Örgü Modelleri Bebek Örgüleri FISTIK GÜZELİ BERE MODELİ KIZLAR İÇİN ÖRGÜ ŞAPKA YAPIMI

FISTIK GÜZELİ BERE MODELİ KIZLAR İÇİN ÖRGÜ ŞAPKA YAPIMI

1089
orgu-fistik-guzeli-ebruli-bere
orgu-fistik-guzeli-ebruli-bere

6-7 Yaş kızlara göre yapılan Bereyi 4-5 yaş Kızlarda giyebilir.Çapraz Fıstık ile Yapılan Bere için Ebruli ip kullanılıyor ve 1 yumak ip gidiyor.Kız Çocuk Şapkası Tarifi.

Modele başlarken Bere yapılacak kişinin baş çevresi kadar zincir çekilir aynı model üzerine kurulur.Çapraz Fıstık örneği Bereler ve Şallara da çok yakışır.Dolgulu Fıstıklı Bayan Yelekler de yapabilirsiniz.

Dilerseniz modelin bitme aşamasın da yapılan Eksilmeleri üstü daha uzun yaptıktan sonra yaparak daha uzun Dökümlü bere de örebilirsiniz.

capraz-fistikli-ebruli-6-7-yas-kiz-cocuk-bere-yapilisi
capraz-fistikli-ebruli-6-7-yas-kiz-cocuk-bere-yapilisi

3 numara Tığ kullanılmış ama isteyenler eli sıkı olmayanlar 2 numara Tığ ile de yapabilirler. Gerekli uzunlukta zincir yapıldıktan sonra 3 sıra kaydırma yöntemi ile Lastik modeli yapılır.

Lastik bölümünü 2 kat kıvırmalı yapacak olanlar 8 sıra yapabilirler.Lastik yapımı için zincir bitince 3 zincir çekilir ve Trabzanlara bir arkadan bir önden örülür.

tig-isi-fistik-guzeli-bere-yapilisi
tig-isi-fistik-guzeli-bere-yapilisi

Şişle Erkek Bere Modeline de bakıp Erkekler için de bir tane yapabilirsiniz. Baklava örneği kurulan Erkek beresini dam Beresi ya da Bebek,çocuk Beresi olarak ta yapabilirsiniz.

2019 Bayan Yelek Modelleri ve Hırkalar için de size ilham verecek olan 65 Modeli bir arada görebilir ve Tarifler için de Örgü Videoları bölümün de Örgü yapılışlarını görebilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz