Örgü Modelleri Bebek Örgüleri MİNİK YARASALAR BERESİ ÖRNEĞİ DE GÜZEL TARİFİ

MİNİK YARASALAR BERESİ ÖRNEĞİ DE GÜZEL TARİFİ

584
minik-yarasalar-ornekli-bebek-bere
minik-yarasalar-ornekli-bebek-bere

Örgü Minik Yarasalar Model yapılışı-2 Renkli Minik çıtır örnekli bu örgüde Hem Örneği öğrenebilir hem Çocuk Beresini yapabilirsiniz.

4 numara 90 ilmek ile Gri ve Beyaz olan model yapılmış. Yeşil ve Beyaz olan Model anlatımında bebek ipi ve 3,5 numara Şiş tercih edilmiş.

Model hem örnek göstermek hem Bere yapmak için kullanılmış.Erkek bebek ya da çocuklar için bence çok uygun desenleri var.

Ama Pembe ve Beyaz ile düşündüm de Bolero,Yelekler,Örgü Etekler,Süveterler gibi her modele gider gibi geliyor.

Küçük desenleri olan bu Minik Yarasalı Örneği Bebek ve Bayan Patiği şiş örgü örneklerinde kullansak fena olmaz.Harta güzel olabilir.

orgu-minik-yarasalar-deseni
orgu-minik-yarasalar-deseni

Örneği bir de böyle görün.Küçücük desenli örgü düz yapılıp bittikten sonra Tepesi büzülüp yanları dikildikten sonra Çocuk Beresi oluyor.

2-renkli-ponponlu-minik-yarasalar-model-bere
2-renkli-ponponlu-minik-yarasalar-model-bere

90 ilmekle başlanan örnek 3-6 yaş Çocuk Bereleri için yeterli.Ama biraz daha büyük 8-12 yaşlar için 106 ilmek ile yapabilirsiniz. Erkek bereleri için de Kullanacağınız ipe göre baş çevresine bakıp karar verebilirsiniz.

ESNEK YAPISI İLE BALİNA KILÇIKLARI ŞİŞ DESEN YAPIMI

Örgü Balina Kılçıkları deseni de Bereler için önerdiğim çok güzel esneyen motiflerden.Yapılışı ile sayfamız da yerini alan Tek renk Örgü.

TIĞLA 2 RENKLİ BENEKLİ KOLAY BERE YAPIMI

Yine açık örülen verevli haraşo tekniği ile Renkli ipler ile yapılınca ne kadar şık oluyor. Kes Artır Bere Modeli bence görülmesi gereken değişik bir Örme tekniği var.

İŞLEMELİ BERESİNİ ÖRDÜK YELEĞİNİ YAPIYORUZ TARİFİ BURADA

Şimdiye kadar gördüğünüz Bereler daha çok Erkek çocuğu Bereleri gibi.Kızlar eksik kalmasın istedim ve bu İşlemeli Bereli Yelek modelini de görebilirsiniz.

ÖRGÜ 2 ŞİŞ İLE KAYDIRMALI BERE TARİFİ

Kaydırmalı Bere Modelini de tanıtayım yapmak isteyen olursa Tıklasın yapılışına baksın istedim.

minik-yarasalar-sis-isi-cocuk-beresi
minik-yarasalar-sis-isi-cocuk-beresi

Minik Yarasa olan örnekle yapılan Bu Şapka  daha genç 13-17 yaş arası Çocuklar da nasıl görünür görebileceğiniz büyüklükte yapılmış.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz