Menü Kapat

islemeli-yilan-gule-dolandi-bebek-yelegi

İŞLEMELİ BERESİNİ ÖRDÜK YELEĞİNİ YAPIYORUZ TARİFİ BURADAGeçen Gün Çocuklar ve Gençler için İşlemeli Yılan Güle Dolandı Örnek Tarifi ve Bere Yapılışını sunduk.Şimdi de Yılan Güle Dolandı Bebek Yeleği Tam açıklamalı Tarifi sunuyoruz.

İlginizi çekebileceğini düşündüğüm 5 Damla Pul Oyası Model Tarifini de yayınladım.Açıklamalı Pul Oyası Sarı Yazma Modeli kenarına yapılmış.

Giydirilmesi Kolay Bebek Yeleği için de yandan düğmeleri olan Şişe yapılan Yakadan başlanan burada ki model 12 aylık 1 yaş bebekler için.

Yılan Güle Dolandı Örgüsü Tarifini ayrıca görmek için burada ki Model Tarifine bakınız. Aynı Yılan Güle Dolandı Şiş Motifi ile yapılan Modeli çok güzel görünen 12-13 Yaş Kızlara İşlemeli Bere Modeli adı ile burada yayınladım.

1-2-yas-sise-nakisli-yilan-gule-dolandi-yelek
1-2-yas-sise-nakisli-yilan-gule-dolandi-yelek

Bera Modeli Ergen 12-13 Yaş Kızlara göre Yelekte 1-1,5 Yaşında ki Bebeklere göre.Ama bence 2 yaş Bebeklere de rahatça olur.

Yeleğin Boyu 38 cm-En 28 cm olan Nakışlı Bebek Yeleğinin Lastik yapımı için 3 numara Beden kısmını örmek için 3,5 numara Şişler kullanılacak.

İlk olarak Genişlik ve desen görünmesi için Yelek Ön Parçaları yapılıyor.Bunun için 38 ilmek atılır 14 sıra 1 ters 1 düz yapılır.

Ön parçalar karşılıklı örüleceği Desenler birbirine bakması gerektiği için iki Ön de birlikte yapılıyor ve öğretiliyor.

2 Comments

  1. Geri bildirim: GAYET BASİT KOMŞUM ÖRDÜ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI | Nazarca.com

  2. Geri bildirim: GAYET BASİT KOMŞUM ÖRGÜ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir