Örgü Modelleri BAŞAK ÖRGÜ TIĞ İŞİ BOYUNLUK YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIMLI

BAŞAK ÖRGÜ TIĞ İŞİ BOYUNLUK YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIMLI

1853
basak-ornekli-boyunluk-orgu-modeli
basak-ornekli-boyunluk-orgu-modeli
basak-ornekli-boyunluk-orgu-modeli
basak-ornekli-boyunluk-orgu-modeli

Başak Örgü Modeli Tığ işi örneğini geçenlerde size burada Türkçe Videolu olarak göstermiştim.Bugün Başak Örnekli Örgü Boyunluk nasıl yapılır? Başak Örneği farklı ipler ile nasıl görünür burada görebilirsiniz.

Tığ işleri 2016 Tığ örnekleri özellikle Yelekler üzerinde bu yıl çok kullanılıyor.Tığ İşi Yelek modellerinden sonra da Tığla Örülen Bebek Battaniyeleri,Örgü Tığ işi Banyo Lif Modelleri,Tunus İşi Örnekler,Tığ Patikler şeklinde en çok Tığ örgüleri bu örgü modellerinde görülüyor.

Başak Boyunluk Örneği yukarı da saydığım tüm örgülerde hem güzel hem yumuşacık olur.Gelin Yelekleri yazdığınız

tigla-orme-boyunluk-ornek-yapimi
tigla-orme-boyunluk-ornek-yapimi

da Tığ Başak Modeli örnek ile yapılan Yelekleri görebilirsiniz.

İnternet’te yada Facebook Örgü Modellerinde Başak Örgü modelleri yazdığınızda bu örneğe benzeyen ya da Başak şekline benzeyen Şiş ve Tığ ile örülen bir çok model bulunmakta.Bunlardan biri Başak Yelek Modeli örnek anlatımı.

Bakalım içinde Başak geçen nazarca sitesinde kaç örnek daha var.Tabi burada linklerini vereceğim örnekler farklı

sadece içinde Başak cümlesi geçiyor ve Başak modeli örgülere benziyorlar.

İlk olarak Şiş Örneği olan Yulaf Başakları Örgü modeline bakabilirsiniz. Türkçe ve Videolu örnek tarifi.

Bebek Yelek modeli olarak ta sitemde bulunan Ortada Başaklar Örgüsü Türkçe Örgülerden.Oldukça şık her türlü örgü örneğinde bu örgü modelini Şişler ile örebilirsiniz.

Nazarca sitesinin en beğeni ve Paylaşım alan Örgü Modellerinden olan Dokuma Başaklı Örgü Modeli hem değişik hem güzel örgüler isteyenlerin beğenisine burada sunuldu.Bu örnek te Videolu anlatımlı dır.

Tunus Tekniği Örgü Örneklerinden bir tane Başak Hasadı Örgü Modeli.Bu örnek Tunusörneği olup videolu açıklamalı örgü modelidir.

Tığ işi Zigzag Başaklı örgü Köşeden başlanan Zigzag Şal Modeli yapımı.Gördüğünüz gibi Başaklar bir çok Örgü Tığ ya da Şiş işi örgülerde İlham kaynağı olmuş.

Düz ve Değişik Örgü Modellerinden olan Sıralı Başaklar Örneği Şiş ile örgü modeli olup özellikle Erkek Örgüleri için Örgü Atkılar,Örgü Erkek Kazakları,Örgü Erkek Bereleri için bu örneğe bakabilirsiniz.

Başak Tarlası Lif Modeli Bugün paylaştığım Başak Örnekli Boyunluk Modelindeki örneği çok benzeri.Sadece aradaki trabzanlar kafes örgü şeklinde yapılmış.

basak-tig-isi-orgu-bayan-kazak
basak-tig-isi-orgu-bayan-kazak
basak-tig-isi-yelek-arka
basak-tig-isi-yelek-arka

Örgü Başak Boyunluk Yapılışı

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz