El İşleri İKİ TARAFI FARKLI RENKTE TUNUS ÖRGÜ ÇİFT TARAFLI BOYUNLUK

İKİ TARAFI FARKLI RENKTE TUNUS ÖRGÜ ÇİFT TARAFLI BOYUNLUK

528
tunus-cift-tarafli-2-renkli-boyunluk-yapilisi
tunus-cift-tarafli-2-renkli-boyunluk-yapilisi

İki Tarafı Farklı Renkte Tunus Çift Taraflı Boyunluk Modeli hem Örgü Bayan Boyunluk  Hem Erkekler İçin Boyunluk için Türkçe Videolu Anlatımlı 2 Renkli Tunus Boyunluk Videolu Yapılışı

Tunus İşi Boyunluk için Tunus şişin her iki tarafı da Tığ olması gerekiyor.İki Uçlu Tunus Tek şiş 5 numara ve 2 renk Yünlü Örgü ipleri orta kalınlıkta olacak.

Boyunluk için çok sıkı olmayan 1,5 metre kadar uzunlukta Siyah iple Zincir çekilerek başlanıyor. İkiye katlanıp Boyna takılan Boyunluk için bu ölçüde zincir yeteli gelecektir.

iki-tarafi-farkli-renkli-tunus-boyunluk-yapimi
iki-tarafi-farkli-renkli-tunus-boyunluk-yapimi

Daha sonra iki ucu birleştirip silindir şekilde her zincirden bir ilmek çıkararak Yaklaşık 20-25 kadar ilmek toplanıyor. Örneğin başında az bıraktığımız Siyah ipin ucuna Mavi ip bağlanarak bu sefer tekrar en başa Tığın diğer ucuna geçerek örülmeye başlanıyor.

Tüm bunlar videoda anlatımlı Boyunluk Tunus Modeli şeklinde şeklinde öğretiliyor. Kalın Tığla ördüğünüz de ince ya da orta kalınlıkta iple Kalın Tığ Yumuşak ve gevşek İnce uçlu Tığla Örgü daha sert oluyor.

Modelin tamamı ve bitmişi maalesef gösterilmemiş ancak siz yeterli genişliğe kadar bu şekilde ördükten sonra her iki taraftan ilmek çıkarıp 8-10 sıra Tığla Lastik modeli uygulayıp modeli bitirebilirsiniz.

Mavi ipliği hep arkada bıraktığınızda Boyunluğun bir tarafı Mavi diğer Tarafı da Siya olacak.İkiye katlanıp Boyna sarıldığında güzel bir Model görünecek.

Son yazımda Tığla Mozaik Bayan Yelek Yapılışını yayınladım.Merak edenler linke tıklayıp bakabilirler

Çift Taraflı Mavi Siyah Tunus Boyunluk Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz