Skip to main content


TÜRK KAHVESİ 1 AYDA 8 KİLO ZAYIFLATIYOR MU

Türk Kahvesi Zayıflatır mı? Zayıflamak isteyenler günde kaç tane Türk Kahvesi içmeli? Türk Kahvesi Aç mı tok mu içilmeli? Türk Kahvesi Diyeti nasıl yapılır? Kuru Türk Kahvesi Zayıflamaya etki eder mi? Türk kahvesi kaç kalori? Tüm bunların cevabı Burada.

Türk Kahvesi ile 1 ayda 8 kilo verdiklerini söyleyenler var.  Türk Kahvesi içerek Spor ve Diyet yapmaya gerek kalmadan zayıfladığını söyleyen Kastamonu Radyo Bir inci’nin sahibi Beyhan Kendirci 10 günde Türk kahvesi ile 5 kilo verdiğini kendi Radyosunda açıklamış.

Ancak uzmanlar Türk Kahvesinin Tek başına bir insanı zayıflatamayacağını sadece tembel Metabolizmayı  harekete geçireceğini söylüyorlar. Metabolizmayı   içerisinde barındırdığı kafein nedeni ile hızlandıran Türk Kahvesi yağların

turk-kahvesi-ile-zayiflarmiyiz
turk-kahvesi-ile-zayiflarmiyiz

erimesine ve dışarı atılmasına da destek sağlamış oluyor.

Türk kahvesindeki Kafein Nescafeye oranla daha az Kafein içerdiğinden ve tabi ki telvesi tüketilmediğinden Türk kahvesi ile günde 2-3 bardak tüketerek yeterli ve dozunda Kafein almış oluyoruz.

Fazla içmenin zararı olan Türk Kahvesi en iyi zayıflatma etkisi olan Metabolizmayı   ancak şu şartlar yerine getirildiğinde etki ediyor.

Zayıflamak isteyen bayan ve Erkekler son aylarda çok yaygınlaşan,kulaktan kulağa Türk Kahvesinin zayıflatıcı etkilerinin konuşulduğu bu günlerde uzmanlar bu konuda ne diyor?

Türk Kahvesi Yağları Eritir mi?

Öncelikle şunu belirtmemiz de fayda var. Türk Kahvesi zayıflatmaz ancak Zayıflamak isteyenler için günde 2 bardak aç karınla içilen Türk Kahvesi Metabolizmayı hızlandırır.Hızlanan Metabolizma diyet ve Spor ile desteklenirse işte o zaman Türk kahvesinin etkisini görebilirsiniz.

Türk Kahvesindeki Kalori miktarı ne kadar?

Türk Kahvesinin kalorisi 1 Fincanda şekerli olduğu zaman 45 kalori-Orta şekerli içilen Türk Kahvesinin kalorisi yaklaşık 18-20 kalori. Şekersiz sade Türk Kahvesinin 1 Fincan Kalori miktarı sadece 2 Kalori.

Türk Kahvesinin Metabolizmayı   çalıştırması Artı sağlarken şekerli olarak tüketildiğinde ayrıca Kalori almamıza neden olduğuna göre 1 Fincan Türk Kahvesine Yarım çay kaşığı kadar şeker koymamız yeterli.

Acı Türk kahvesi içebilenler içine hiç şeker eklemeden gereksiz kalori alımından kurtulmuş olur.

kahve
kahve

Türk Kahvesi selülitleri Yok Eder mi?

Türk kahvesinin içinde bulunan Kafein sebebi ile hızlanan ve görevini başarı ile yerine getiren Metabolizma yağların vücuttan atılmasına neden olduğu gibi özellikle bacaklarda olan selülitlerin üzerindeki yağ dokusunun da azalmasına ve selülitlerin azalmasına etki eder.

Enerji veren Türk Kahvesi özellikle Spor öncesinde aç karınla içildiği zaman enerji verdiği için oldukça etkili oluyor.

Türk Kahvesinin Faydası var mı? Türk Kahvesinin Faydaları nelerdir?

 • Günde 2-3 Fincan şekersiz ya da çok az şekerli Kahve Yağ yakımını hızlandırır
 • Baş ağrılarında etkilidir fakat aşırı tüketildiğinde tam tersi olabilir
 • Türk Kahvesi Tansiyon  hastaları için Yüksek Tansiyonu olanların Tansiyonunu düşürür.
 • Türk Kahvesi kararında tüketildiğinde bazı Kanser türlerine yakalanma oranını azaltır.
 • Astım hastalığına yakalanma riskini minimuma indirebilir.
 • Özellikle bacak bölgesindeki Selülitleri yok etmede etkilidir.
 • Enerji verir ve spordan 15-20 dakika önce içildiğinde verdiği enerji ile daha rahat Spor yapmanızı sağlayarak daha çok kalori harcamanızı sağlar.

Türk Kahvesi Selülit oluşmasına neden olur mu?

Türk kahvesini ilk baştan da söylediğimiz gibi günde aç karınla 2-3 bardak kadar tüketirseniz Selülitlerin azalmasına hatta yağ yakımına çok etkisi olur. Ancak bunun için Türk Kahvesini şekersiz ya da çok az Şeker katarak içmek gerekir.

Türk Kahvesi ile 1 ayda ne kadar Zayıflarım?

Türk Kahvesi ile sağlıklı beslenme ve Spor destekli bir Diyet ile 1 Ayda 5-7 kilo arası verebilirsiniz. Zayıflama aşamasında yağların erimesi nedeni ile deride sarkma ve gevşeme olur. Fit bir bedene sahip olmak için Evde yapılan Egzersiz hareketleri ile Bölgesel olarak zayıflatır aynı zamanda yağları Kasa dönüştürebilirsiniz.

Türk Kahvesini Çok içmenin zararı var mı?

Metabolizmayı hızlandıran ve zayıflamaya katkısı olan Türk Kahvesi fazla içildiğinde içinde bulunan Kafein maddesi nedeni ile Mide,Kalp ve Böbreklerde rahatsızlıklara neden olabiliyor.

4 ayda 20 Kilo nasıl Verilir?

Kendimin uyguladığı 87 kilodan 67 kiloya nasıl zayıfladım? 4 ayda 20 kiloyu nasıl verdim? Doğum kilolarından nasıl kurtuldum buradan bakabilirsiniz.

Metabolizmayı hızlandıran ve çalıştıran besinler

Metabolizma Hızlandıran Besinler 

 • Türk Kahvesi şekersiz ya da çok az şekerli günde 2-3 Fincan kadar içilirse etkisi çok olur fakat unutmayın her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi Türk kahvesini de gün içinde çok tüketmemeliyiz
 • Acı Biber: Acı Biberin içerisinde bulunan” capsaicin” adlı madde Metabolizma üstünde çok etkilidir. Yemeklerinizin içine katacağınız Acı Kırmızı Pul Biber,Acı Yeşil Biber,Acı Kırmızı Toz Biber gün içinde yaklaşık 3 saat kadar Metabolizmayı canlı tutar ve Metabolizma hızını 2 kat kadar artıran en etkili besindir. Kırmızı Pul Acı Biber en iyi Metabolizma canlandıran ve hızlandıran besinlerin başında gelir.
 • Kişniş-Tarçın ve Kekik: Acı Kırmızı Pul Biber kadar etkili olmasa da Metabolizmanın Yüzde 20 civarı artmasında etkili olan Baharat türlerindendir.Acı Biberde olduğa kadar olmasa da bu Baharat çeşitlerinde de biraz capsaicin (Kapsaisin) maddesi bulunur. Tarçın açlığı hissettirmez ve tokluk hissi yaşatır. Yemeklerden 2–3 saat sonra 2 öğün arasında 1 çay kaşığı Tarçını 1 Bardak su ile karıştırarak içtiğiniz  de Kanşekerini ayarlar,Metabolizmayı hızlandırır ve zayıflamaya etki sağlar.
 • Lifli Sebze ve Meyveler:Lifli besinler Lifli besinler sindirilmediği için dışarı atılan posa enerjinin artmasına neden olur ve Metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar. Lifli Besinler arasında Diyet yapanların yemesi gereken Sebze ve Meyveler şunlardır:Ispanak,Elma,Kepekli ve Yulaflı Ekmek,Fındık,Tuzsuz Kabak çekirdeği,Portakal,Greyfurt ve Brokoli.
 • Keten Tohumu:Keten Tohumu yendikten sonra midede şiştiği için tokluk hissi yaratır. Keten Tohumunu günde 1 tatlı kaşığı kadar tüketmeli daha fazla tüketmemelisiniz. Keten Tohumu Yoğurt gibi gıdalar ile karıştırılarak yenebilir ancak midede tokluk hissi yaratması için şişmesi gerektiği için arkasından 2 bardak suyu mutlaka için. Yemeklerden 2 saat önce ne aç ne tok karınla tüketin. Keten Tohumu Bağırsakları da çalıştırır ve hazmı hızlandırarak bedende dışkı depolanmasını ve kabızlığa önler.
 • Yeşil Çay:İçerisinde Fenol denilen madde içeren Yeşil Çay Diyet yapanların tüketmesi gereken Bitki çayları içinde bulunur.Yeşil çay Fenol adlı madde sayesinde içerisinde biraz Kafein bulunan normal Çaydan daha etkilidir. Bu arada Sabahları şekersiz içilen Siyah çay enerji artırır ve Yeşil Çay kadar Metabolizmanın çalışmasını sağlar.
Turk-kahvesi-ile-zayiflama
Turk-kahvesi-ile-zayiflama

Unutmayın Spor ,Egzersiz,Aerobik,Yürüyüş,Mekik gibi Spor ve zayıflama hareketlerini yapmadan Zayıflayanların vücutlarında sarkmalar ve buruşukluklar olur.Bunların önüne geçmek ve sağlıklı zayıflamak için Evde yapılan basit Egzersizleri yapabilirsiniz.

Zayıflamak için Yogo

Her gün evinizde kendinize zaman ayırarak 1 saatlik Yoga derslerini izleyerek aynısını sizde yapabilirsiniz.

Kalçaları küçülten,Basenleri eriten Spor:

Tipik Türk kadının en büyük sıkıntılarından biri olan Basen bölgesinin yağlanmasının önüne geçmek ve yağlanan bölgelerdeki yağ yakımını hızlandırmak için Basenler den kurtulmak için her gün yapmanız gereken Egzersizler burada.

Göbek Eriten Egzersizler:

Mekik ve benzeri Egzersiz Yöntemleri ile Göbek yağlarından kurtulmak isterseniz burada göreceğiniz hareketleri mümkünse her gün ya da haftada 3-4 kez gün içerisinde iki öğün arasında uygulamanız gerekmektedir.

Basenleri Yok Etmek:

Burada bulunan Egzersiz sadece Basen eritmek için Vücudun hangi bölümlerini nasıl çalıştırmalı? Basenlerdeki yağların erimesi için yapılacak Egzersizler.

Benzer Yazılar:

BASENLERİMİZ NASIL YOK OLUR
Birçok Kadının Derdidir Basenleri,Her Kadın Sıkı,Derli Toplu Kalçaları Olsun.Tabi Bunlara Sahip Olmak İstiyorsak Boş Oturmayıp Aşağıdaki Kalça Ve Basen Eriten Egsersizleri,Sporu Yapmalıyız.Hadi Bayanlar Üşenmek Yok Bugünden İtibaren Başlıyoruz.Resimli Ve Detaylı Anlatım. Resim 1 Açıklama ...
VÜCUTTAN NASIL YAĞ ALDIRILIR,LİPOSUCTİON,YÖNTEMİ
Bazılarımız ne yaparsa yapsın yağlarından kurtulamaz, kurtulmak için cerrahi yöntemlerden biride Liposuction yaptırmaktır, Liposuction hakkında merak edilenler ve sonuçları için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Hızla, fazlasıyla kilo almaktan ...
EV DE SARIMSAK TURŞUSU YAPILIŞI VE SARIMSAĞIN MUCİZE FAYDALARI
Turşu sevenler için Ev de Sarımsak Turşusu Nasıl Yapılır? Resimli anlatımlı. Sarımsak kokusu çekilecek gibi değil fakat faydaları yazmakla bitmeyecek kadar çok. Sivilcelere en iyi çözüm nedir? Sarımsak Özellikle ergenlik döneminde çıkan sivilceleriniz den en iyi ...
YER ELMASININ VÜCUDA ETKİLERİ NELERDİR,YER ELMASI NASIL TÜKETİLMELİ
Yer Elması Faydaları Nelerdir ve Yer  Elması Nasıl Tüketilir Herkes tarafından bilinen fakat ülkemizde sıkça tüketilen bir sebze olmayan Yer Elması yararları nelerdir dediğimizde yararlarını saymakla bitiremeyiz. İçinde bir çok vitamin türü olan Yer Elması ...
GÖZÜME TAKILAN TRAMBOLİN EGSERSİZİ VİDEOSU
Gözüme Takılan Trambolin Egsersizi Videosu, Günün En Çok İzlenen Videosu,  En Çok Zayıflatan Dans Egsersizi Videosunu İzle Bu akşamlık bu kadar yeter artık siteye bir şeyler eklemeyeyim nette biraz sörf yapayım dedim , dayanamadım ...
SOĞUK ALGINLIĞI VE ÖKSÜRÜK İÇİN EVDE YAPILAN MUCİZE
Öksürük Gideren Tatlı Şekerler-How to make cough sweets-Özellikle Eylül ayında Soğuk algınlığına çok yakalanır kuru Öksürük ile Boğaz ağrısı başlar.Evde Öksürük gideren Bitkisel Çay ve içecekler yapılır.Burada yapacağınız şey Vitaminli malzemeler ile suya ...
BAY VE BAYANLAR İÇİN YIPRANAN SAÇLARA SAÇ BAKIM KREMİ YAPILIŞI
Yıpranan,Kırılan Saçlar İçin Zeytinyağlı,Ballı,Yumurtalı Saç bakım Maskesi Kremi Yapımı Evet sevgili Bayan Okuyucularım artık biraz kendimize bakım yapma zamanı geldi çattı. Boyadan yıpranan saçlar, kuru , kuru tarandığı için kırılan saçlara, tüm kışın ayazını,tozunu, ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

18 thoughts to “TÜRK KAHVESİ 1 AYDA 8 KİLO ZAYIFLATIYOR MU”

 1. Ben 16 yaşında erkeğim kilom 85 basenler ve kalçalar çok yağlı boyum 178 zayıflama k istiyorum yaşitlarim gibi

 2. Benim Fit in Class üyeliğim var ve bu üyelikte birçok grup dersi oluyor o yüzden ben de her gün birçok farklı grup dersine gidiyorum Sabahları erken saatteki pilates dersinden önce şekersiz türk kahvemi içiyorum aşırı bir enerji veriyor hissediyorsunuz zaten uykunuz açılıyor dinç oluyor ve spora odaklanıyorsunuz. akşam üstüne doğru da yine ya spinning ya da crunch gibi daha etkili yağ yakabileceğim bir derse girmeden bir tane daha içiyorum ve gerçekten düzenli içip alışkanlık haline getirdiğinizde işe yarıyor bir de bence tarçın ekleyin derim işe yaramasa bile keyfi yeter :)

 3. Meraba Ben 16 Yasindayim ve 72 kilo yum . Zayiflama yida cok istiyorum ama olmuyor.turk kahvesin denedim olmadi Ben de kizlar gibi 36 beden olmak istiyorum Bana yardimci olur musunuz tesekurlerr

 4. Sevgili admin; insanları yanlış bilgilerle zehirlemezsen daha doğru bir hareket yapmış olursun. İlgili yazında bir kaç hatalı bilgiye değinmek istiyorum. 1. Bölgesel zayıflama diye bir şey kesinlikle mümkün değil, bölgeler sıkılaşma olur ancak bölgesel zayıflama olmaz. Yağ eşit oranda tüm vücuttan eksilir. 2. ise yağ kasa, kas ise yağa dönüşmez kesinlikle yanlış ve hatalı bir bilgidir bu. Kaslar alt kısımda, yağlar ise kasların üst bölgesinde oluşur. Alıntı yapılmış belli ki ancak hatalı bilgiler içeriyor. Tüm bunların dışında kilo vereceğim diye uğraşan arkadaşlara seslenmek istiyorum; 1. vücudunuzda bulunan ödem (vücudun tuttuğu fazla su) vücuttan atılmalıdır, bunun tek yolu ile bol su içmekten geçer. 2. kilo verirken yağdan kaybetmelisiniz, kas oranınızı korumalı hatta kas kütlenizi arttırmalısınız ki yağ yakımınız hızlansın, bunun formülü de spor yapmaktan geçer.

  1. Sevgili Ceyhun bey öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Ancak edindiğim bilgiler Diyetisyenlerin bizlere önerdiği ve yazdııkları bilgilerden derlenerek hazırlanan bir makaledir.Siz bildiklerinizi bir makale şeklinde yazıp bana iletirseniz severek sitemde yayınlarım böylece ziyaretçilerime daha doğru bilgiler sunmuş olurum tekrar teşekkürler

 5. slm nasıl uygulayacağim bu diyeti türk kahvesini sabahları aç karnımı içilecek biraz bilgi verirmisiniz

 6. Selamın aleyküm benim basenlerim ve bacaklarım çok kalın ama bacaklarımdakinin yağ değilde kas olduğunu oğrendim ve bir kıza hiç yakışmıyo. Onlardan nasıl kurtulabilirim??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir