Menü Kapat

tigla-mozaik-bayan-yelek-yapilisi

TIĞLA MOZAİK BAYAN YELEK ANLATIMLI TARİFİ4 Değişik Batik desenli iple yapılan Mozaik Desenli Tek parça halinde İlmek çıkarılarak yapılan Farklı Tığ işi Bayan Yeleği Anlatımlı videolu Yapımı.

Tığla Yelek Yapımı  için 3,5 numara Tığ ve 4 Farklı batik iplik aynı kalınlıkta ipler ile başlanıyor.Beden Arka ile başlayıp sonra omuzlardan ilmek çıkarılarak önler ile birlikte bitiriliyor.

mozaik-orgulu-bayan-yelek-modeli
mozaik-orgulu-bayan-yelek-modeli

Arka ve Ön birleşik örülüyor en son ilmek çıkarılıyor ve Kısa Kollar yapılıp en sona Ön,Yaka ve Kollara burada yapılışı olan Tığ İşi Lastik modeli uygulanıyor.

mozaik-bayan-yelek-tig-isi
mozaik-bayan-yelek-tig-isi

Sizler Aynı Yelek Arkasından başlarken kendi beden genişliğini  göz önünde alarak o sayıda Yeşil İple  zincir çekerek sonra ikinci sıraya başlayınca 2 li trabzanlar ile örmeye başlanıyor. 3. Sırada gri ipe geçiliyor.

Örneği anlatan Hobimmodam hanım Modeli kendine göre örmüş.Yelek tahminen 40 beden Yelek sayılarında. 31 Mozaik ile 40 beden yapılıyorsa sizler sayıları kendinize göre tutup enini ve boyunu omuz bitimine kadar o uzunlukta yapmalısınız.

Düz parça şeklinde 31 Mozaik ile yapılan Arka yelek istenilen uzunlukta Örüldükten sonra Yelekte toplam 31 mozaik deseni oluyor.Önler için 10+10 Arka Yaka için 11 tane Mozaik deseni ayrılıyor.

Tekrar Örgünün başından 10 mozaik örülerek Tek Parça yelek şeklinde Önler ile Arka birleşik olarak Öner örülmeye başlanıyor.

Mozaik Örgü ile Mozaik Bebek Battaniyeli nasıl olur? diye düşünmeden yapamıyorum.Battaniye ya da Şal Olarak  düşünenler kenarda sarkan ipleri videoda gösterildiği gibi tığla örneğin içine çekip kenarları ona göre Tığla oya yapabilirler

Tığla Örgü Mozaik Bayan Yelek Yapımı video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir