Örgü Modelleri Bebek Örgüleri BÜTÜN YAŞ GRUPLARINA UYGUN BOYUNLUK BERE

BÜTÜN YAŞ GRUPLARINA UYGUN BOYUNLUK BERE

1037
Nazarca-her-yas-grubuna-boyunluk-bere
Nazarca-her-yas-grubuna-boyunluk-bere

Bu çalışmada daha önce Hırkasını yapılışını paylaştığımız Tığ işi örgü bere boyunluk modeli tarifi paylaşacağız. Tüm yaş gruplarını uygun boyutlarda yapabilirsiniz.

İlk olarak resimde görmüş olduğunuz Tığla bebek ceketi modeli tarifini de buraya tıklayıp ulaşabilir, bere, boyunluk, hırka takım olarak yapabilirsiniz.

bakir-renk-tig-model-bere-boyunluk
bakir-renk-tig-model-bere-boyunluk

Bu modelde desen sayılarını arttırıp sıra sayısını daha fazla ya da az yaparak Her yaş grubu için bu modeli hazırlayabilirsiniz.

Yandan 3 düğmeli Boyunluk modeli, tepesinden ponponlu bere modeli ile uyum içerisinde çok güzel bir bir takım. Tabii bu takıma isterseniz bir bebek battaniyesi ve yeleği de dahil edebilirsiniz.

7 sıra desen uygulanarak 1 sıra sık iğne yapılıp yine boyunluk lastiği tekrarlanır.

Bitmiş olan boyunluk ölçüsü boy olarak 18 santim, uzunluk olarak açık olarak ölçüldüğünde 50 santim. Yani kapalı olarak 25 santim.

3-dugmeli-takim-boyunluk
3-dugmeli-takim-boyunluk

Etrofil marka örgü ipi ile hazırlanmış. Biraz daha ince ipi olanlar biraz daha fazla incir çekip 1-2 desen de fazla başlayabilirler.

Etrofil örgü ipi ve 3 milim tığ ile boyunluk yapımına 95 zincir çekilerek başlanır. 46 santim uzunluğunda bir zincir elde edilir.

Kaynaklar:Yazar nazarca.com-Videolu anlatım Örgü Aşkım Bebeğim Kanalına Aittir.

Bakır Renk Modelli Boyunluk Tığ İşi

Berenin Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz