası

Populer İğne Oyası Yapımı

11 Comments

  1. Geri bildirim: 75 TANE NAZARCA OYA MODELLERİ VE TARİFLERİ | Nazarca.com

  2. Geri bildirim: YALANCI EBRULİ İĞNE OYASI YAPILIŞI | Nazarca.com

  3. Geri bildirim: 60 TANE İĞNE OYALARI VE EN ÇOK İSTEK ALAN MODEL YAPILIŞI | Nazarca.com

  4. Geri bildirim: 2017 KOLAY İĞNE OYALARI 55 MODEL 3 TANE YAPIM AŞAMALI | Nazarca.com

  5. Geri bildirim: İĞNE OYALARI 2017 MODELLERİ VE YAPILIŞI | Nazarca.com

  6. Geri bildirim: LALE İĞNE OYASI TÜRKÇE VİDEOLU YAPILIŞI | Nazarca.com

  7. Geri bildirim: 6 TANE İĞNE OYASI YAPILIŞI VE 50 TANE ÇEYİZLİK MODEL | Nazarca.com

  8. Geri bildirim: ZİNCİR OYASI TIĞ MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir