organze-kurdele-fiyonklu-ip-sarmali-arpa-boncuk-oyasi

ARPA BONCUĞA İP SARMALI KURDELELİ İĞNE OYASI TARİFİ


Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Amigurumi El İşleri
Atatürk
Benim Kalemimden
Bilgisayar
El İşi Oyuncak Yapımı
Eva Kağıt
Evde Neler yapılır ve Satılır
Facebook
Günlük
Hayvanlar Alemi
İnternet
Ödev Kapakları
Panç Nakışı Tarifleri
Recipe
Satmak istedikleriniz.
Teknoloji
Webmaster
Yaşam
Zararsız Çocuk Oyunları

Alt tarafı Organze Kurdele ile Fiyonk yapılan Üst Tarafı ip Sarmalı Arpa Boncuklu Tülbent Oyası İğne Modeli son zamanlar da gördüğüm en değişik Kurdeleli Arpa Boncuk Modeli  üstelik Türkçe Videolu Oya Tarifi de var.

Arpa Oya Boncuklarının etrafının Oya iplikleri ile sarılma fikrini ok sevdim.Çıplak Boncuklu olsa Oya bu kadar ilgi çekici ve güzel görünmeye bilirdi.

Öncesinde yayınlanan Alize Çiçek İpten Boyunluk modeli yapılışı ile İncili Arpa Boncuk Oyası da değişik ve Şık El işi çalışmaları olarak burada yayınlandı.

kurdeleli-ip-sarmali-arpa-boncuklu-oya

kurdeleli-ip-sarmali-arpa-boncuklu-oya

Alt Fiyonk Oya yapmak için 1 santimlik Organze Kurdele, üstünü de bildiğimiz Beyaz Arpa Boncuklar kullanarak yapılıyor.Ancak Boncukları iple sarmadan önce 50 cm yarım metre kadar uzunlukta ipi iyice çekerek sündürün ve 3 kat olan Oya ipini 3 nü de birbirinden ayırın. 3 tane İnce aynı renk oya ipi oluyor.

Bu 3 ipi tekrar bir araya getirin tekrar iyice çekerek sündürün ve boncuk iğnesine ipi geçirip uçlarını birleştirip 6 kat Oya ipi olacak şekilde Boncuğun altından girip üstünden çıkararak etrafını iple sarın ve ipi sabitleyip yakın.

İpi koparmadan Yeşil kurdeleyi katlayıp aynı ip sinek kanadı iğne oyası ile ile şekli verin. Hazırlanan Boncuklu Fiyonklu İğne Oyası Motiflerini Zürafa ile Yaza kenarına dikiyoruz.
İp sarmalı Fiyonklu Arpa Boncuklu İğne Oyası Videosu

One thought on “ARPA BONCUĞA İP SARMALI KURDELELİ İĞNE OYASI TARİFİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir