Örgü Modelleri Bebek Örgüleri KES ARTIR DÖNMELİ BERE PEK ŞAHANE YAPILIYOR

KES ARTIR DÖNMELİ BERE PEK ŞAHANE YAPILIYOR

1671
kes-artir-acik-orguden-donmeli-bere
kes-artir-acik-orguden-donmeli-bere

Kes Artır Dönmeli Renkli Bere Tarifi. Açık örülen Bere Modeli Kes Artır tekniği ile Verev yapılıyor.Renkli yapıldığında modeli daha şirin Çocuk Bereleri yapılabilir.

2 Renk üzerinden yapılan Kes Artır Bebek Bere de Nako Elit Baby sarı ve yeşil renkler ile yapılmış.Örnek tarifin de 2 renk önceden yapılan Model de 3 renk kullanılmış.

1-3 Yaş Tığ Bere için de sevimli  Kardan adamlı Bere modeline bakınız.Eminim bu şirin Bere modelini de görmek istersiniz.

2,5 ve 3 numara Misinalı şiş kullanılsa da aynı Kesmeli Artırmalı Çocuk Beresini Normal şişler ile de gayet yapabilirsiniz.Size kamış.

Dönerek yapılan diğer Bereler gibi tepeden yada kenar tarafından başlamıyor. Farklı bir örme tekniği ile Dönerek Spiral şeklin de yapılıyor.

kes-artir-cocuk-beresi
kes-artir-cocuk-beresi

Dönmeli örülen Bere için 50 ilmek atılıyor.50 ilmek 1 defa haraşo örgü ile yapılır.Örnek Renkli olan yerler haraşo aralar düz örülüyor.Ama bu önceki model de uygulanmış.

Öyle yapmak için 3 sıra haraşo her biri farklı renk 8 sıra düz ördüğünüz de bu şekilde olur.Ama örnek anlatımında daha farklı

50 ilmek Yeni doğan bebekten 1-2 Yaş bebeklere kadar uygun. Daha Büyük yapmak için 60 ilmek ile 3-4 ilmek yeterli.

acik-orulen-kesmeli-artirmali-bere
acik-orulen-kesmeli-artirmali-bere

2. sırada ilk ilmek kesiliyor kalanlar haraşo yapılıyor.Her zaman aynı taraftan 1 ilmek kesilip sıra sonundan 1 ilmek artırılıyor.

Yani başından kesiyorsunuz sonundan artırıyorsunuz.Ama bunları hep aynı yerden kesin ve aynı yerden artırın.Bunun için siz de kestiğiniz sıraya minik bir işaret koyarsanız karıştırmazsınız.

donmeli-kes-artir-bere-yapilisi
donmeli-kes-artir-bere-yapilisi

Bu şekilde 41 cm yani 70 diş haraşo oluncaya kadar yapılıp ilmekler kesiliyor.Tüm bu örme ve kesme işi bittiğinde Bere gösterilen şekil de dikiliyor

Berenin Lastik bandı yine haraşo yapılıyor.Ancak burada yandan ilmekler çıkarılıyor.Lütfen bütün detaylar ve Bant örme kaç ilmek? bunlara Videodan bakınız.

verevli-kes-artir-sis-orgu-bere
verevli-kes-artir-sis-orgu-bere

Aynı bu teknik ile hepsini düz ya da Yeşil beyaz Bere gibi hepsini haraşo örebilirsiniz. Minik örgü modelleri ile de yapabilirsiniz.

Kes Artır Dönmeli Bere Videosu

ÜSTÜNDEN BAŞLAMALI SARI FISTIKLI MODELLİ BERE

KULAK ÖRTEN ENSE KAPATAN SİPERLİ BEBEK BERESİ ÖRME

12-13 YAŞ KIZLARA NAKIŞLI ŞİŞLE BERE YAPIMI

YELEK MODELİ ÖRNEĞİNDEN BERE YAPIMI

SON MODA AHUDUDU MODELİNDEN BAYAN BERE YAPIMI

ÇABUK ÖRÜLEN ŞİŞ MODELLİ ÇOK ŞIK ERKEK BERESİ

FISTIK GÜZELİ BERE MODELİ KIZLAR İÇİN ÖRGÜ ŞAPKA YAPIMI

TIĞLA 2 RENKLİ BENEKLİ KOLAY BERE YAPIMI

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz