Tatil KARAVAN TATİLİ ROTASI- KARAVAN,ÇADIR KAMP VE PARK ALANLARI

KARAVAN TATİLİ ROTASI- KARAVAN,ÇADIR KAMP VE PARK ALANLARI

1451
turkiye-karavan-cadir-kamp-ve-park-alani-tatili
turkiye-karavan-cadir-kamp-ve-park-alani-tatili

Karavan ve Çadır Tatili. Her tatilci mutlaka bir karavan tatili ve Çadırda Kamp hayal eder. Otellere verdiği paraları düşününce Kamp Alanları Tatiline daha sıcak bakar.

Özellikle kalabalık aileler için ekonomik Tatil yönü ağır bassa da karavan tatiline bir kez giden bir daha karavandan ayrılamaz derler. Bağımlılık yaparmış karavanda yaşamak.  

neden-karavanla-tatil-yapmali
neden-karavanla-tatil-yapmali

Karavanla Tatil için Türkiye’deki Karavan Parkları/ Karavan,Çadır Kamp Alanları

karavanla-tatil-rotasi-karavan-kamp-park-alanlari
karavanla-tatil-rotasi-karavan-kamp-park-alanlari

Sevdikleriniz ile Uygun Fiyatlara Güzel bir Kamp Tatili Yapmak için Karavan,Çadır,Bunglov vb gibi Kamp Alanları.

Antalya/Kaş Kamping Karavan ve Çadır Kampı

Karavanla Antalya Gezisine çıkarak güzel bir Antalya Tatil yapmak isterseniz Kaş Kamping alanında yeşilliklerin içerisinde, isterseniz çadırda isterseniz karavanda tatilinizi yapabilirsiniz.

kas-kamping-karavan-park-alani-tesis
kas-kamping-karavan-park-alani-tesis

Hem Merkezde, hem denize çok yakın olan Karavan Parkı Fiyatları oldukça uygun. Burada Çadır,Kulüp Odası,Karavan ya da Bungalovlarda Tatil yapabilirsiniz.

kas-kamping-sahil-cafe-alani
kas-kamping-sahil-cafe-alani

Evcil hayvanlar ile Karavan Tatili yapabileceğiniz bir yer istiyorsanız, burada Evcil Hayvanları kabul edilmekte. Ancak tasmasında tutmanız gerekiyor, aynı zamanda evcil hayvanların plaj, kafeterya, deniz gibi açık alanlara girmesi yasak.

Kaş Kamping Kamp Karavan Özellikleri:Elektrik, ortak mutfak, ortak WC ve duş ,Plaj,Restoran aynı zamanda Wifi bulunmakta.

Kaş Kamping İletişim: Tel:Telefon: (0242) 836 10 50-Adres-Andifli, Hastane Cd. No:3, 07580 Kaş/Antalya


Muğla Azmakbaşı Camping-Kiralık Çadır,Karavan,Bungalov Kamp Alanı

Muğla Karavan,çadır ve Bongalov Park Alanı: Azmakbaşı Camping alanı Muğla’nın Akbük Koyu’nda bulunan Deniz ve Göl manzarası ile çok güzel, yemyeşil bir alan.

Buraya isteyenler kendi çadırları ile gelebiliyorlar, isteyenler burada çadır kiralayabiliyorlar.

azmakbasi-kamping-karavan-ve-cadir-tatili
azmakbasi-kamping-karavan-ve-cadir-tatili

Biraz daha konforlu ve rahat kamp yapmak istiyorsanız Bungalovlarda ya da Karavanda kalabilirsiniz.

azmakbasi-kamping-bungolov-evler
azmakbasi-kamping-bungolov-evler

Azmakbaşı Camping Özellikleri: Bar, Restaurant, Wc ve duş, Sahil, Göl kenarı, Buzdolabı, Elektrik, Market, Wi-fi.

azmakbasicamping-cadir-alanlari
azmakbasicamping-cadir-alanlari

İletişim:Sarnıç Mahallesi Akbük Sokak No:39 Menteşe/Muğla
Dahili Tel:(252) 529-1221
Tel:(543) 207-8366 – (532) 615-3696


Kaz Dağları Kamp ve Karavan Park Alanları-Gargara Plajlı Kamp Alanı

Gargara Kamp Alanı Kaz Dağları: Gargara Kamp Alanı Kuzey Ege’de Assos yolunun üzerinde bulunuyor. Kaz Dağları’nın eteklerinde bol oksijen, sahil, Kum,Plaj ile mükemmel bir Tatil geçirmek için çok güzel bir yer.

gargara-kamp-plaj
gargara-kamp-plaj

Kuzey Ege’nin tüm güzelliklerine sahip olan Gargara Kamp Alanı Kiralama seçenekleri arasın da Asma çadır, Çadır karavan kampı ve Çadır evlerden oluşmakta.

gargarakamp-cadir
gargarakamp-cadir

Buraya ailesi,sevdikleri ile tatile gelenler isterlerse kendi çadırlarında veya karavanları ile gelip kamp alanında konaklayabilirler. Kiralama seçenekleri de mevcut.

Gargara Kamp Alanı özellikleri: Restaurant, tuvalet,duş, otopark, açık mutfak, buzdolabı, Elektrik, wi-fi,Plaj ve Çeşitli Dart,Satranç vs Oyunlar.

gargara-kamp-cafe-restoran
gargara-kamp-cafe-restoran

Kamp alanları ve konaklama seçenekleri arasında yarım pansiyon var. Yer+ kahvaltı +Akşam yemeği de bulunmakta.

garagara-kamp-deniz-manzaeasi-esliginde-cadir-karavan
garagara-kamp-deniz-manzaeasi-esliginde-cadir-karavan

Akşamları Ateş çukurunun başında, gitar eşliğin de kamp Sakinleri sevdiklerinizle ,müzik eşliğinde keyifli, dinlendirici ve ekonomik bir Tatil için buraya düşünebilirsiniz. Fiyatları güzel ve kalabalık aileler için ekonomik ve çok uygun.

Gargara Kamp Alanı İletişim : Tel : +90 286 752 58 57 GSM : +90 532 223 21 20


Muğla Akyaka Orman Kampı

Akyaka Kamp Alanı: İzmir’e yakın olmasından dolayı tatil olarak İzmir ve çevresindeki illerin tercih edebileceği çok güzel bir Kamp Alanı. Orman içinde yer alan geniş ve ağaçlık, deniz manzaralı çok güzel bir kamp Alanı.

Akyaka-Orman-plaj-Kamp-Alanı
Akyaka-Orman-plaj-Kamp-Alanı

Burada kendi çadırını da getirebiliyorsunuz ya da buradan kiralaya biliyorsunuz. İlk defa çadır kampı yapacaklar için denizli ayağınızın altında, yemyeşil oksijen dolu güzel bir kamp yeri.

Akyaka-Orman-Kamp-Alanı-tas-evler
Akyaka-Orman-Kamp-Alanı-tas-evler

Özellikle aileler için çok ideal, denize sıfır, ormanlık alana sahip sakin, huzurlu çok güzel bir Kamp Alanı için burayı Tercih edebilirsiniz.

Çocuklar için Park ve Spor sevenler için Basketbol sahası alanı bulunuyor. 70 karavan ve 300 yakın çadır alabilen oldukça büyük Muğla Kamp Alanı.

Akyaka-Orman- cadir-karavan-Kamp-Alanı
Akyaka-Orman- cadir-karavan-Kamp-Alanı

Kamp alanında kalmak isteyenler için taş evler, küçük ve büyük çadırlar, karavan gibi farklı imkanları var.

Akyaka- Orman-Kamp-Alani
Akyaka- Orman-Kamp-Alani

Akyaka orman kampı özellikleri: Otopark, tuvalet soğuk ve sıcak duş, bulaşıkhane, çamaşırhane,mutfak, elektrik bulunuyor.

İletişim: Gökova A Tipi Mesire Yeri-Akyaka Mahallesi Ula/MUĞLA

​Tel:(0252) 243 51 56-(0252) 214 88 83 (Haftaiçi 08:30-17:30)-
(0551) 448 70 37-(0551) 448 70 34


Karadeniz Artvin Borçka Karagöl Kamp Alanı

Artvin Borçka Karagöl Tabiat Parkı: Doğu Karadeniz’de yer alan Artvin Borçka Karagöl Kamp Alanı doğası,manzarası, havasıyla sıcak kanlı Karadeniz insanları ile Harika bir yer.

Aynı zamanda Borçka Karagöl Kamp Alanında beslenme ihtiyaçlarınızı yiyecek ve içecek olarak karşılayabileceğiniz mekanlarda bulunmakta.

artvin-borcka-karagol-kamp-alanlari
artvin-borcka-karagol-kamp-alanlari

Bu işletmelerden yiyecek ihtiyaçlarınızı karşılayarak rahat bir kamp keyfi sürebilirsiniz.

Gölün çevresinde kamp yapması yasak olduğu için ormanlık alandaki kamp alanında çadır kurabiliyorsunuz. Ancak Burada herhangi bir çadır, karavan kiralama hizmeti verilmiyor.

borcka-karagol-tabiat-parki
borcka-karagol-tabiat-parki

Bu sebeple giderken tüm ekipmanlarınızı,çadırımızı ve malzemelerinizi yanında kendiniz götürmek gerekiyor.

Günübirlik geziler yapabileceğiniz bu Tabiat Parkında aynı zamanda sandalla Göl üzerinde gezintiye çıkabiliyorsunuz.

artvin-karadeniz-borcka-kamp-alanlari
artvin-karadeniz-borcka-kamp-alanlari

Yürüyüş parkurlarında yürüyüş yapıp, çok güzel doğa resimleri, selfiler çekebileceğiniz bir yer.

Neden Karavan Tatili Yapmalı? 

Neden karavan tatili yapmalı? Sorusunun ilk ve en geçerli cevabı ekonomik olduğu içindir. Ama bunun yanında başka cazip noktalar da bulunabilir.

Sadece bir yere bağlı kalmak zorunda olmamak ve istediği zaman istediği yere gidebilmek harika bir tatil özgürlüğüdür. Ekonomik olan kısmı incelediğimizde böyle düşünenlerin gerçekten haklı olduğunu görürüz. 

Kiralanan bir karavan ile konaklama gideri 4 kişilik bir aile için 300 liradan başlar. Mevsiminde bu fiyat sadece bir kişi için otele ödenecek paraya eş değerdedir.

karavan-tatili-nerelerde-kamp-yapilir
karavan-tatili-nerelerde-kamp-yapilir

Elbette 5 yıldızlı bir otel konforu gibi olmayacaktır. Ama günde en az iki öğün mangal yapmaya yetecek kadar para kenara konulsa bile geride oldukça yüklü bir meblağ kalacaktır.  

Kadınlar için karavan tatili pek cazip değildir. Genelde tatilde yemek yapmak istemedikleri için karavan tatiline pek sıcak bakmazlar.

Ancak yemekleri çocuklar ve baba hazırlarsa anne için karavanla seyahatin otel tatilinden pek bir farkı kalmaz.

Temel ihtiyaçları karşılayacak kadar donanıma sahip olan karavanlar daha ekonomik olur. Artık taşınabilir internet sayesinde karavanda internet ve projeksiyon cihazı bulunmaktadır. 

Karavan Tatili Hayal Rotası 

Karavanların ekonomik ve rahatlığından bahsettikten sonra bir karavan tatili hayal rotası paylaşmak istiyorum sizinle. Çanakkale’den yola çıkarak Asos’ta bir karavan parkında geceleriz. Sabah uyanıp Asos’a gitmeden önce deniz kenarında harika bir kahvaltı eder, kahvelerimizi içeriz denizin sesini dinleyerek. 

karavan-tatili-Antik-Asos Antik-Kenti
karavan-tatili-Antik-Asos Antik-Kenti

Kahveden sonra Antik Asos Antik Kenti’ni gezmek için yola koyuluruz fazla gecikmeden. M.Ö 900’lü yıllarda kurulmuş olan bu kentin en gözde yeri olan Athena Tapınağı ve Amfi tiyatrosu içinde geziniriz.

Aristo’nun da 3 yıl eğitim aldığı bu tarihi yerlerin büyüsünden kurtulmak ve buradan ayrılmak kolay olmayacaktır. Orada çektiğim fotoğrafları paylaşmak çok güzel olur tabii. 

Daha sonrasında ise akvaryum gibi bir denizde balıklarla birlikte yüzmek için plaja çekerdik karavanımızı. Harika bir deniz sefasından sonra birlikte yenen akşam yemeği ve ateş başında içilen çay da ikramiye olurdu her halde. 

Karavan İle Nerelere Tatile Gidebiliriz?

Karavan tatili hayal rotası, sabah kalktıktan sonra Kazdağları( İda Dağı) istikametine doğru devam eder. Sarıkız Zirvesi’ne ve Tahtakuşlar’daki Etnografya Müzesine gitmeden dağdan inmek olmaz tabii ki.  

kaz-daglari-karavan-tatili-rotasi
kaz-daglari-karavan-tatili-rotasi

Sonra Akçay’dan Ören’e geçerek eşsiz plajında denize girmek yaz sıcağında müthiş bir rahatlama sağlayacaktır. Burada su çok serindir. Öğlen yemeğimizi yedikten sonra Sonrasında denize girip güneş banyosu yaparız.

Bu cennet gibi yeri bırakıp gitmek istemesek de Ayvalık merkezini de görmek ve meşhur Ayvalık tostunu yemek gibi bir karavan tatili hayal rotası nedeniyle yola çıkarız. 

Eski Ayvalık evlerini gezdikten sonra tostumuzu da yiyip Şeytan Sofrası’na çıkıp güneşin batışını izlemek için zamanımız kalacaktır.  

karavan-tatili-hayal-rotasi-ayvalik-seytan-sofrasi
karavan-tatili-hayal-rotasi-ayvalik-seytan-sofrasi

Gerçekten buradan tüm adaların göründüğü bu tepeden Güneşin batışını panoramik olarak izlemek harika bir deneyim olacaktır. 

Nihayet hava karardığında uzun süren bir inişten sonra Cunda Adası’nın sakin bir koyunda kurulmuş karavan parkına karavanımızı çekeriz.  

ekonomik-uygun-karavan-tatili
ekonomik-uygun-karavan-tatili

Akşam yemeğimizi yedikten sonra adanın merkezine gideriz. Taş Kahve’de taze dövülmüş kahvelerimizi içip buzlu badem yeriz.

Hediyelik eşya satıcılarını gezdikten sonra karavanımıza döneriz. Türkiye’nin en bol oksijene sahip bölgelerinden biri olan Cunda Adası sahilinde hayatımızdaki en dinlendirici uykuyu uyuruz.

Sabah kalkınca gece dükkânlardan aldığımız zeytinyağını, zeytinleri ve Mihaliç peynirini, Bergama tulumunu ve taze yeşillikleri kahvaltı sofrasında görünce iştahımız kapalı da olsa açılır.

ayvalik-zeytinyagi-farikasi-karavan-gezisi
ayvalik-zeytinyagi-farikasi-karavan-gezisi

O kadar güzel bir manzarada uyanmak zaten yeteri kadar iyi değilmiş gibi.  Kahvaltıdan sonra zeytinyağı fabrikasını gezip karavan tatili hediyesi katkısız zeytinyağlarımızı alıp Türkiye’de deniz tuzu üretilen tek yeri olan Tuzla bölgesine geçeriz. Burada flamingolarla fotoğraf çektirip tekrar yola koyuluruz. 

kravan-tatili-rotasi-tuzla-filomingolar
kravan-tatili-rotasi-tuzla-filomingolar

Bergama’da bir karavan parkına gitmeden önce Köfteci Pala’da kimyon kokulu köftelerini yersek yemek yapmak zorunda kalmadan karnımızı doyurabiliriz.

Sabah kalktıktan sonra zirveye çıkıp Antik Bergama Tiyatrosu ve Sağlık Merkezi ile tapınağı görmek için karavan parkından ayrılırız. 

antik-bergma-tiyatrosu
antik-bergma-tiyatrosu

Bu harika yerlerde tarihin içine daldıktan sonra karavan tatili hayal rotası son durağı olan Foça İlçesine gitmek için yola koyuluruz. Foça’da sahildeki eski Foça evlerini görmeden, sahilde balık yemeden karavan parkına gitmeyiz tabii ki. 

Nazarca.com: Özel Yazar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz