Menü Kapat
sari-boncuklar-2-sira-oyalar

ÇOK HOŞ ÖRNEĞİ İLE SARI BONCUKLAR YAZMADA OYASISarı Kum Boncuklu Mor Yazma Oyası Tarifi-Bu Yılın favori renklerinden Mor Tülbent Oyaları,Mor Yazmalara Boncuk Oyaları için 2 sıralı Boncukla yeni oya örneği.

Oya işlemek  için hem sabır lazım hem Oya modellerine gönül vermek gerekir.Artık sadece Yazmalar,Namazlık Örtüleri veya Tülbent Oyaları için de kullanılmıyorlar.

Aksesuar olarak takılan Fular,Elde sallanan Tespih ucuna,Kulaklara takılan Küpelere ,kolyelere kadar Oya modelleri kullanılıyor.

Boncuklar için değişik seçeneklere de bakabilirsiniz. Bu Boncuklar çok güzel ancak çeşitli Boncuklar ile de yapabilirsiniz.

sirali-sari-cam-boncuklu-mor-yazma-oyasi
sirali-sari-cam-boncuklu-mor-yazma-oyasi

Boncuk Oyası Örnekleri kadar çok beğenilen Oyalar da var. Burada ki İnci ile yapılan Oya modeli İncili Gelin Süpürgesi Oya Modeli de çok ama çok zarif.

Derya hanımın da dediği gibi Sarı Boncuk Oyada Patlamış.Bu Yazmayı kim nerede takarsa taksın nasıl kullanırsa kullansın eminim herkesin gözü bu güzel model de olacak.Eline emeğine Sağlık Deryacım.

tulbentte-sari-boncuk-kenar-oyası-mor
tulbentte-sari-boncuk-kenar-oyası-mor

Oyanın 2 zincir Tığ battı kenar modelinden sonra İpin üstüne Boncukları dizin.İpi sabitleyin 1 zincir 1 örümcek yaptıktan sonra 8 boncuk alın.

8 adet boncuk örümcek üstüne kapatılıp 1 zincir sonra aynı boyda yine örümcek yapılıyor ve 3 kutu atlanıp 4. kutuda kapatılıyor.

sari-boncuklu-mor-yazma-ortu-boncuk-oyasi
sari-boncuklu-mor-yazma-ortu-boncuk-oyasi

ilk sıra aynı işlem tekrarlanıp yapılıyor.2. Sırada Pıtırcık üstüne 3 sarı boncuk yapılarak Yazma Bitiyor. Sarık Kum Boncuklar-1 Renk Oya ipi-22 Numara Tığ

BONCUK OYAM ÇUBUKTA YAZMA MODEL TARİFİ BAŞLIYOR

ÖRÜMCEK ASMASI YAZMAYA İŞLENEN İPLİK OYASI

SEVİMLİ PIRPIRLAR İLE YAPILAN İĞNE OYASI MODELİ

5 DAMLA PULLARDAN SARI YAZMA OYASI TARİFİ

SİYAH TÜLBENTE DERYANIN ÇİÇEKLERİ TIĞ OYASI YAPILIŞI

HAYRAN BIRAKTIRAN NİŞANLI KIZ KUPA OYASI TARİFİ

1 Comment

  1. Geri bildirim: İPLİK OYASI AYRILMAZ AŞIKLAR KENAR ÖRNEĞİ YAPIMI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir