Örgü Modelleri 5 DAMLA PULLARDAN SARI YAZMA OYASI TARİFİ

5 DAMLA PULLARDAN SARI YAZMA OYASI TARİFİ

1095
5-damla-pul-oyali-yazma-tarifi
5-damla-pul-oyali-yazma-tarifi

Şekilli Pullar İle Oya Tarifleri- 5 Damla Plastik Oya Pullarından yapılan Sarı Yazmaya yapılan Değişik Pullu Oldukça Kolay Oya Modeli Yapılışı.

Oyanın Pulları hakkında da bilgi vereceğim ama Bu Sıralı Şal Tarifini size tanıtmak istiyorum.Bütün örülen Çok kolay ve Şık örgü örneği ile yapılıyor.

Çiçek Tığ Oyası da Çiçekleri her renkten çok ama çok güzel çok dikkat Çeken Modeli ile Siyah Yazmalara çok yakışan bir Model.

Metal Lale Pullarından Oya Modelini de geçen ay yayınlamıştım.O da Sarı Yazma Oyası kadar Kolay Yine Acemi oan ya da Şık,Kolay Oya Örnekleri isteyenlere göre.

5-damla-pul-oyasi-yapilisi
5-damla-pul-oyasi-yapilisi

5 Damla Oyalık Pulları araştırdım bu oya Pullarının Metal ve Renkli Pulları da var. Hatta bir de Resmini buldum onu da sayfaya ekleyeyim ki resmini çekip Tuhafiyeler de  bu Puldan var mı? diye sorabilirsiniz.

Oyanın yapılışını 1 kere bile izleseniz hemen öğrenirsiniz. Hem Çok güzel gösterişli bakanı bir daha baktıracak bu Oyayı en acemi olan Kadınlar bile çok rahat yaparlar.

5-damla-metal-renkli-oya-pullari
5-damla-metal-renkli-oya-pullari

Plastik Oya Pulları,Payetler ve Boncuklarını yıkadığımız da Oyanın yapısı bozulur diye çekiniyoruz. Ya da Ütü yapıldığında Bu Pulların yanmasından çekiniyoruz.

bes-damla-pullardan-sari-yazma-oyasi
bes-damla-pullardan-sari-yazma-oyasi

Ama Yazmalar zaten ne kadar kirlenebilir ne kadar sıcak suda yıkanır ki. Biraz sabun ile elinizde kolayca yıkayıp asabilirsiniz. Ütü yapacağınız zaman da Üzerine bez örtün pullara çok dokunmadan ütüleyin.

Oya için Yabalı 648 numara Sarı Oya İpi-22,5 numara Mil- 5 Damla Plastik Oya Pulları kullanılmış

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz