Örgü Modelleri ÖRÜMCEK ASMASI YAZMAYA İŞLENEN İPLİK OYASI

ÖRÜMCEK ASMASI YAZMAYA İŞLENEN İPLİK OYASI

446
orumcek-asmasi-iplik-oyasi
orumcek-asmasi-iplik-oyasi

Örümcek Asması Tığ Oyası Yapılışı-Tarifini göreceğiniz Örümcekli Sıralı Oya modeli Örümcek Asması Oya modelini Yazmalara İplik Oyası Modelini birlikte işleyelim.

Yarım inci Havlu Oyası Tek renkli ve Motifli.Üzeri yarım inciler ile bezenmiş Havlu Kenarı Örneği de bu sayfa da.Linklere örnek tariflerine bakabilirsiniz.

Salkım Çiçekli İplik Oyası modelini de Güzel modeli ile bu örneği isteyenler için paylaştım.Ören bayandan en çok istek alan oyalardanmış.

iplik-oyasi-orumcek-asmasi-model-yapimi
iplik-oyasi-orumcek-asmasi-model-yapimi

Yeşil Altınbaşak 383 numara Çimen Oyası ipi-İlk Tığ battıya sabitleyin. Uzun bir örümcek çekilir yandaki kutuya kapatılır.

İlk sıra yada motif araları ilk yuvaya kapatılır aynı işlem sürekli tekrarlanır.  Alt kısı hep böyle devam ediyor Arkadaşlar.Hepsi aynı boyda çekilmeli.

iplik-oyasi-yazmaya-islenen-oyalar
iplik-oyasi-yazmaya-islenen-oyalar

İp rengini değiştirdikten sonra ilk 4 örümcek kanadını çekin ilmek uzatın oyanın tersini  çevirin ilk 2 örümceği kapatın 6 zincir çekin içinde kapatın 1 yuva yapın.

3 zincir çekin diğer 2 örümceği alın kapatın 5 zincir ile dönün 5 zincir ile içine pimpirik ile yuva yapın.Örnek anlatımı için Videoya bakınız.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz