ÖRGÜ 2 ŞİŞ İLE KAYDIRMALI BERE TARİFİ

2-sisle-kaydirmali-bere-yapilisi
2-sisle-kaydirmali-bere-yapilisi

2 Şiş ile yapılan Örgü Kaydırmalı Bere Tarifi Videolu yapılışı-Peluş Ponponlu güzel Öre Bere Modelini öğrenmek için model yapımını burada görebilirsiniz.

Berenin yapılışı için 110 ilmek atılarak başlanır Bere lastiği 1 ters 1 düz şeklinde istenilen uzunlukta yapılır ve örneğin yapılışına geçilir.

kaydirmali-bere-tarifi-yeni-modeller
kaydirmali-bere-tarifi-yeni-modeller

Lastik bitmeden 2-3 sıra önce ilmek sayısını aralarda artırarak 121 ilmeğe çıkarmanız gerekiyor.Yeterli uzunluğa geldiğinde büzülerek Bere tamamlanır Ponpon dikilir ve bitirilir.

Örnek anlatımı öğretilen  bu modeli orta kalınlıkta İp (Patik ipi de olur) 5 numara Örgü şişleri ile Bereyi örebilirsiniz.

Bu Örnek Hem Bayanlara ve Yetişkin Erkek Berelerin de çok rahat kullanılır.Bayan Beresi Örneği için ayrıca burada ki Kabarık Badem Örneği Kadın Berelerine çok yakışır.

Kaydırmalı bere videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. DÜĞMELİ TIĞ İŞİ FANTEZİ BERE YAPIMI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*