Örgü Modelleri 4 BONCUK PÜSKÜLLÜ BATİK ATKI FULAR

4 BONCUK PÜSKÜLLÜ BATİK ATKI FULAR

1089
Nazarca-batik-fistikli-atki-fular-4-boncuklu
Nazarca-batik-fistikli-atki-fular-4-boncuklu

Tığ işi örgü de simli çok güzel Mor Batik renkli Batik örgü ipi ile 4 boncuk püsküllü Batik fular, etol, şal, boyunluk Kadın örgü modeli.

İpin rengi ile modelin uyumu birbiriyle çok yakışmış. Simli örgü ip ile yapılıp, uçlarına farklı bir teknikle 2’şer püskül, Toplamda 4 boncuklu püskül ile model tamamlanmış.

tig-orgu-simli-batik-boncuklu-fistik
tig-orgu-simli-batik-boncuklu-fistik

Bu modeli bayan yeleklerinde Etol,şal gibi boyunluk gibi farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Bu şekilde fular atkı gibi modellerde yapabilirsiniz.

Yine Örnekler de Batik ipleri ile aynı örneği kullanıp yazlık bayan bluz, yelek, yazlık süveter gibi çeşitli örgülerde hazırlayabilirsiniz.

tig-isinde-boncuklu-puskul-modelli
tig-isinde-boncuklu-puskul-modelli

Model birçok alanda kullanılmaya müsait, yumuşak güzel fıstıklı bir örgü. Ayrıca modelin Batik ip ile çalışılması her türlü kıyafet ile kombinlenmesi için çok iyi.

Fular 170 uzunluğundan 6 desen ile 10 santim genişliğinde hazırlanmış. Uçlarına iri büyük boncuklar takılarak farklı bir püskül tekniği uygulanmış.

uclari-4-boncuklu-batik-tig-isi-atki
uclari-4-boncuklu-batik-tig-isi-atki

Buradaki boncuk püskül bunları tamamen tarzınıza göre değiştirebilirsiniz. Angora Batik örgü ipi buna uygun tığ ile 35 zincir üzerinden model başlanıyor.

Kaynak: Videolu anlatım elisi sevdası Kanalı

Batik Fıstıklı Fular Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz