Menü Kapat

alize-cicekli-ipten-boyunluk-orgu-fular

ALİZE ÇİÇEK İPTEN ÖRGÜ BOYUN ŞALI FULAR TARİFİAlize Çiçek iplikle Örgü Boyun Fuları Boyunluk Şalı için 35 tane çok sıkı olmayan Zincir çekilir.Dikkat edin iplikteki çiçekler zincirin içine gömülmesin. 35 zincir sonrası dönüyoruz 4 zincir içine tığın başına 1 kez ip alınıp 3 lü trabzanla çıkılır.

Pembe İncili Arpa Boncuk Oyası Modeli de Kızlarının Çeyizleri için 2 eşit Boncukla yapılan çok şık Oya Tarifini de burada görebilirsiniz.

Alize tasarımı olan Alize Çiçek İplik Örgü Boyun Şalı için 3,5 numara Tığ ve çiçekli iplik gerekiyor.Farklı Fantazi Örgü İpleri ile de deneyebilirsiniz.Boncuklu veya Pullu İpler ie de modeli deneyenler bir resmini de bana gönderebilirler.

Sıradan bütün zincir yuvalarına aralarda hiç zincir çekilmeden 2 li trabzan yapılarak sıranın başına kadar gelinir. 3 zincir ile üste çıkılır örgünün arka yönü çevrilir.

alize-cicek-iplik-tasarimi-boyunluk
alize-cicek-iplik-tasarimi-boyunluk

2. sırada bütün trabzanların tepesine trabzan yapılarak örmeye devam edilir. 3 sıra 3lü trabzan yapıldıktan sonra 35 zincir çekilir karşı uca sabitlenir

40 zincir çekilir  tekrar diğer örgü ucuna 35 zincir çekilen yere dibe batılır tekrar sık iğne ile kapatılır 1 zincir ileriye batılır bu sefer 45 zincir çekilerek diğer 45 zincirin başladığı noktaya sabitlenir.

50 zincir çekilir bu kez yine karşı tarafa batın sabitleyin 1 önceki zincirden 55 zincir çekmeye başlayın.55 Zinciri tekrar karşı tarafa batırın sabitleyin.

60 zincir ekin diğer karşı tarafa batın sabitleyin.Böyle 5 er 5 er artırarak zincirleri 65-70-75 yaptıktan sonra son 4 sıra zinciri 80 er tane yaparak sıraları tamamlayın.

Son 80 zinciri çektikten sonra Örgünün üstü ile altını birleştirip sık iğne ile sırayı tamamlıyoruz.

2 Comments

  1. Geri bildirim: 1 YUMAK İPTEN 2019 MODASI ŞİŞLE PULLU ŞAL FULAR YAPIMI | Nazarca.com

  2. Geri bildirim: ARPA BONCUĞA İP SARMALI KURDELELİ İĞNE OYASI TARİFİ | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir