FANTEZİ İPLE KIRÇILLI BEBEK YELEĞİ HOŞ ÖRGÜLER
fantezi-iple-tig-orgu-kircilli-bebek-yelegi

FANTEZİ İPLE KIRÇILLI BEBEK YELEĞİ HOŞ ÖRGÜLER


Fantezi iple 2 renkli Tığ örgü ile Bebek Yelek Tarifi-1-2 Yaş bebeklere kadar giydirebilir Kolay yeleği siz de bebeğinize,Torunlara ve Sevdiklerinize yapabilirsiniz.

Kartopu Sarı ip-Fantezi olan Vogue örgü ipi- 3,5 numara Tığ 70 adet zincir ile ilk Robası yapılıyor.1-1,5 Yaşlara Göredir.

Bu Yeleği 2-3 Yaş Tığ örgü Robalı Yelek örmek için önerilen ilmekler şöyle”94 zincir çekelim 15+15 önler- 30 arka- 17+17 kollar için ilmek ayrılır,artırmalar başlar.

Yeleğin üst Robası bittiğinde Fantezi ip ile Bedenini istenilen uzunlukta yapılıyor.Burada İpi türünden dolayı örnekli yapsanız da belli olmaz. Su taşı veya Trabzanlar ile yapabilirsiniz.

İlk olarak Fantezi iple Kol kenar oyaları sonra da Ön Pat ve Yakasının kenar Oyası yapılıyor.En Son Düğme dikip iplikleri temizleniyor.

fantazi-iple-kircilli-bebek-yelek-yapilisi
fantazi-iple-kircilli-bebek-yelek-yapilisi

1-2 Yaşlar için en olarak iyi ama ben olsan boyunu en az 8-10 c kadar daha uzun yapardım.Bu hali ile yeterli gelir ama Bebeklerin belleri açılmaması için Uzun Bebe Yelekler daha kullanışlı olur.

Yazlık ve Baharlık Yelek modeli ama yünle güzel olur diyenler bu model de 1-2 Yaş içinmiş. Köprülü Bebek Yeleğine de bakabilirsiniz.

Şiş ile Yelek yapılacaksa Hem model hem de Elle Örülen Bebek Yelek olarak Harika bir Stili var.3 İlmek Bebek Yeleği grubundan Şal Yeleklerden.

Bayanlar hiç istemesekte sonunda Kış geldi ve Havalar burada İzmir de 2-3 Gündür çok soğudu.Henüz Yapmayanlara Bebek Örgü modeli ile Battaniye yapılışı için buraya bakmalısınız.

Ajurlu göz kamaştıran bu örneği Tığ ile de yapıyorlar.Tığ Örgüler bölümün de Kadın Yeleği Tığ işi model de gösteriliyor.Bu Bebek Yeleği Çift Yapraklı Bebek Yelek adı ile Sayfamız da.

Tığla Fantezi Bebek Yelek yapımını buradan izleyebilirsiniz. Örecek olanlara Allah güzel günlerde giydirmeyi nasip etsin kolay gelsin.

Bir cevap yazın