Örgü Modelleri W ŞEKLİNDE SÜPER KOLAY AÇIK ÖRGÜ PATİK TAM TARİFİ

W ŞEKLİNDE SÜPER KOLAY AÇIK ÖRGÜ PATİK TAM TARİFİ

1098
W-acik-Orgu-ile-Haraso-Bayan-Patik-Yapilisi
W-acik-Orgu-ile-Haraso-Bayan-Patik-Yapilisi

W  şeklin de Açık Örülen Süper Kolay Patik Modeli Tarifi. Bu Kadın Patiği modelleri 2019 Yılının Bayan Patikleri diyebilirim.Bu şekilde Açık örgü ile yapılan değişik başka Tarifler de var Sayfamız da.

17 İlmek İle Başlanan Bayan Patik bölümü öncen haraşo başlanıyor örgü boyunca sadece artırma,eksiltme ve haraşo ile yapılıyor.

Şimdi “Ben hiç bilmiyorum Bunu da öremem” Diyenler varsa o zaman Yapılış videosuna tüm detaylara bakmanız yeterli.

W Şiş Patik yapımında 2,5 numara Örgü şişi ile Patik  37-38 Numara için 17 ilmek haraşo yapılıyor. Ören Bayan Dora ipi ve 2,5 numara Şiş, Kenar oyası için Tığ.

w-orgu-sisle-kadin-patikler
w-orgu-sisle-kadin-patikler

17 İlmek ile başlanıp ortasından artırmalar yapılıp sonra kalan 26 ilmek ile bir tarafı sonra da diğer tarafı yapılıyor.Dikildikten sonra Ajurların arasından çapraz zincir ile de güzel süs yapılır.Bu hali de sade ve şık.

AÇIK ÖRGÜDEN BAĞCIKLI KOLAY ÇORAP ANLATIMI

Bu yukarıda gördüğünüz Açık Örgü Bağcıklı Çorap modeli de Az önce yayınlandı.Tekniği aynı Açık yapılıp sonra dikilen Kolay Çorap modellerinden.

17-ilmekle-baslanan-W-Bayan-Patik
17-ilmekle-baslanan-W-Bayan-Patik

Bu gördüğünüz uç bölümü oluyor.Buradan 17 ilmek ile 37-38 numara Patik yapılıyorsa o zaman 15 ilmek ile de 35-36 numara – 19 ilmek ile de 39-40 numara Açık Patikler yapılır.

2019 YILININ ÇEYİZE İLK YAPILACAK KIŞ NOHUTU PATİK MODELİ

2019 Nohutlu Patik Modeli yapımını da görebileceğiniz Patikler Bölümün de olan Açık Örgülü Patik örneklerinden.Kış Nohudu Örgü Modeli Patik için buradan bakabilirsiniz.

w-kadin-patik-sis-model
w-kadin-patik-sis-model

W Bayan Patik yapacak olanlar 2,5 numara şişiniz yoksa 3 numara ile de yapabilirsiniz. Numarası biraz daha büyük olabileceği için o zaman daha sıkı örün.

FANTEZİ İPLE KIRÇILLI BEBEK YELEĞİ HOŞ ÖRGÜLER

Patikle ilgisi yok ancak Tığ Örgü ile yapılan bu modeli de yeni yayınladım.Dün paylaşılan bu Fantezi İple Bebek Yeleği Tarifi de çok kolay ve anlaşılır.

GÖRMEYENLER GÖRSÜN İSTEYENLER ÖRSÜN ÜÇ PATİK TARİFLERİ

İsteyenler Patik Örsün diye 3 Tane Tığla yapılan Kadın Patiğini de buradan görebilirsiniz. Modelleri şahane yapımı Kolay modeller.

acik-w-modelli-bayan-patik
acik-w-modelli-bayan-patik

Patik bittiğin de böyle olacak.Altı ve arkası dikilecek.Tekrar ediyorum Ajurlu bölüme Etamin ya da nakış gibi nakış yapabilir y da böyle Sade olarak kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz